Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Ajde još jednom da probam,ali verovatno nije tačno.
Za ovog čoveka ne znam da li je bio Nedićev rođak,ali ajde da ga spomenem.

Brigadni General Milenko Nedić ?

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Није ни Миленко.
Одговори

(03-03-2017, 10:35 PM)Перун Пише:  Ајде још једна проба. Кнежевићи или Фотић?

Јеси видео ову поруку? Можда Краков, али он му је био сестрић.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Тако је Станислав Краков, зато сам напоменуо рођак.
Терај даље...
Одговори

Konačno rešismo ovo pitanjce Smile Кез

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Ево једно за госн Андрејевића.

Епископ, родом из познате породице, из околине Златара. Студирао по Европи, предавао у школама, повлачио се преко Албаније, почасни грађанин једног града у Моравичком округу,... О коме је реч?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Епископ Жички Јефрем ( Бојовић) 1851-1933
Брат Војводе Петра Бојовића.
Одговори

Ово је било за Андрејевића.Smile

Ајде даље.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Неколико дана након пада Француске, чувени филозоф државе и права Карл Шмит (1888-1985) срео је једног " српског песника". Приметили су да обојица обожавају Леон Блуа. А када је Шмит поменуо Француску и брзу победу Немачке, " српски песник" је почео да му прича о Марку Краљевићу. Рекао му је да се он једаред читав дан , по ваздан, тукао са неким Турчином. Једва га је савладао. У неко доба , из срца мртвог Турчина изађе змија, и рече :" Имао си среће , Марко, јер сам спавала за време вашег мегдана." Марко се пренерази и повика :" Јој мени, до Бога милога, ђе погубих од себе бољега!!!"
Кога је, у ствари, срео Карл Шмит?
Одговори

Је ли Дучић?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Jaooo,šteta što nisam ušao na forum malo ranije Тужан
Verovatno bi bih se setio da je reč o vojvodinom starijem bratu,pošto se gosn. Perun i naglasio da je pitanje za mene,a korisnici foruma su već primetili i po porukama i po avataru da sa jedan od velikih poštovalaca poslednjeg Vojvode.

A za pitanje gosn. Benita,da se nije sreo sa Ivom Andrićem ?

Pošto znam da je andrić dosta puta bio u Nemačkoj,vidi se i na slici sa parade gde su knez Pavle i Hitler u prvom planu,a Andrić pozadi.Čuo sam da je i Andrić prisustvovao potpisivanju ulaska KJ u trojni pakt.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Мене буне ови наводници око српског песника, можда није био српски или није песник. Smile
Одговори

И ја сам се двоумио Андрић- Дучић. Преломило је ово ,, песник ". Због тога сам изабрао Дучића. Сад прочитах да је имао неких преписки са Андрићем. Могуће да је он у питању.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(04-03-2017, 12:08 AM)Перун Пише:  И ја сам се двоумио Андрић- Дучић. Преломило је ово ,, песник ". Због тога сам изабрао Дучића. Вероватно није нико од њих двојице.Smile
I ja predpostavljam da nije ni jedan od njih dvojce,ali iz prošlih odgovora si video da je bolje da kažem nešto nego da nemo gledam.Malo se zabavim sa ostalim članovima,a bogami i naučim još neke stvari o kojima nisam istraživao ili nisam uspeo da pronađem ništa o pojedinim događajima.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 10 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним