Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Господоне Милисаве ,да ли су у краљевини Југославији ,краљеву гарду чинили искључиво професионални војници или су у гарди могли да се нађу и војмици на одслужењу рока?
Одговори

(21-09-2019, 08:42 PM)повуци_потегни Пише:  Господоне Милисаве ,да ли су у краљевини Југославији ,краљеву гарду чинили искључиво професионални војници или су у гарди могли да се нађу и војмици на одслужењу рока?
Ово друго, били су војници на одслужењу војног рока, али пробрани.
Одговори

Gospodine Samardzicu, znate li Vi ili beko sa foruma, koje je ovo u pitanju odlikovanje?
Na slici je moj djed, rez.pes. porucnik,1939.
https://www.instagram.com/p/BSrbyXWhYvzZ...wuhz9c3cqa

''Bela borba je časna ozlojeđenost ruskog čoveka protiv drskog nasilja nad svim što je njemu sveto – Vere, Otadžbine, vekovnim ustrojstvom države i porodice.
Bela borba je dokaz da je za stotine hiljada ruskih ljudi čast draža od života, smrt važnija od ropstva.''

General Petar Nikolajevič Vrangel
Одговори

(22-09-2019, 04:57 PM)Adjutant Пише:  Gospodine Samardzicu, znate li Vi ili beko sa foruma, koje je ovo u pitanju odlikovanje?
Na slici je moj djed, rez.pes. porucnik,1939.
https://www.instagram.com/p/BSrbyXWhYvzZ...wuhz9c3cqa

Поставите исправан линк Smile

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Знам да баш и нема везе тематиком Погледа, али не знам кога другог да питам.Да ли је стварно било четничких одреда у Вуковару 1991?
Одговори

Милославе, шта мислиш о овоме што је Милан Ст Протић рекао у најновијем интервјуу за Балкан Инфо-да је Милан Стојадиновић стајао иза атентата Благоја Јововића на Анту Павелића?
Одговори

(25-09-2019, 08:21 PM)Филип Ђукић Пише:  Знам да баш и нема везе тематиком Погледа, али не знам кога другог да питам.Да ли је стварно било четничких одреда у Вуковару 1991?

Био је ту Вакић са шешељевцима

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

(27-09-2019, 02:40 PM)Бенито Пише:  Милославе, шта мислиш о овоме што је Милан Ст Протић рекао у најновијем интервјуу за Балкан Инфо-да је Милан Стојадиновић стајао иза атентата Благоја Јововића на Анту Павелића?
Одговори

(27-09-2019, 05:11 PM)Бенито Пише:  
(27-09-2019, 02:40 PM)Бенито Пише:  Милославе, шта мислиш о овоме што је Милан Ст Протић рекао у најновијем интервјуу за Балкан Инфо-да је Милан Стојадиновић стајао иза атентата Благоја Јововића на Анту Павелића?

Први пут чујем. Јел изнео неки доказ?
Одговори

Каже да је истраживао, а и да је Стојадиновић познавао Јововића и остатак мале групе четника пореклом из Црне Горе који су били у Јужној Америци, пре свега у Аргентини. Да је то била нека врста заклетве-омерте да се никада не сазна. Стојадиновић да му се приближи, а ови да обаве посао у одређеном тренутку.
Ко ће га знати ? Није без смисла. Лисица је био Стојадиновић.
Одговори

Новчано је помагао многим емигрантима, тамо.
Одговори

Има ту још један битан детаљ. Нагласио сам у Квизу на родбинске везе између Стојадиновића и Ђуре Ђуровића, па Ђуровића и Раковића... Е сад, Милослав Самарџић, а вероватно и неко још од вас, познавали сте Жику Раковића, најмлађег брата Предрага Раковића, који је до смрти био члан ДХСС, чији је потпредседник био Милан СТ Протић. Поменуо га је у интервјуу у другом контексту.
Вероватно је део ове информације о вези Стојадиновића и Јововића потекла од Раковића.
Одговори

(27-09-2019, 03:27 PM)Mario Пише:  
(25-09-2019, 08:21 PM)Филип Ђукић Пише:  Знам да баш и нема везе тематиком Погледа, али не знам кога другог да питам.Да ли је стварно било четничких одреда у Вуковару 1991?

Био је ту Вакић са шешељевцима

Ако су четнички одреди они којима командује петокрака и који изгледају као Булајићеви статисти онда их је било. А овај што га помену Марио остаде познат као изузетно "храбар човек" који је у скупштини нокаутирао човека који није ни способан за физичке сукобe нити било шта слично. Радикалско циашка марва 30 година покушава да наруши интегритет Народне скупштине, па тако и претходно именовани безмозгаш поступи у стилу волине без тестиса.
Одговори

(27-09-2019, 05:43 PM)Бенито Пише:  Каже да је истраживао, а и да је Стојадиновић познавао Јововића и остатак мале групе четника пореклом из Црне Горе који су били у Јужној Америци, пре свега у Аргентини. Да је то била нека врста заклетве-омерте да се никада не сазна. Стојадиновић да му се приближи, а ови да обаве посао у одређеном тренутку.
Ко ће га знати ? Није без смисла. Лисица је био Стојадиновић.

Све је могуће. Могуће је да је Стојадиновић учествовао у убиству Павелића, а можда је био и један од организатора. Милена Гаћеша, сестра једног од организатора убиства Павелића, каже да је познавала Стојадиновића

https://arhiva.nedeljnik.rs/velike-price...57-godine/

А интересантан је и овај коментар који се налази на доњем линку

"Потпредсједник хрватског Сабора Иван Крајачић - Стево, најпоузданији Титов човјек, није успио или није хтио да ликвидира, јуна 1956. године, усташког поглавника Анту Павелића , једног од највећих злочинаца Другог свјетског рата. Али је то, дјелимично, успјело 10. априла 1957. године, Благоју Јововићу, родом из бјелопавлићког села Косић код Даниловграда. У току рата Благоје Јововић је био борац Бјелопавлићке четничке бригаде под командом капетанаЈакова Јововића. На крају рата емигрирао је у Аргентину. Извршио је атентат на Павелића у мјесту Ломас де Паламор, испаливши пет метака, од којих су два погодила поглавника, од чега је умро, након двије године, у Мадриду, у Франковој Шпанији. Ране и дијабетес, од кога је боловао, учиниле су своје. Након атентата, Благоју Јововићу је заштиту дао лично Милан Стојадиновић, у то вријеме финансијски савјетник предсједника Аргентине, те захваљујући њему, никада није био откривен. Умро је у Аргентини 1999. године. Нека је слава Благоју Јововићу, јер се мирне душе може рећи да му овоземаљски дани нијесу били празни и да је извршио завјет својих славних предака."

http://www.srpskenovinecg.com/svijet/svi...1-pavelic1
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 32 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним