Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Крије ли се овим спином знатно дуже и систематичније мучење наших жена како грађанки, тако и сељанки које је, често користивши силовање, чинила озна и, касније, удба?
Одговори

Gospodine Samardžiću, da li ste čitali knjigu "Zapadne sile i Jugoslavija u Drugom svetskom ratu"? Autor je Zoran D. Knežev. Ako jeste, zamolio bih Vas za komentar. Hvala unapred.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(22-12-2014, 02:29 AM)Бенито Пише:  Крије ли се овим спином знатно дуже и систематичније мучење наших жена како грађанки, тако и сељанки које је, често користивши силовање, чинила озна и, касније, удба?
Како мислиш спином?
Све предратне женске организације биле су у четницима - Жене поштарке, Жене учитељице, Коло српских сестара... итд, мислим да их је било девет - плус новоосноване, типа ЖРОС, тако да је учешће жена било веома масовно и после су страшно страдале по казаматима. Још ни један рад није посвећен овом питању.
Одговори

(22-12-2014, 03:41 PM)Vlad Alekš Пише:  Gospodine Samardžiću, da li ste čitali knjigu "Zapadne sile i Jugoslavija u Drugom svetskom ratu"? Autor je Zoran D. Knežev. Ako jeste, zamolio bih Vas za komentar. Hvala unapred.
Да, имам је одавно, цитирао сам је у својим радовима. Добра књига, садржи веома корисне податке.
Одговори

Спин је можда прејака реч, али и комунисти су то већ писали, и то је већ усвојено, не знам који је разлог да се то сад понавља.
Него, ко се од ових што су им сад смањене пензије са 200-300 хиљада на 200-300 хиљада бавио "овим спортом" у време младости? Или су заборавили, као Артуковић?
Одговори

Заборавили. Smile
Одговори

[Слика: image.jpg]
Господине Самарџићу,хтео сам да вас замолим да поставите овде ову слику поручника Негована Арсенијевића у већој резолуцији.Слика је објављена у Албуму Николе Калабића и Горске Краљеве Гарде!
Одговори

Милославе, због чега се на сајту Државне комисије за утврђивање тајних гробница налазе неки људи на списку који уопште нису из Србије нити су тамо убијени? Да ли има користи да пошаљем меил на њихову адресу да се исправе грешке, јер мислим да овдје не смије бити пропуста! Конкретно имам једног који је стријељан у Грахову, а уврштен је на списку за Београд уз потпуно погрешне информације!
Одговори

(24-12-2014, 04:57 PM)Вук92 Пише:  Милославе, због чега се на сајту Државне комисије за утврђивање тајних гробница налазе неки људи на списку који уопште нису из Србије нити су тамо убијени? Да ли има користи да пошаљем меил на њихову адресу да се исправе грешке, јер мислим да овдје не смије бити пропуста! Конкретно имам једног који је стријељан у Грахову, а уврштен је на списку за Београд уз потпуно погрешне информације!

Вероватно се ради о случајевима Врховног војног суда или извештајима КНОЈ-а. Требало би да знају за те грешке јер је писано по медијима о томе, али им ипак напиши мејл.
Одговори

(24-12-2014, 04:57 PM)Вук92 Пише:  Милославе, због чега се на сајту Државне комисије за утврђивање тајних гробница налазе неки људи на списку који уопште нису из Србије нити су тамо убијени? Да ли има користи да пошаљем меил на њихову адресу да се исправе грешке, јер мислим да овдје не смије бити пропуста! Конкретно имам једног који је стријељан у Грахову, а уврштен је на списку за Београд уз потпуно погрешне информације!

Вуче, та комисија је грешка. Smile
То јест намера, како се узме.

Само ти пописуј жртве за твој крај, све ће се то једном рачунати.
Одговори

Gospodine Samardžiću, da li ste upoznali Fedora Rajića? Ime je specifično, tako da smatram kako dodatna objašnjenja nisu potrebna. Hvala unapred na odgovoru.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

На жалост, нисам.
Одговори

Господине Самарџићу, треба ми Ваше мишљење око следећег.
Наиме, неки из ДВЕРИ (читајте љотани) тврде да су његову породицу заједно са Немцима убили комунисти и да је био издајник. Ако сам ја добро читао литературу, док је он био на Мањачи, Срби су мирно спавали и нису завршили у Јасеновцу као Козара. Е друга је ствар што су комунисти провлачили деценијама слику из једне кафане на којој је Дреновић са немачким, усташким и домобранским официром. Мислим да сте баш Ви помињали да се састајао са Немцима да би протествовао због језивих усташких покоља и да би се исти зауставили. По причама мојих пријатеља из тог дела Републике Српске, Козара је једина планина на којој није било четника и да је зато страдала у Јасеновцу.
О ЧЕМУ СЕ ЗАПРАВО ОВДЕ РАДИ?

Част ти свака Гацко равно кад си чисто православно Smile
Одговори

(25-12-2014, 02:52 PM)Милан Грујић Пише:  
Господине Самарџићу, треба ми Ваше мишљење око следећег.
Наиме, неки из ДВЕРИ (читајте љотани) тврде да су његову породицу заједно са Немцима убили комунисти и да је био издајник. Ако сам ја добро читао литературу, док је он био на Мањачи, Срби су мирно спавали и нису завршили у Јасеновцу као Козара. Е друга је ствар што су комунисти провлачили деценијама слику из једне кафане на којој је Дреновић са немачким, усташким и домобранским официром. Мислим да сте баш Ви помињали да се састајао са Немцима да би протествовао због језивих усташких покоља и да би се исти зауставили. По причама мојих пријатеља из тог дела Републике Српске, Козара је једина планина на којој није било четника и да је зато страдала у Јасеновцу.
О ЧЕМУ СЕ ЗАПРАВО ОВДЕ РАДИ?

Овдје се ради о томе да су Србе на Козари бранили и чували партизани, како су то урадили најбоље говори Јасеновац
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 2 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним