Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Сад је јасније, благодарим, поручниче.
Одговори

Самарџићу,

видех неке ваше књиге да су се појавиле на нету у ПДФу.
Код нпр. ове две се види нешто занимљиво:
Велимир Пилетић - Судбина српског официра
Урош Шуштерич - Од Љубљане до Равне Горе

Правио их је неко ко је имао приступ Кварк документу.
Да ли је то легално издање, или је неко пиратизовао из производње.

------

Друго питање, какве то диносауре од фонтова користите?
Ћирилични фонт који је по кодном распореду латинице?
Одговори

(14-12-2020, 11:31 PM)ватхра Пише:  Самарџићу,

видех неке ваше књиге да су се појавиле на нету у ПДФу.
Код нпр. ове две се види нешто занимљиво:
Велимир Пилетић - Судбина српског официра
Урош Шуштерич - Од Љубљане до Равне Горе

Правио их је неко ко је имао приступ Кварк документу.
Да ли је то легално издање, или је неко пиратизовао из производње.

------

Друго питање, какве то диносауре од фонтова користите?
Ћирилични фонт који је по кодном распореду латинице?
Нисмо ми поставили. Могу ли да видим линк?
Али свакако користите шта треба.
Одговори

Линк је био ка неком сајту типа mega.nz за скидање слика, збирно око 30 књига из ДСР.
Ако се код њих пријави тај линк, убрзо се постави други линк.

Али имате већи проблем - неко ко има приступ кварк документу прави ПДФове и пиратизује их.
Тако неко врло лако може и да их штампа.

У пдфу нема корица, само унутрашњи блок, по две стране одједном. Могу да вам пошаљем фајлове.
Одговори

Не треба, хвала. Ми смо слали ПДФ-ове, неким рођацима аутора, неким истраживачима... Нема везе, иоанко те књиге не намеравамо да доштампавамо.
Одговори

Да ли су књиге Живојина Павловића Ждребета доступне?
Одговори

Мислим да имам Биланс у пдф-у. Пошаљи ми мејл преко пп.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Не сналазим се више на овом сајту, има много тема и коментара, па ћу питати овде. :-)
Да ли ће бити четничких календара ове године? Ови моји Власи нису добили прошле године, па су сада мало нервозни. :-)

(13-12-2020, 12:07 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(13-12-2020, 12:06 PM)Бенито Пише:  Милославе, када нађеш времена, окачи неки пасус или наслов неког од текстова који је својевремено Биљана Србљановић написала за Погледе. Како су кренули у "чишћење" биографија, сад ће да испадне да никада није ни писала за Погледе.
Писала је о филмовима, нема везе са политком.

Пре неколико дана је Зоран Аутошовинизам Ћирјаковић гостовао у емисији продукције "Хелмкаст" и управо је споменуо исто ово. Мени је тада, исто као и Бениту, пало на памет да те замолим за неки текст. Какве има везе што је писала о филму? Баш управо због тога. Друг Лењин је рекао да је филм најважнија уметност. Неки њен текст о филму би нам дошао као прави пикантни сос у ова данашња тешка и вунена времена. Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Јесу ли банатски добровољци били Немци?
https://reibert.info/attachments/petrovg...g.3000458/
Одговори

(16-12-2020, 10:37 AM)Vlad Alekš Пише:  Не сналазим се више на овом сајту, има много тема и коментара, па ћу питати овде. :-)
Да ли ће бити четничких календара ове године? Ови моји Власи нису добили прошле године, па су сада мало нервозни. :-)

(13-12-2020, 12:07 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(13-12-2020, 12:06 PM)Бенито Пише:  Милославе, када нађеш времена, окачи неки пасус или наслов неког од текстова који је својевремено Биљана Србљановић написала за Погледе. Како су кренули у "чишћење" биографија, сад ће да испадне да никада није ни писала за Погледе.
Писала је о филмовима, нема везе са политком.

Пре неколико дана је Зоран Аутошовинизам Ћирјаковић гостовао у емисији продукције "Хелмкаст" и управо је споменуо исто ово. Мени је тада, исто као и Бениту, пало на памет да те замолим за неки текст. Какве има везе што је писала о филму? Баш управо због тога. Друг Лењин је рекао да је филм најважнија уметност. Неки њен текст о филму би нам дошао као прави пикантни сос у ова данашња тешка и вунена времена. Smile

Благодарим и теби и Бениту што ми планирате радни дан.Баја
Ако вама недостаје планер, можете у Народној библиотеци у Београду да копирате и прекуцавате било који текст из Погледа. Само један комплет - сви бројеви - успео сам да саставим. И однео сам га тамо. Укоричено. Да лакше тражите.Баја
Одговори

Да ли је Милан Недић присуствовао сахрани своје страдале породице у Смедереву?
Одговори

(15-12-2020, 12:08 AM)ватхра Пише:  Линк је био ка неком сајту типа mega.nz за скидање слика, збирно око 30 књига из ДСР.
Ако се код њих пријави тај линк, убрзо се постави други линк.

Али имате већи проблем - неко ко има приступ кварк документу прави ПДФове и пиратизује их.
Тако неко врло лако може и да их штампа.

У пдфу нема корица, само унутрашњи блок, по две стране одједном. Могу да вам пошаљем фајлове.

Нашао сам у таквом једном документу Пилетићеву књигу, Петар Бубрешко Задушно слово,Војин Андрић Ратни дневник 1944, Михаило Минић Расуте кости 1941-45 итд.
Одговори

Ако Милослав нема ништа против Можеш ли ми дати линк ка Бубрешковој књизи?Нисам је читао.
Одговори

Знате ли нешто о војводи Ратку Ђуровићу?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 4 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним