Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(31-07-2019, 01:06 PM)пек. Пише:  Који су град партизани ослободили од Немаца? Можда Велико Градиште 1941.али заједно са четницима Леониде Пљешковића и у њем су били немачки цариници а не права војска.

У "ослобађању" Великог Градишта 20. септембра 1941. године су учествовали партизани и четници Леониде Пљешковића, али и четници Воје Триброђанина и Анђелка Крајинског. Било је то време када су четници још веровали да партизани стварно желе заједничку борбу за ослобођење. У нападу на Градиште је погинуо четник који је наводно прерано пуцао, убио стражара. Име четника комунисти нису записали, али су поменули наводно партизана Миту из Нереснице који је погинуо од своје бомбе. Сумња се да је и други који је страдао у ствари био четник.
Одговори

Да ли су партизани из звишке чете пожаревачког партизанског одреда имали неку сарадњу са Немцима невероватан ми је извештај о њиховој погибији у Сиракову почетком 1943. у коме пише да су они дошли да спавају у Берању које је на раскрсници неколико путева и да су видели Немце али нису обраћали на њих пажњујер су мислили да они иду у Велико Градиште или скупљају таоце за одмазду због убиства немачког пуковника?
Одговори

Знате ли шта више о погибији Павла Паје Поповића и ДЧД?
Одговори

Убијен од комуниста у ноћи 18/19. јуна 1942. у својој кући у Бискупији. Са убицама отишао, добровољно, брат Душан.
Брат Михаило Мијо свештеник убијен од усташа на Спасовдан 1941.
Отац Онисим обешен од Аустријанаца 16. нов. 1914.
Одговори

Нађох на нету, гости Ви, Бојан Димитријевић и Скојевац А видим и Миломира Миљанића у студију. Западе ми за уши ово да су католици 3 пута сакупљли српску епску поезију и да Ј. Копитар није објавио циклус пјесама о Светом Сави. Први пут сам чуо за то, па можете ли мало више о томе рећи? 5+5

Одговори

Најбоље да преузмеш књигу Тајне `Вукове реформе`, има негде на нету.
Одговори

Дражин дан
Ни 2019. године Дражин дан није обележен на државном нивоу, ни у Србији ни у Републици Српској, а Црну Гору да и не помињемо. Штавише, ни један од водећих медија није посветио пажњу овом датуму, ни генералу Дражи Михаиловићу.
ЦЕЛИ ЧЛАНАК:
http://www.pogledi.rs/%d0%b4%d1%80%d0%b0...%b0%d0%bd/
Одговори

(03-09-2019, 08:14 PM)Милослав Самарџић Пише:  Дражин дан
Ни 2019. године Дражин дан није обележен на државном нивоу, ни у Србији ни у Републици Српској, а Црну Гору да и не помињемо. Штавише, ни један од водећих медија није посветио пажњу овом датуму, ни генералу Дражи Михаиловићу.
ЦЕЛИ ЧЛАНАК:
http://www.pogledi.rs/%d0%b4%d1%80%d0%b0...%b0%d0%bd/

Прошле године су режимски медији у ЦГ направили хајку јер је у селу Жлијеби код Херцег Новог служен парастос Чичи и Романовима. Иначе, одржава се годинама у назад, сваке године, али прошле су од тога направили скандал, објавили и на дневнику.
Сирома'
Одговори

Милославе, гледао сам неку партизанку како сведочи о сусрету њеног оца пуковника ВКЈ Паповића и мајора Миладиновића који је дошао са Равне Горе. Сусрет се догодио у лето 41 у Урошевцу у кући тог Паповића. Паповић је ипак уз децу приступио партизанима.
Па, ако знаш нешто о овим официрима?
Одговори

Само Оровић је био пуковник код црвених. Ко зна шта је ту.
Одговори

Добар дан господине Самарџићу, већ дуго слушам ваше интервјуе на Јутјубу, па сам направио налог желећи да вас питам да ли сте ви, или још неки нормалан историчар, дали одговор на ову гадост?
https://www.telegraf.rs/vesti/srbija/146...ideti-foto
Одговори

Одговори

(14-09-2019, 12:15 PM)Филип Ђукић Пише:  Добар дан господине Самарџићу, већ дуго слушам ваше интервјуе на Јутјубу, па сам направио налог желећи да вас питам да ли сте ви, или још неки нормалан историчар, дали одговор на ову гадост?
https://www.telegraf.rs/vesti/srbija/146...ideti-foto
То је од пре једно 4 године, било је овде на форуму више одговора.
Одговори

(15-09-2019, 09:11 AM)Mitic Пише:  

Супер што су довели Луку!
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 12 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним