Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(16-07-2020, 08:48 PM)РежисерСтари Пише:  
(16-07-2020, 12:51 AM)Sima Пише:  
(15-07-2020, 04:45 PM)РежисерСтари Пише:  Ово је осврт на дела Лаза М.Костића кога је ,руку на срце,у доброј мери популаризовала срс,штампајући његова сабрана дела.Има ту разних варијација на разне теме од разграничења са Хрватима,српске старозаветне мисли,приче о пореклу БИХ муслимана,о народним и државним симболима код Срба,о значају Видовдана и сл.Имао сам та сабрана дела али их мењах за неке друге књиге.Ко може нек чита Костића,има тај Србин из Боке знања о много чему,мада и грешака.

Mislio sam bas da pogledam "Ideologiju srpskog nacionalizma" Laze Kostica.

Слободно,има његових сабраних дела на нету,сад то људи јевтино дају.Ако неко то данас уопште и јури да купи.
Pardon, tek sad videh da to nije njegova knjiga vec Seseljeva monografija. Potrazicu direktno delo od Laze Kostica ipak.
Одговори

(16-07-2020, 10:38 PM)Sima Пише:  
(16-07-2020, 08:48 PM)РежисерСтари Пише:  
(16-07-2020, 12:51 AM)Sima Пише:  
(15-07-2020, 04:45 PM)РежисерСтари Пише:  Ово је осврт на дела Лаза М.Костића кога је ,руку на срце,у доброј мери популаризовала срс,штампајући његова сабрана дела.Има ту разних варијација на разне теме од разграничења са Хрватима,српске старозаветне мисли,приче о пореклу БИХ муслимана,о народним и државним симболима код Срба,о значају Видовдана и сл.Имао сам та сабрана дела али их мењах за неке друге књиге.Ко може нек чита Костића,има тај Србин из Боке знања о много чему,мада и грешака.

Mislio sam bas da pogledam "Ideologiju srpskog nacionalizma" Laze Kostica.

Слободно,има његових сабраних дела на нету,сад то људи јевтино дају.Ако неко то данас уопште и јури да купи.
Pardon, tek sad videh da to nije njegova knjiga vec Seseljeva monografija. Potrazicu direktno delo od Laze Kostica ipak.

То није монографија ,већ једна обимна књига у издању срс-а,коју је потписао Шешељ,а суштински цео концепт је Костићев.Мислим да је имам негде.Тобоже,он је основну идеју надоградио,проширио,дао јој облик и другачију форму итд...Суштински,све је мање више Костићево.То је идеололгија српског национализма.А сабрана дела Костића се тичу мали милон националних тема њих је срс објавила.
Имам и специјал Велике Србије посвећен српству Црне Горе и делу КостиЋА.Популарисали су његово дело,уз сопствену рекламу.Ипак боље и то него да једно тако велико дело остане у тами..

Самарџићу,зашто нпр Пекић и Михиз нису имали сарадњу са Погледима?Њихов антикомунизам је неупитан,а и врхунски је писац и најбољи књижевни критичар у питању.
Одговори

Пробајте да нађете на интернету рад мога колеге Саше Илића, који је писао о Светосавском конгресу на основу докумената.
Ово што је писао Војислав Шешељ није за коментарисање.
Одговори

(17-07-2020, 09:04 PM)Александар Динчић Пише:  Пробајте да нађете на интернету рад мога колеге Саше Илића, који је писао о Светосавском конгресу на основу докумената.
Ово што је писао Војислав Шешељ није за коментарисање.
E veliko vam hvala, u jednoj drugoj mojoj temi ste mi preporucili knjigu "Gornja Jasenica u DSR" i tamo sam pronasao skoro sve sto mi je trebalo, cenim vase preporuke.
Medjutim, izguglao sam i nisam mogao pronaci nikakvu knjigu vaseg kolege, izvesnog Sase Ilica na temu Svetosavskog kongresa? Ili ne trazim adekvatno?
Одговори

Покушајте да уђете на сајт Архива Југославије и да прелистате њихове часописе који су доступни. Он тамо ради и највише пише за њихов часопис. Знам 100% да је писао о Светосавском конгресу на основу докумената.
Одговори

Питање за Ацу Динчића - да ли можеш да ми кажеш нешто више о пор. Кости Мудрићу.
Одговори

Био је пре рата учитељ и резервни поручник. Најпре је био у партизанским редовима код Трстеника а после је прешао код Кесеровића. Отишао је са Копаоника у Топлицу, где га је Ђурић поставио за организатора јединица у Косаници (општина Куршумлија). Бугари су га заробили почетком новембра 1942. године. Убијен је у затвору у Прокупљу. У документима се води као "Ђока Пантић". Као такав је и одликован.
Одговори

(19-07-2020, 05:04 PM)Александар Динчић Пише:  Био је пре рата учитељ и резервни поручник. Најпре је био у партизанским редовима код Трстеника а после је прешао код Кесеровића. Отишао је са Копаоника у Топлицу, где га је Ђурић поставио за организатора јединица у Косаници (општина Куршумлија). Бугари су га заробили почетком новембра 1942. године. Убијен је у затвору у Прокупљу. У документима се води као "Ђока Пантић". Као такав је и одликован.

Браво, хвала.
Одговори

(17-07-2020, 11:36 PM)Александар Динчић Пише:  Покушајте да уђете на сајт Архива Југославије и да прелистате њихове часописе који су доступни. Он тамо ради и највише пише за њихов часопис. Знам 100% да је писао о Светосавском конгресу на основу докумената.
Izvinjavam se sto vam kasno odgovaram, da li je u pitanju neka knjiga ili samo radovi?
Одговори

Зборник радова. Мислим да је објавио у архивском часопису. Дакле, часопис Архива Југославије.
Одговори

(20-07-2020, 01:18 AM)Александар Динчић Пише:  Зборник радова. Мислим да је објавио у архивском часопису. Дакле, часопис Архива Југославије.


То би требало да је овај рад, ево линка (аутоматски се скида)

http://www.arhivyu.gov.rs/index.php?down...cFileModul


Имењак може да потврди
Одговори

Шабац: Дража још чека улицу
Грађани су рекли ДА, али, градска власт је одбила да један трг или улицу у центру именује по ђенералу, с образложењем које је уједно смешно и тужно
ПИШЕ: Драган ТОПАЛОВИЋ
ЦЕЛИ ЧЛАНАК:
http://www.pogledi.rs/%d1%88%d0%b0%d0%b1...%86%d1%83/
Одговори

Можда су ипак требали да предложе улицу по Драгославу Рачићу.
Одговори

(20-07-2020, 09:00 AM)Mitic Пише:  
(20-07-2020, 01:18 AM)Александар Динчић Пише:  Зборник радова. Мислим да је објавио у архивском часопису. Дакле, часопис Архива Југославије.


То би требало да је овај рад, ево линка (аутоматски се скида)

http://www.arhivyu.gov.rs/index.php?down...cFileModul


Имењак може да потврди
Не може да се отвори.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 15 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним