Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(08-06-2018, 03:07 PM)Николај Пише:  Капетан Сергије Михаиловић је био Шапчанин, командант Рогатичке бригаде по доласку у Босну августа 1941.

По једној верзији, стрељан због злочина над муслиманима априла 1942, по другој погинуо несрећним случајем код Оклетца на Дрини (експлодирале бомбе које је превозио, кад је налетео на рупу).

Рус Сергеј је друга особа.
Друга верзија је 100% тачна. Његов гроб је у порти цркве у Рогачици.

О другом Сергију видети овде:

http://www.pogledi.rs/forum/Thread-kviz-...a?page=541
Одговори

Интересантно. Али мислим да овај није био официр, тј. вероватно је био "штука официр". У једном хрватском документу који имам, за њега кажу да је инжењер. Дају и његов лични опис. Оптужују га за тај злочин од 4. новембра, и наводе чак да је фотографисао куће док горе, са људима у њима, што је вероватно измишљотина, јер не кажу одакле им тај податак.

Мислим да му је презиме Задохлин, а не Задокин.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(08-06-2018, 03:02 PM)postic Пише:  Поздрав браћо имам једно питање.Знате ли нешто више о Сергију или Сергеју Михаиловичу, који је био комадант рогатичке бригаде пореклом Рус.

(08-06-2018, 03:07 PM)Николај Пише:  Капетан Сергије Михаиловић је био Шапчанин, командант Рогатичке бригаде по доласку у Босну августа 1941.
По једној верзији, стрељан због злочина над муслиманима априла 1942, по другој погинуо несрећним случајем код Оклетца на Дрини (експлодирале бомбе које је превозио, кад је налетео на рупу).
Рус Сергеј је друга особа.

(08-06-2018, 04:32 PM)Милослав Самарџић Пише:  Друга верзија је 100% тачна. Његов гроб је у порти цркве у Рогачици.
О другом Сергију видети овде:
http://www.pogledi.rs/forum/Thread-kviz-...a?page=541

[Слика: image.jpg]
Одговори

(09-06-2018, 11:12 AM)Николај Пише:  Интересантно. Али мислим да овај није био официр, тј. вероватно је био "штука официр". У једном хрватском документу који имам, за њега кажу да је инжењер. Дају и његов лични опис. Оптужују га за тај злочин од 4. новембра, и наводе чак да је фотографисао куће док горе, са људима у њима, што је вероватно измишљотина, јер не кажу одакле им тај податак.

Мислим да му је презиме Задохлин, а не Задокин.
Да, инжењер, а у резерви капетан. Задохлин пише Лукачевић, међутим, историчар из Беча је нашао више докумената и каже да је Задокин.
Одговори

(09-06-2018, 01:28 PM)Брада Пише:  
(08-06-2018, 03:02 PM)postic Пише:  Поздрав браћо имам једно питање.Знате ли нешто више о Сергију или Сергеју Михаиловичу, који је био комадант рогатичке бригаде пореклом Рус.

(08-06-2018, 03:07 PM)Николај Пише:  Капетан Сергије Михаиловић је био Шапчанин, командант Рогатичке бригаде по доласку у Босну августа 1941.
По једној верзији, стрељан због злочина над муслиманима априла 1942, по другој погинуо несрећним случајем код Оклетца на Дрини (експлодирале бомбе које је превозио, кад је налетео на рупу).
Рус Сергеј је друга особа.

(08-06-2018, 04:32 PM)Милослав Самарџић Пише:  Друга верзија је 100% тачна. Његов гроб је у порти цркве у Рогачици.
О другом Сергију видети овде:
http://www.pogledi.rs/forum/Thread-kviz-...a?page=541

[Слика: image.jpg]
То је Сергије из Шапца, али Михаиловић, не ч.
Одговори

(09-06-2018, 01:50 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(09-06-2018, 01:28 PM)Брада Пише:  
(08-06-2018, 03:02 PM)postic Пише:  Поздрав браћо имам једно питање.Знате ли нешто више о Сергију или Сергеју Михаиловичу, који је био комадант рогатичке бригаде пореклом Рус.

(08-06-2018, 03:07 PM)Николај Пише:  Капетан Сергије Михаиловић је био Шапчанин, командант Рогатичке бригаде по доласку у Босну августа 1941.
По једној верзији, стрељан због злочина над муслиманима априла 1942, по другој погинуо несрећним случајем код Оклетца на Дрини (експлодирале бомбе које је превозио, кад је налетео на рупу).
Рус Сергеј је друга особа.

(08-06-2018, 04:32 PM)Милослав Самарџић Пише:  Друга верзија је 100% тачна. Његов гроб је у порти цркве у Рогачици.
О другом Сергију видети овде:
http://www.pogledi.rs/forum/Thread-kviz-...a?page=541

[Слика: image.jpg]
То је Сергије из Шапца, али Михаиловић, не ч.
Рођен 1911. Отац му је био свештеник.
Страдао несретним случајем на м.Пауновица, између Рогачице и Оклетца.
Пренет и сахрањен у порти цркве св.Преображење у Љубовији, где је Сергијев отац био на служби.
Сестра Милена, са братом и осталима, прешли је у Босну и у четницима била болничарка. Касније, заједно са поруч.Наумом Зафировићем ( 1941. под командом мај.Језд.Дангића ) прелази комунистима. Преживела је рат.
Одговори

Сада и на Јутјуб каналу Погледи:
Одговори

(08-06-2018, 04:32 PM)Милослав Самарџић Пише:  То је Сергије из Шапца, али Михаиловић, не ч.

(09-06-2018, 05:51 PM)Мића Адмирал Пише:  Рођен 1911. Отац му је био свештеник.
Страдао несретним случајем на м.Пауновица, између Рогачице и Оклетца.
Пренет и сахрањен у порти цркве св.Преображење у Љубовији, где је Сергијев отац био на служби.
Сестра Милена, са братом и осталима, прешли је у Босну и у четницима била болничарка. Касније, заједно са поруч.Наумом Зафировићем ( 1941. под командом мај.Језд.Дангића ) прелази комунистима. Преживела је рат.

Могуће, ја не знам, имо сам само фотографију. Данашњи Љотићевци и Недићевци пишу да је тај официр сматран одговорним за убијање муслимана у Фочи и да је за то од стране "Дражиних гибаничара" стрељан.
Одговори

Да ли се зна нешто о учешћу комуниста у нападу на војску КЈ, у КГ, за време Априлског рата?

Један сведок наводи име војника који је тада убијен.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(10-06-2018, 08:25 PM)Перун Пише:  Да ли се зна нешто о учешћу комуниста у нападу на војску КЈ, у КГ, за време Априлског рата?

Један сведок наводи име војника који је тада убијен.
Да, убили су неколико војника, једног из села Цветојевац код КГ, двојицу из Драгачева. Цитирао сам то негде, мислим у Дражи 1.
Одакле је тај војник?
Одговори

(10-06-2018, 08:46 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(10-06-2018, 08:25 PM)Перун Пише:  Да ли се зна нешто о учешћу комуниста у нападу на војску КЈ, у КГ, за време Априлског рата?

Један сведок наводи име војника који је тада убијен.
Да, убили су неколико војника, једног из села Цветојевац код КГ, двојицу из Драгачева. Цитирао сам то негде, мислим у Дражи 1.
Одакле је тај војник?

Познато ми је да је писано о томе па питам како бих проверио тачност овог податка.

Према његовим речима, војник се звао Стаменко Цвијовић из околине Ужица.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(10-06-2018, 08:46 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(10-06-2018, 08:25 PM)Перун Пише:  Да ли се зна нешто о учешћу комуниста у нападу на војску КЈ, у КГ, за време Априлског рата?

Један сведок наводи име војника који је тада убијен.
Да, убили су неколико војника, једног из села Цветојевац код КГ, двојицу из Драгачева. Цитирао сам то негде, мислим у Дражи 1.
Одакле је тај војник?

Из Церовца. Пешић.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Да. знам да је нешто на Ц. Smile
Можда ће поручник знати за ове Драгачевце.
Одговори

Наравно да знам, обојица су убијени у Крагујевцу. Нису ми ту папири, па не могу да наведем конкретна имена.
Него, пребаци се на квиз. Имам нека занимљива питања.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 25 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним