Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(10-03-2018, 01:31 PM)Громовник Пише:  На слици Драже и Смиљанића се не види пољубац, могуће да је камера ухватила "прелаз" са левог образа ка десном, кад су се љубили три пута. Пре бих рекао да је у питању пољубац у леви образ, тако ми је некако позиционирана Дражина глава.

Док су на другој слици ствари јасније, плус што је загрљај очигледнији.

Баш тако у праву си сто посто,прелаз са образа на образ,па је камера ухватила.Дешавало се сваком када се љуби три пута са родбином или пријатељима,махинално да се пољубе у уста.Ја бих ипак волео да видим ту слику у бољој резолуцији,да би био сигуран.Много је мутна моја слика.
Одговори

Није толико мутна, колико је незгодан угао камере за тумачење слике.

Док би за другу слику и ја волео да чујем објашњење.

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори

Мутна је ,можда стварно неко помисли да се љубе у уста.Зато Милослав мора да помогне са својом сликом у одбрану чиче!SmileЈер ово ако процури у медије,биће свашта.
Одговори

Постоје ли Брозова документа у којима наређује злочине?
Одговори

(10-03-2018, 10:31 AM)Pravda Пише:  Г. Самарџићу да ли се на овој слици Дража љуби у уста са пуковником Смиљанићем?Интересује ме да ли је то био неки војнички чин у ЈВуО,на другој слици приликом предаје заставе јединица Делиградског корпуса види се како се два официра љубе у уста.Да ли смо то преузели од Руса?Ако можете поставите прву слику Драже и Смиљанића у већој резолуцији,јер се ова моја не види добро,скенирао сам је из вашег Албума. поставите слику баш да видимо.Да ли је то неки Православни обичај?
Не знам, никад нисам чуо за то. Знам да су се понекад љубили три пута у образ, али колико ми је познато ни то није записано нигде, већ је био обичај, као што је донекле и сада.
Слика у већој резолувцији не помаже, јер је сликано с леђа.
Одговори

(10-03-2018, 02:05 PM)Mladi Četnik Пише:  Постоје ли Брозова документа у којима наређује злочине?
Постоје, а Дражина не постоје.
Одговори

(10-03-2018, 06:10 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(10-03-2018, 10:31 AM)Pravda Пише:  Г. Самарџићу да ли се на овој слици Дража љуби у уста са пуковником Смиљанићем?Интересује ме да ли је то био неки војнички чин у ЈВуО,на другој слици приликом предаје заставе јединица Делиградског корпуса види се како се два официра љубе у уста.Да ли смо то преузели од Руса?Ако можете поставите прву слику Драже и Смиљанића у већој резолуцији,јер се ова моја не види добро,скенирао сам је из вашег Албума. поставите слику баш да видимо.Да ли је то неки Православни обичај?
Не знам, никад нисам чуо за то. Знам да су се понекад љубили три пута у образ, али колико ми је познато ни то није записано нигде, већ је био обичај, као што је донекле и сада.
Слика у већој резолувцији не помаже, јер је сликано с леђа.

Колико год то сада изгледало необично, али сећам се тих ситуација, давно, када бих лета проводио на селу. Виђао сам то код старијих људи, код изјављивања саучешћа, честитања и сл.
Одговори

Тачно, али има и код старих Руса. Такође, видео сам то и код бољшевика, из филмова у доба Хрушчова и Брежњева, када се ком руководиоци љубе у уста после конгреса. То је обавезно трећи пољубац, после два у образе. Један наш познати Србин имао је исти обичај, па сам се дуго распитивао о овом обичају, али нисам сазнао више од овога што је написано.
Одговори

(10-03-2018, 06:59 PM)Мића Адмирал Пише:  
(10-03-2018, 06:10 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(10-03-2018, 10:31 AM)Pravda Пише:  Г. Самарџићу да ли се на овој слици Дража љуби у уста са пуковником Смиљанићем?Интересује ме да ли је то био неки војнички чин у ЈВуО,на другој слици приликом предаје заставе јединица Делиградског корпуса види се како се два официра љубе у уста.Да ли смо то преузели од Руса?Ако можете поставите прву слику Драже и Смиљанића у већој резолуцији,јер се ова моја не види добро,скенирао сам је из вашег Албума. поставите слику баш да видимо.Да ли је то неки Православни обичај?
Не знам, никад нисам чуо за то. Знам да су се понекад љубили три пута у образ, али колико ми је познато ни то није записано нигде, већ је био обичај, као што је донекле и сада.
Слика у већој резолувцији не помаже, јер је сликано с леђа.

Колико год то сада изгледало необично, али сећам се тих ситуација, давно, када бих лета проводио на селу. Виђао сам то код старијих људи, код изјављивања саучешћа, честитања и сл.
Такође,у случају саучешћа у Банату пре 20-так година.Били су баш старији људи.

(10-03-2018, 06:59 PM)Мића Адмирал Пише:  
(10-03-2018, 06:10 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(10-03-2018, 10:31 AM)Pravda Пише:  Г. Самарџићу да ли се на овој слици Дража љуби у уста са пуковником Смиљанићем?Интересује ме да ли је то био неки војнички чин у ЈВуО,на другој слици приликом предаје заставе јединица Делиградског корпуса види се како се два официра љубе у уста.Да ли смо то преузели од Руса?Ако можете поставите прву слику Драже и Смиљанића у већој резолуцији,јер се ова моја не види добро,скенирао сам је из вашег Албума. поставите слику баш да видимо.Да ли је то неки Православни обичај?
Не знам, никад нисам чуо за то. Знам да су се понекад љубили три пута у образ, али колико ми је познато ни то није записано нигде, већ је био обичај, као што је донекле и сада.
Слика у већој резолувцији не помаже, јер је сликано с леђа.

Колико год то сада изгледало необично, али сећам се тих ситуација, давно, када бих лета проводио на селу. Виђао сам то код старијих људи, код изјављивања саучешћа, честитања и сл.
Такође,у случају саучешћа у Банату пре 20-так година.Били су баш старији људи.
Одговори

Били су и Попови на оном догађају примопредаје ратне заставе једне јединице Делиградског корпуса,само не могу да нађем те слике.Ако неко има нека постави.
Ево нашао сам ову једну слику на нету,види се са леве стране сто на коме су свеће.
[Слика: s-l1600.jpg]
Одговори

У некој расправи сам са комунистима,може ли неко окачити било какав Брозов документ о злочинима?Хвала унапријед.
Одговори

"Зато све сумњиве елементе треба разоружати. Сву имовину одбјеглих четника и петоколонаша треба реквирирати. Чак се може прибјећи и репресалијама, палећи по коју кућу каквог зликовца и окорјелог четника."

ЗБОРНИК НОР-а, том II - ДОКУМЕНТИ ВРХОВНОГ ШТАБА НОВ И ПОЈ - књига 3 - март-април 1942, стр. 21

Наређење врховног штаба за ликвидацију четника

А на стр. 20 стоји овако:

"Све четничке вође, војводе, четобаше, функционере ликвидирати".
Одговори

Хвала брате!
Одговори

Самарџићу, да ли је обавјештајни официр у бригади, могао истовремено да обавља и функцију командира неке војне јединице у истој бригади?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 26 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним