Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(26-01-2014, 07:52 PM)Романија1 Пише:  Г.Милославе, да ли можете, ако имате, да поставите слику Владе Илића, предратног градоначелника Београда.Био је најбогатији Србин и захваљујући њему направљен је ЗОО врт у Београду.После рата га црвени затворили али по захтеву Черчила пуштен је (јер су били пријатељи пре рата).Убрзо после пуштања умро је у беди и неимаштини.

Слику сам скинуо са сајта Политике, јако је мала резолуција.
   
Одговори

Милославе, каква су твоја сазнања, у које градове, током рата, је ушао Чича лично?
Одговори

(26-01-2014, 11:53 PM)Бенито Пише:  Милославе, каква су твоја сазнања, у које градове, током рата, је ушао Чича лично?
Занимљиво питање!
Ево овако, напамет: Пријепоње, Бијело Поље и Колашин илегално 1942, Калиновик марта 1943, онда у октобру вероватно Прибој, па онда тек Модрича почетком 1945. Био је у Бањи Дворови пре тога, мислим да није у Бијељини. И то је то.
Избегавао је градове, био је у много села.
Одговори

''Вести'', Франкфурт:
http://www.vesti-online.com/Scena/Film/3...io-optuzen
Одговори

Ово у италијанској окупационој зони није занимљиво.
У немачкој или усташкој? Дакле, нигде, осим у ослобођеној Модричи.
А Броз?
Одговори

Броз, овако напамет: Ужице, Нова Варош, Рудо, Чајниче, Јајце, Бихаћ, Дрвар, онда ту још нешто, мислим Мркоњић, па Напуљ, Вис, Крајова...
Одговори

(27-01-2014, 01:44 AM)Милослав Самарџић Пише:  Броз, овако напамет: Ужице, Нова Варош, Рудо, Чајниче, Јајце, Бихаћ, Дрвар, онда ту још нешто, мислим Мркоњић, па Напуљ, Вис, Крајова...

А где се састао са Папом ?
Одговори

За Броза је било реторичко питање, али сад кад смо почели да причамо, ево прилике за младе историчаре да упореде у колико је градова који вођа био за време рата. Кладим се, рецимо, да је Броз био у више градова него Хитлер. Човек се напутовао као да је туристички водич.
Када сам се први пут заинтересовао за ову тему, интересовало ме да ли је Дража био колаборациониста. Прво питање је било где је провео рат. Тада сам још видео да "му је гора била дом", а онда сам то упоредио са Брозом. На овом једноставном примеру види се ко је ко у том рату.
Најновији подаци да је Броз стигао и у Ватикан за време рата, закуцали су слику о њему. Ако данас његови следбеници треба да одлучују да ли је Дража сарађивао са овим или оним, а одлучују, онда је то само по себи доказ, у каквом времену и простору ми живимо.
Одговори

(27-01-2014, 01:44 AM)Милослав Самарџић Пише:  Броз, овако напамет: Ужице, Нова Варош, Рудо, Чајниче, Јајце, Бихаћ, Дрвар, онда ту још нешто, мислим Мркоњић, па Напуљ, Вис, Крајова...

Ех бре прећерасте!

Друг тита је био више јазавац.
Много је волео пећине, рупе, ископине!

Причали ми они што су га чували по 10 година, да су свуда морали ПРВО да му нађу неку Шпиљу, Пећину, Вртачу, да завуче господску гујзицу!

Шпијуни су познати по малим димаму, не ко 007...

Скојевац
Одговори

(26-01-2014, 07:52 PM)Романија1 Пише:  Г.Милославе, да ли можете, ако имате, да поставите слику Владе Илића, предратног градоначелника Београда.Био је најбогатији Србин и захваљујући њему направљен је ЗОО врт у Београду.После рата га црвени затворили али по захтеву Черчила пуштен је (јер су били пријатељи пре рата).Убрзо после пуштања умро је у беди и неимаштини.
Влада Илић
[Слика: vlada-ilic.jpg]
Одговори

Свака част! Хвала пуно! Шта ово ради на слици?
Одговори

(27-01-2014, 07:57 PM)Вукашин Петковић Пише:  
(26-01-2014, 07:52 PM)Романија1 Пише:  Г.Милославе, да ли можете, ако имате, да поставите слику Владе Илића, предратног градоначелника Београда.Био је најбогатији Србин и захваљујући њему направљен је ЗОО врт у Београду.После рата га црвени затворили али по захтеву Черчила пуштен је (јер су били пријатељи пре рата).Убрзо после пуштања умро је у беди и неимаштини.
Влада Илић
[Слика: vlada-ilic.jpg]

Био у ћелији са др. Ђуром Ђуровићем.
Одговори

Самарџићу, распалили ови дискутанти на свим подфорумима по Краљевини и Краљу, ко да сам на сајту КПЈ, а не на четничком форуму, кажи ми отворено да ли ти смета моје јављање на овом форуму и какав је твој став по питању државног уређења Србије?

Иначе, пуно поштовање за тебе и твоје дивне књиге, само напред, шири Истину о Ђенералу Дражи и Краљевој Војсци! РАВНА ГОРА, ПОБЕДИТИ МОРА!!!
Одговори

(28-01-2014, 07:06 PM)Романија1 Пише:  Свака част! Хвала пуно! Шта ово ради на слици?
Преноси пламен са олимпијске бакље на жртвеник на Теразијама.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 7 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним