Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Кад, пре, заврши?
Одговори

Интернет нешто зеза, па је учитало cамо дио текcта. Jeврејcко питање је напиcано 1884. cад видим.
Одговори

Ајде, разради мало.
Одговори

ево издање из 1940. за потребе љотићеваца.
http://srpski.narod.ru/tomic.htm
Одговори

Романија, читао сам ово , не мораш да ме подсећаш.
Него, поставио си комплексније питање, па дај мало дужи одговор.
Одговори

Био је официр и учесник ратова 1912-1918. Током Великог рата командовао је и једном новом формацијом српске војске. Поред тога издао је неколико збирки песама док је једну, веома познату, и сам компоновао. Погинуо је током ДСР.

Ко је овај великан?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ко је тренутно званично најважнији српски уметник у Холивуду?
Пошто је то мушкарац, која је прва жена на тој листи?
Одговори

(09-11-2017, 08:16 AM)Перун Пише:  Био је официр и учесник ратова 1912-1918. Током Великог рата командовао је и једном новом формацијом српске војске. Поред тога издао је неколико збирки песама док је једну, веома познату, и сам компоновао. Погинуо је током ДСР.

Ко је овај великан?

Пуковник Бранислав Р Милосављевић. Песма коју је написао и компоновао је Изгнаници ( Креће се лађа француска). Погинуо при савезничком бомбардовању Београда априла 44.
Одговори

(09-11-2017, 07:56 PM)Бенито Пише:  
(09-11-2017, 08:16 AM)Перун Пише:  Био је официр и учесник ратова 1912-1918. Током Великог рата командовао је и једном новом формацијом српске војске. Поред тога издао је неколико збирки песама док је једну, веома познату, и сам компоновао. Погинуо је током ДСР.

Ко је овај великан?

Пуковник Бранислав Р Милосављевић. Песма коју је написао и компоновао је Изгнаници ( Креће се лађа француска). Погинуо при савезничком бомбардовању Београда априла 44.

Комплетан одговор.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(09-11-2017, 05:25 PM)Милослав Самарџић Пише:  Ко је тренутно званично најважнији српски уметник у Холивуду?
Пошто је то мушкарац, која је прва жена на тој листи?

Крека Кљаковић, а женска је Марина Абрамовић.

Како сте кренули, ово ће се ускоро звати - Бенито одговара на ваша историјска питања.
Ајде, мало одговарајте на питања.
Одговори

(09-11-2017, 07:58 PM)Бенито Пише:  
(09-11-2017, 05:25 PM)Милослав Самарџић Пише:  Ко је тренутно званично најважнији српски уметник у Холивуду?
Пошто је то мушкарац, која је прва жена на тој листи?

Крека Кљаковић, а женска је Марина Абрамовић.

Како сте кренули, ово ће се ускоро звати - Бенито одговара на ваша историјска питања.
Ајде, мало одговарајте на питања.

Не.
На првом месту је Питер Богданович. На другом Кустурица. Прва од жена Кетрин Оксенберг. Стана Катић осма. Ево ТОП 10:
http://www.imdb.com/list/ls077263469?ref_=rls_1
Одговори

(09-11-2017, 07:58 PM)Бенито Пише:  Ајде, мало одговарајте на питања.

Дај питање. Кез
Одговори

Од чега се највише умирало на Крфу и Виду?
Одговори

(09-11-2017, 09:50 PM)Бенито Пише:  Од чега се највише умирало на Крфу и Виду?

Тифус и маларија.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 11 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним