Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Искрено, мени и ова слика делује као фалсификат. Чудна је сенка на овом Немцу са којим се рукује Пећанац, као и на овом лево од Пећанца, и овоме скроз лево на слици. Слика је баш мутна, па не могу да кажем више. Али, можда и није толико битно.
Одговори

(25-06-2020, 10:44 PM)Александар Динчић Пише:  Исти немачки аутомобил, исти немачки официр, као и са Ђуришићем. Још само не видим вучјака. Ово је гарантовано исти филм. Што ће рећи: децембар - јануар 1944. г, јер је фебруара Пећанац био у затвору.
Ђуришићева слика у Београду је из маја 1944.
Одговори

Није у Сокобањи 100% Тамо није било уопште Немаца. Да ли им бања није пријала или су били сујеверни због Озрена и Ртња...
Одговори

Онда Нишка Бања? Да ли је у Сокобањи било Бугара?
Одговори

(25-06-2020, 06:12 PM)Филип Ђукић Пише:  
(25-06-2020, 01:01 PM)ОРЈУНА Пише:  То би онда била једина Пећанчева слика са Бугарима. Зар вам се не чини да је искројена, као она у "Фалсификати комунистичке историје"?

Мислиш на ову? Она јесте фалсификат, и налази се у тој Самарџићевој књизи, тако ми је речено. На жалост, још увек нисам стигао да је купим...
[Слика: slika-koja-je-posluzila-za-montazu-nasl-strane.jpg]

Само да укажем на нелогичности које ја видим. Немцу са којим се рукује Пећанац једна страна лица је потпуно замрачена, а на стопалу му пада сенка иако нема никога десно од њега, а не продужава се у леву страну. Сам начин руковања са Пећанцем је потпуно нејасан. Не види се сенка од Пећанчевог штапа, а Немцу који стоји лево од Пећанца сенка на доњем делу униформе пада на другу страну у односу на горњи део. Види се та сенка нема везе са Пећанчевим положајем. Затим, сенка на војнику скроз лево на слици се не поклапа са униформом Немца испред њега, а види се и нека слабија сенка за коју не може да се процени одакле долази. Дакле, не постоји ниједна Пећанчева слика са Бугарима.

(19-06-2020, 10:34 AM)Филип Ђукић Пише:  Господине Самарџићу, да ли знате чију униформу носи овај изван аутомобила?
[Слика: EaqI1IiXsAAiRO9?format=png&name=900x900]

Само немојте да помислите да браним Пећанца. По мени, ова слика је реална. Јасно се виде два Немца.
Одговори

Imate li ikakve slike: 4. kosmajske brigade Gorske garde, 2. orasacke brigade Gorske garde i 2. kosmajske brigade Gorske garde.
Ili ako ne, da li znate gde bih mogao da ih nadjem, ima li neka knjiga koja ih ima?
Одговори

(27-06-2020, 04:28 PM)Sima Пише:  Imate li ikakve slike: 4. kosmajske brigade Gorske garde, 2. orasacke brigade Gorske garde i 2. kosmajske brigade Gorske garde.
Ili ako ne, da li znate gde bih mogao da ih nadjem, ima li neka knjiga koja ih ima?
Албум Калабића и Гарде.
Одговори

(27-06-2020, 04:55 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(27-06-2020, 04:28 PM)Sima Пише:  Imate li ikakve slike: 4. kosmajske brigade Gorske garde, 2. orasacke brigade Gorske garde i 2. kosmajske brigade Gorske garde.
Ili ako ne, da li znate gde bih mogao da ih nadjem, ima li neka knjiga koja ih ima?
Албум Калабића и Гарде.
Nadam se da cu ih tamo naci. Moze li se ova knjiga poruciti i kod vas?
Одговори

(26-06-2020, 11:07 PM)Филип Ђукић Пише:  Онда Нишка Бања? Да ли је у Сокобањи било Бугара?

Можда је Нишка Бања. Бугари су долазили у Сокобању само када су требали да хапсе присталице ДМ.
Одговори

(27-06-2020, 05:24 PM)Sima Пише:  
(27-06-2020, 04:55 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(27-06-2020, 04:28 PM)Sima Пише:  Imate li ikakve slike: 4. kosmajske brigade Gorske garde, 2. orasacke brigade Gorske garde i 2. kosmajske brigade Gorske garde.
Ili ako ne, da li znate gde bih mogao da ih nadjem, ima li neka knjiga koja ih ima?
Албум Калабића и Гарде.
Nadam se da cu ih tamo naci. Moze li se ova knjiga poruciti i kod vas?

Има, 400 дин плус 200 ПТТ, или јефтиније у неком од ових пакета:
http://www.pogledi.rs/%D0%BA%D1%9A%D0%B8...%B0%D0%BA/
Одговори

(27-06-2020, 08:42 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(27-06-2020, 05:24 PM)Sima Пише:  
(27-06-2020, 04:55 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(27-06-2020, 04:28 PM)Sima Пише:  Imate li ikakve slike: 4. kosmajske brigade Gorske garde, 2. orasacke brigade Gorske garde i 2. kosmajske brigade Gorske garde.
Ili ako ne, da li znate gde bih mogao da ih nadjem, ima li neka knjiga koja ih ima?
Албум Калабића и Гарде.
Nadam se da cu ih tamo naci. Moze li se ova knjiga poruciti i kod vas?

Има, 400 дин плус 200 ПТТ, или јефтиније у неком од ових пакета:
http://www.pogledi.rs/%D0%BA%D1%9A%D0%B8...%B0%D0%BA/
Hvala.
Одговори

Хвала. За Орјунаша, видим да то јесу нелогичности, али нашао сам још једну слику везану за тај скуп. У опису пише да су на њој само Немци и недићевци, што ми делује истинито. Не знам зашто би се Пећанац сликао са Бугарима.
[Слика: url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fm.facebook.co...AdAAAAABAD]
Одговори

Помаже Бог Г. Самарџићу, посједујете ли неку слику Четника Дмитра Радића?
Одговори

(29-06-2020, 11:13 AM)david11222331 Пише:  Помаже Бог Г. Самарџићу, посједујете ли неку слику Четника Дмитра Радића?
Бог помого. Не.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 23 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним