Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Да ли је Владо Зечевић икад изопштен из цркве?
Одговори

Јесте, рашчинио га је Патријарх Герман 1960-их.
Не могу тачне године да се сетим, имам негде записано. Мислим 1965. године,али немој да ме држиш за реч.
Одговори

Јел знаш, Бенито, да су скоро сви партизански свештеници после рата били (служили) у ОЗН-и или УДБ-и. Невероватно, али истинито.
Одговори

Да,да.... Многи преко фамозног Удружења свештеника Југославије. То им је била спона са Удб-ом, а понеки су директно ангажовани као функционери.
Сад се сви нешто праве блесави- као "сви смо пропатили под комунизмом". То истински вређа све оне који чувају сећање на жртве.
Одговори

Данас има још активних удбаша у мантијама, попут Качавенде, неки у Бачким круговима, па и сам Мираш

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Има нормално, али Динчић мисли на оне који су били у партизанима који су директно радили у органима УДБЕ, а не као тастери.
Одговори

Патријарх у сенци и главни СНС владика Иринеј Буловић је син родитеља високих официра Озне.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(27-01-2020, 05:51 PM)Бенито Пише:  Јесте, рашчинио га је Патријарх Герман 1960-их.
Не могу тачне године да се сетим, имам негде записано. Мислим 1965. године,али немој да ме држиш за реч.

Храбар потез у то вријеме.
Одговори

Сигурно, с обзиром да су му убили претходника.
Одговори

Герман се, као што је познато, додворавао режиму Јосипа Броза. Броз и компанија су у то време већ били сигурни да држе под контролом СПЦ, поготово после раскола.
Зато им више није било потребно злогласно Удружење свештеника које је требало да замени Синод СПЦ. А и већина тих "свештеника" већ су били цивили и радили су у "институцијама система".
Формални разлог за рашчињење Зечевића било је управо то што није био свештеник више од две деценије.
Тако да- и вук сит и козе на броју.
Нема ту никакве посебне храбрости.
Одговори

Чији је био Машан Ђуровић? Је ли он сарађивао са Немцима?
Одговори

(28-01-2020, 07:47 PM)Константин Миловановић Пише:  Чији је био Машан Ђуровић? Је ли он сарађивао са Немцима?

Био је ракијски и вински.Smile
Тако га описује Љотићев капетан Матовић и то је био велики проблем за све са којима је сарађивао.
Да, са Немцима, а ликвидирао га Кесер 1943.
Одговори

(28-01-2020, 08:00 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(28-01-2020, 07:47 PM)Константин Миловановић Пише:  Чији је био Машан Ђуровић? Је ли он сарађивао са Немцима?

Био је ракијски и вински.Smile
Тако га описује Љотићев капетан Матовић и то је био велики проблем за све са којима је сарађивао.
Да, са Немцима, а ликвидирао га Кесер 1943.
Да ли је некога изручио Немцима? Такви људи као да су радили за комунисте...
Одговори

Па то нам ти откриј, твој Пећанац му је дао титулу као још њима десетак још горих од Машана.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 35 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним