Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Изгледа да она слика Стојадиновића са Павелићем има сасвим други смисао.
Одговори

(27-09-2019, 06:18 PM)Бенито Пише:  Има ту још један битан детаљ. Нагласио сам у Квизу на родбинске везе између Стојадиновића и Ђуре Ђуровића, па Ђуровића и Раковића... Е сад, Милослав Самарџић, а вероватно и неко још од вас, познавали сте Жику Раковића, најмлађег брата Предрага Раковића, који је до смрти био члан ДХСС, чији ј ие потпредседник био Милан СТ Протић. Поменуо га је у интервјуу у другом контексту.
Вероватно је део ове информације о вези Стојадиновића и Јововића потекла од Раковића.

Убеђен сам,већ годинама,да иза свега стоји Стојадиновић.Не толико у организационом смислу,тај не би умео ни мачку са попаре да отера,а камоли
неком да да инструкције како да пуца,где да гађа,како да се крије.Већ у смислу политичке и финансијске логистике атентату.Руку на срце тај је хранио све Србе тамо.Има о томе код оног свештеника из Аргентине који се дотакао теме политичке емиграције на том тлу.Заборавих му презиме,има негде интервју његов.

Лично,волео бих чути мишљење,Бранка Надовезе о томе.Мишљења сам да је лику и делу Стојадиновића најозбиљније пришао код нас,то је мој став разуме се.
Одговори

Gospodine Samardzicu, kad cete kod Marica? Goli Zivot, Cirilica?

''Bela borba je časna ozlojeđenost ruskog čoveka protiv drskog nasilja nad svim što je njemu sveto – Vere, Otadžbine, vekovnim ustrojstvom države i porodice.
Bela borba je dokaz da je za stotine hiljada ruskih ljudi čast draža od života, smrt važnija od ropstva.''

General Petar Nikolajevič Vrangel
Одговори

(02-10-2019, 10:34 PM)Adjutant Пише:  Gospodine Samardzicu, kad cete kod Marica? Goli Zivot, Cirilica?

Ево ме:

Одговори

(20-09-2019, 08:35 AM)Mitic Пише:  
(19-09-2019, 10:33 PM)Филип Ђукић Пише:  Хвала, заборавио сам још да питам како се звао онај председник општине Дивци, Петровић, кога су заклали комунисти и зашто су га заклали?

Велисав Петровић, рехабилитован пре пет година

http://www.novosti.rs/vesti/srbija.73.ht...predsednik

Прочитах скоро рад једног комунисте који је "новим истраживањем" тих догађаја "доказао" како је то све измишљено и да двојац Борота-Мајер уопште није чинио злочине. Какав дебилизам јбт. "Нови доказ" је "сведочење" њиховог саборца 70 година после рата да су жандарми тада ухватили једног неименованог партизанског курира и натерали га да лаже у вези Мајера, па ови то после користили у пропаганди. Брука за гласник који је објавио такву сплачину. Кад стигнем написаћу неки чланак.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Био сам тамо, један стари ми причао да су га као дете водили да гледа како тестеришу Петровића. Прецизније, водили су цело село, па и целу школу, ђаке.
Одговори

(03-10-2019, 10:13 PM)Николај Пише:  
(20-09-2019, 08:35 AM)Mitic Пише:  
(19-09-2019, 10:33 PM)Филип Ђукић Пише:  Хвала, заборавио сам још да питам како се звао онај председник општине Дивци, Петровић, кога су заклали комунисти и зашто су га заклали?

Велисав Петровић, рехабилитован пре пет година

http://www.novosti.rs/vesti/srbija.73.ht...predsednik

Прочитах скоро рад једног комунисте који је "новим истраживањем" тих догађаја "доказао" како је то све измишљено и да двојац Борота-Мајер уопште није чинио злочине. Какав дебилизам јбт. "Нови доказ" је "сведочење" њиховог саборца 70 година после рата да су жандарми тада ухватили једног неименованог партизанског курира и натерали га да лаже у вези Мајера, па ови то после користили у пропаганди. Брука за гласник који је објавио такву сплачину. Кигвљају ни њихованем написаћу неки чланак.

Који гласник је у питању?иЊма не ваљају ни њихова стара ни нова истраживања,ни будућа неће ваљати.Што се грбо роди....
Одговори

(04-10-2019, 06:59 PM)РежисерСтари Пише:  Који гласник је у питању?иЊма не ваљају ни њихова стара ни нова истраживања,ни будућа неће ваљати.Што се грбо роди....

Историјског архива у Ваљеву.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Милославе, имате ли још података о Петру Бубрешку осим ових https://www.pogledi.rs/kapetan-petar-bubresko/ , које сте већ објавили на Погледима.
Конкретно, о његовој имовини у Требињу.
Некада сам негдје прочитао да он или његови наследници имају спор са СПЦ око њихове имовине у Требињу
Одговори

(11-10-2019, 10:38 PM)luka.luke Пише:  Милославе, имате ли још података о Петру Бубрешку осим ових https://www.pogledi.rs/kapetan-petar-bubresko/ , које сте већ објавили на Погледима.
Конкретно, о његовој имовини у Требињу.
Некада сам негдје прочитао да он или његови наследници имају спор са СПЦ око њихове имовине у Требињу

Не, нисам чуо за то.
Одговори

Bio nedavno u Dobroselici kod Čajetine.
Naleteh na ovaj spomenik:

[Слика: IMG-20191012-114829.jpg]

Nije mi samo jasno otkud ovde slika D.Matića? Zar nije on negde iz Niša?


A ovo:
[Слика: IMG-e18b9d9571365e8bdf82746805315086-V.jpg]

Mićo, da li znaš nešto više o ovoj braći?

Isto su iz Dobroselice. Spomenik je kod groblja i crkve brvnare.
Одговори

Да, Матић је из околине Пирота.
Одговори

(14-10-2019, 09:46 PM)Chicot Пише:  Bio nedavno u Dobroselici kod Čajetine.
Naleteh na ovaj spomenik:

[Слика: IMG-20191012-114829.jpg]

Nije mi samo jasno otkud ovde slika D.Matića? Zar nije on negde iz Niša?


A ovo:
[Слика: IMG-e18b9d9571365e8bdf82746805315086-V.jpg]

Mićo, da li znaš nešto više o ovoj braći?

Isto su iz Dobroselice. Spomenik je kod groblja i crkve brvnare.

Што се не јави? Smile

Рађен је био у партизанима, Алекса, претпостављам, и он. Из тог села најпознатији припадник војске био је потпоручник Драгомир Јечменица који, наравно, нема ни гроб ни споменик у родном селу.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

A, bio sam službeno, kratak sa vremenom.. I ovo sam se iskrao na kratko, na kvarnjaka Smile

Biće prilike da zabodemo na tenane..
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 3 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним