Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Одговори

(24-10-2023, 10:57 PM)Ocaus41 Пише:  
(24-10-2023, 10:46 PM)Шумадинац Пише:  
(24-10-2023, 07:21 PM)Ocaus41 Пише:  
(24-10-2023, 07:15 PM)Potporucnik1 Пише:  
(24-10-2023, 03:13 PM)sagus Пише:  Ако сам добро запамтио када сам о овоме читао..Као датум за трећи српски устанак узима се 8.мај дан Светог Марка, а не 10 или 11. Исправите ме ако грешим
Чек, зашто? Колико ја знам, Дража ја не Равну Гору стигао 11.?
Шта се десило 10.маја у Митровцу на Тари?
У Митровцу на Тари је било исто што и у Такову у храстовој шуми.Заклетва и избор устаника.Ту је била и Дражина прва борба.Он јесте дошао 11. на Равну Гору али са већ пробраним људима , устанички говор је одржао на Митровцу.Због тога сам у недоумици.

Прва Чичина борба је била 14 априла против усташа и следећег дана 15 априла против Немаца.
Дража је лично рекао пуковнику Сајцу ,октобра 1943. године да је  Митровац била његова прва борба као герилског команданта.Ово је забиљежио мајор Борислав Тодоровић.

Као "герилског команданта". Али му је прва борба, као што рекох била 14. априла против усташа а 15. против Немаца.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Гостовање на Студију Б

Одговори

(26-10-2023, 12:06 PM)Шумадинац Пише:  
(24-10-2023, 10:57 PM)Ocaus41 Пише:  
(24-10-2023, 10:46 PM)Шумадинац Пише:  
(24-10-2023, 07:21 PM)Ocaus41 Пише:  
(24-10-2023, 07:15 PM)Potporucnik1 Пише:  
(24-10-2023, 03:13 PM)sagus Пише:  Ако сам добро запамтио када сам о овоме читао..Као датум за трећи српски устанак узима се 8.мај дан Светог Марка, а не 10 или 11. Исправите ме ако грешим
Чек, зашто? Колико ја знам, Дража ја не Равну Гору стигао 11.?
Шта се десило 10.маја у Митровцу на Тари?
У Митровцу на Тари је било исто што и у Такову у храстовој шуми.Заклетва и избор устаника.Ту је била и Дражина прва борба.Он јесте дошао 11. на Равну Гору али са већ пробраним људима , устанички говор је одржао на Митровцу.Због тога сам у недоумици.

Прва Чичина борба је била 14 априла против усташа и следећег дана 15 априла против Немаца.
Дража је лично рекао пуковнику Сајцу ,октобра 1943. године да је  Митровац била његова прва борба као герилског команданта.Ово је забиљежио мајор Борислав Тодоровић.

Као "герилског команданта". Али му је прва борба, као што рекох била 14. априла против усташа а 15. против Немаца.

Знам то али тема је  прва борба од подизања устанка.То су биле борбе за извлачење према Србији гдје ће подићи устанак и започети ПРВЕ борбе.

15. и 16. су последњи трзаји Априлског рата и више су биле спашавање од заробљеништва него што су имале офанзиван карактер.

Шумадинац и ја смо контраши на ивици да нас прогласе комунистима  табаџија хихихи

Горски штаб 310
Одговори

Устанка, као и капитулације није било. Јер су биле константне борбе од самог почетка, од напада Немачке на Краљевину Југославију. Априлски рат је само прва фаза рата. Неко од администратора овде ће то боље да објасни.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

А ако баш хоћемо да прихватимо "Трећи српски устанак", онда би то било везано за три датума:

- 27. марта политички
- 15. априла као продужетак борбе остатка ЈВ Краљевине Југославије
- и почетком маја као прелазак ЈВ Краљевине Југославије на герилски начин ратовања

Ипак, пуко инсистирање на капитулацији ЈВ Краљевине Југославије и дизање устанка прекида се континуитет ЈВ пре и после доласка Драже и официра на Равној Гори и неминовно води до оног фамозног "покрета отпора", на који се још базирају савремени културни кругови у Србији.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Ко је био други Србин који је добио Legion of Merit?
Одговори

Пуковник Живан Кнежевић.
Одговори

Да ли је тачна прича да је Коста Мушицки спасио Дражу током Операције Михаиловић децембра 1941.?
Зашто је у филму „Хероји Халијарда” Милутин Јанковић приказан као неки Миладин Бркић?
Зар Милутин Јанковић није рекао „Не дозволите да нас будућа покољења проклињу” прије борбе са комунистима на Васкрс 1944.?
Одговори

(26-10-2023, 10:28 PM)Potporucnik1 Пише:  Да ли је тачна прича да је Коста Мушицки спасио Дражу током Операције Михаиловић децембра 1941.?

Шта мислиш?  Rolleyes

Бенито је стручњак за Јанковића.
Знаш чији је псеудоним био Бенито?
Одговори

(26-10-2023, 10:30 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(26-10-2023, 10:28 PM)Potporucnik1 Пише:  Да ли је тачна прича да је Коста Мушицки спасио Дражу током Операције Михаиловић децембра 1941.?

Шта мислиш?  Rolleyes

Бенито је стручњак за Јанковића.
Знаш чији је псеудоним био Бенито?

Вјероватно није. 
Претпостављам да је Јован Тришић имао улогу у упозоравању децембра 1941.
Зашто га Бајић није приказао вјеродостојно, него је имао потребу да измишља неког Бркића?
Чији?
Одговори

Кад је Алберт Сајц марта 1944. полетио са аеродрома у Беранама, ко је тада држао Беране? Партизани?
Одговори

Да, партизани.
Одговори

Сајц је одлетео првим летом назад, 15. марта
Имаш цео ПДФ његове књиге на нету.

Две недеље касније је евакуисано шест оборених авијатичара. То су били први пилоти евакуисани авионом из Берана.

Пре тога је било евакуисаних авионом из Петровца, и још двадесетак бродовима преко Јадрана.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 28 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним