Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(20-06-2021, 04:17 PM)ватхра Пише:  Само један додатак:
Наведени број од 727 се односи на 1946. годину (ако се добро сећам), а пре тога су биле две демобилизације. Кад су углавном скидани мање поуздани.
Тако да је врло могуће да је било и више наведених официра.

Могуће, јер је велики број младића био макар 15 дана у четницима, на обуци.
Одговори

(19-06-2021, 10:44 PM)Београдски Србин Пише:  Господине Самарџићу, знате ли ово?
Како се десило да официри Јовановић, Оровић, Терзић и Ћетковић већ 1941. оду у терористе?

Још пре рата су били повезани са комунистима. Сва четворица су из Црне Горе, па онда вам је јасно одакле та љубав према црвеној боји.
Одговори

Поред поменутих и ови официри су 1941. године приступили Титу:
пуковник Раде Авшић, потпуковник Вељко Булатовић, капетан Бранко Пољанец, капетан Рудолф Свеншек, поручник Ратко Мартиновић, поручник Момчило Смиљанић, поручник Милета Ђукић, поручник Никола Шекуларац, поручник Слободан Секулић, поручник Раде Хамовић. Овде треба убројати и поручника Кочу Поповића, мада је он био резервни официр.
Од свих побројаних, по нечему је значајан капетан Рудолф Свеншек. Милославе, пошто теби постављају питања, по чему је он то значајан?
Одговори

Немам појма. Баја
Одговори

Једини четник у Другом светском рату који пре рата није био у војсци је Раде Радић?
Одговори

(20-06-2021, 11:11 PM)Антитоталитаран Пише:  Једини четник у Другом светском рату који пре рата није био у војсци је Раде Радић?
Није једини...
Одговори

(20-06-2021, 11:26 PM)Бенито Пише:  
(20-06-2021, 11:11 PM)Антитоталитаран Пише:  Једини четник у Другом светском рату који пре рата није био у војсци је Раде Радић?
Није једини...

Знам, него мислио сам на неком таквом положају.
Одговори

(20-06-2021, 09:48 PM)Милослав Самарџић Пише:  Немам појма. Баја

Мислио сам да знаш. По томе што је био шурак мајору Љуби Јовановићу Патку, команданту Тимочког корпуса ЈВУО. Наиме, његова сестра Љубица била је удата за поменутог Рудолфа Свеншека. Брат код Драже, а супруг код Тита. 5+5
Одговори

Др Драган Петровић је похвалио гдина Милослава као озбиљног истраживача и историчара. То је поменуо после 07:00.

Барем је Петровић рекао да није стручњак за Други св. рат, пошто се бави геополитиком.

Одговори

Опет се налупетао за медаљу...
Одговори

(21-06-2021, 12:07 AM)Антитоталитаран Пише:  
(20-06-2021, 11:26 PM)Бенито Пише:  
(20-06-2021, 11:11 PM)Антитоталитаран Пише:  Једини четник у Другом светском рату који пре рата није био у војсци је Раде Радић?
Није једини...

Знам, него мислио сам на неком таквом положају.

А Ђујић, Јевђевић, поп Радојица, Дерикоња, Стјепан Лучић, Керовић....
Одговори

(20-06-2021, 11:11 PM)Антитоталитаран Пише:  Једини четник у Другом светском рату који пре рата није био у војсци је Раде Радић?

Био је наредник водник у АУ војсци. Као Тито.
Одговори

(21-06-2021, 12:34 PM)luka.luke Пише:  
(21-06-2021, 12:07 AM)Антитоталитаран Пише:  
(20-06-2021, 11:26 PM)Бенито Пише:  
(20-06-2021, 11:11 PM)Антитоталитаран Пише:  Једини четник у Другом светском рату који пре рата није био у војсци је Раде Радић?
Није једини...

Знам, него мислио сам на неком таквом положају.

А Ђујић, Јевђевић, поп Радојица, Дерикоња, Стјепан Лучић, Керовић....

Одакле подаци да нису били у војсци?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ја сам мислио, да нису били активни официри. Мислим да је и Антитоталитарни на то мислио, ако је мислио на обичне војнике можда неко од набројаних и јесте.

Можда је неко био и аустроугарски војник
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 16 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним