Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(26-02-2019, 09:20 PM)Прст_у_ока_латиници Пише:  Јели то било кроз целе хрватске и албаније?
Јели је Војвода Момчило Ђуић или било који других Официр Војске Краљевине Успео да било шта добије од италијана?
Јесте, добили су доста четници. На крају, отприлике као и партизани, пошто су Немци ускоро покупили партизанима, и то и доста оног што су им Савезници дали. Заплена од партизана постала је од тада важан део снабдевања Немаца.
Одговори

Једно питање у вези војних судова, ако знаш одговор. Да ли су Летеће бригаде биле одговорне за формирање и финансирање војних судова, од пролећа 44, по налогу команданата корпуса или је то било од случаја до случаја?
Одговори

(27-02-2019, 08:10 PM)Бенито Пише:  Једно питање у вези војних судова, ако знаш одговор. Да ли су Летеће бригаде биле одговорне за формирање и финансирање војних судова, од пролећа 44, по налогу команданата корпуса или је то било од случаја до случаја?
Бригаде нису имале судове од пролећа 1943. Можда је био неки изузетак после, нисам чуо.
Одговори

Ко је формирао Преке војне судове? Корпуси?
Одговори

(27-02-2019, 09:03 PM)Бенито Пише:  Ко је формирао Преке војне судове? Корпуси?
Имаш у Дражи 5, погледај. Преко формира ко и војне, преки се формирају када случај мора да се реши брзо; ако се не реши за 24 часа, случај прелази на редовни суд.
Одговори

Ок, погледаћу.
Одговори

(07-02-2019, 09:13 PM)Мића Адмирал Пише:  Ovo mi je bas fascinantno, a postaje definitivno opste mesto.
Znaci ovo raspitivanje da li je Kalabic klao, pekao na raznju... a sve je iz teksta koji je dole postavio Prst u...
Inace, u vezi rehabilitacije Nikole Kalabica.

Текст није поставио Прст, него ја. Поставио сам га зато што комунисти стално понављају фалсификате, мешају лажи, полуистине и истине; и не либе се да то понављају чак и у судским документима.

Зато сам и тако таксативно поставио питања, на која је Милослав одговорио онако како треба, значи не потцењивачки или као да се то одавно зна. Не зна се, због овакве константне пропаганде која траје ево седамдесет и пет година.
Одговори

(28-02-2019, 02:53 AM)Небојша Пише:  
(07-02-2019, 09:13 PM)Мића Адмирал Пише:  Ovo mi je bas fascinantno, a postaje definitivno opste mesto.
Znaci ovo raspitivanje da li je Kalabic klao, pekao na raznju... a sve je iz teksta koji je dole postavio Prst u...
Inace, u vezi rehabilitacije Nikole Kalabica.

Текст није поставио Прст, него ја. Поставио сам га зато што комунисти стално понављају фалсификате, мешају лажи, полуистине и истине; и не либе се да то понављају чак и у судским документима.

Зато сам и тако таксативно поставио питања, на која је Милослав одговорио онако како треба, значи не потцењивачки или као да се то одавно зна. Не зна се, због овакве константне пропаганде која траје ево седамдесет и пет година.
Онда добро, нисам разумео.
Одговори

[Слика: 220px-Chetniks%2C_Ustasa%2C_and_Domobrani.jpg]
Ко је на овој слици? Знам да је Дреновић био референт за односе са НДХ и да је само он имао слике са усташама, али пошто овде не видим Дреновића, занима ме ко су ови ликови.Молим вас, нисам злонамеран, само ако могу да добијем одговор.
Одговори

Не знам ко су.
Одговори

Да ли би у Четничкој архиви могло нешто више пронаћи о Јаворском корпусу, четницима Новога Пазара?
Одговори

(01-03-2019, 02:20 AM)Лука Петронијевић Пише:  Да ли би у Четничкој архиви могло нешто више пронаћи о Јаворском корпусу, четницима Новога Пазара?

У новије време је историчар Милутин Живковић,писао о дешавањима,у Н.Пазару,међусобним односима зараћених страна,колаборацији и злочинима Албанаца над Србима,као и нападима устаника на Н.Пазар.Има ту и грешака,можда и незграпних реченица,као и неких нејасноћа,ипак пробај и са овим извором.Нови Пазар је у фокусу,људи тог краја,живот под окупацијом злочини над Србима итд.Неке фотке из Н.Пазара први пут ту видех.
Одговори

(28-02-2019, 11:35 PM)Српски Четник Пише:  [Слика: 220px-Chetniks%2C_Ustasa%2C_and_Domobrani.jpg]
Ко је на овој слици? Знам да је Дреновић био референт за односе са НДХ и да је само он имао слике са усташама, али пошто овде не видим Дреновића, занима ме ко су ови ликови.Молим вас, нисам злонамеран, само ако могу да добијем одговор.

Ђе је линк, ботић?
Одговори

(01-03-2019, 02:20 AM)Лука Петронијевић Пише:  Да ли би у Четничкој архиви могло нешто више пронаћи о Јаворском корпусу, четницима Новога Пазара?

Могло би. Бенито је гледао ту кутију, боље да он одговори.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 15 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним