Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Па претпостављам да су га убили Њемци. Али рекох, можда имате нека конкретнија сазнања. Нормално да комунисти измишљају свашта, мада није страно комунистима да неког ко им се замјери и упуцај с леђа, па га после прогласе за хероја.
Одговори

Колика је била бројност четника током борбе против партизана на Трешњици?
Одговори

Зна ли се ко је овај кога су наши убили у априлу 1941?
[Слика: IMG-b30c02dbc12b2800c56dd03244841bfd-V.jpg]
Одговори

Четника? Којих? Дражиних, Пећанчевих, дивљих?
Дефинитивно није добар преглед. У бугарској колони није бројчано евидентиран Сретен Ракић из села Горње Видово код Параћина (Жичка). У немачкој колони, најмање двојица свештеника (Ранко Ђорђевић из Каштевара, Стојковић из Јашуње, монах Сергије из Вете и Влајко Миладиновић из Куршумлије). Тако да неко од њих није бројчано евидентиран - епархија Нишка. У Тимочкој епархији бројчано није евидентиран свештеник Бабић из Доње беле реке (Немачка жртва, а пише да Немци нису убили ни једног). Вероватни има грешака и за друге епархије. Ове сам приметио на први поглед.
Одговори

(08-02-2021, 04:13 PM)Српска четничка команда Пише:  Зна ли се ко је овај кога су наши убили у априлу 1941?

Михајла Јосифовића (грешком). Питао си више пута.
Одговори

(08-02-2021, 11:46 PM)Александар Динчић Пише:  
(08-02-2021, 04:13 PM)Српска четничка команда Пише:  Зна ли се ко је овај кога су наши убили у априлу 1941?

Михајла Јосифовића (грешком). Питао си више пута.

Мислио сам на свештеника. Односи се на Митрополију Скопску.
Одговори

Он је и свештеник. Поставио сам питање на квизу о њему где сам навео да је свештеник и четнички војвода.
Одговори

Хвала, али како је онда у митрополији скопској када је погинуо код Струмице? И откуд љотићевци у злетовскострумичкој епархији?
Одговори

Поздрав Др Милославе, занима ме да ли је више било Четника или Партизана за време Другог светског рата у селима око манастира Гомионице (општина Бања Лука, село Кмећани код Бронзаног Мајдана), нпр. село Мелина код Бронзаног Мајдана, да ли је било више приклоњено Партизанима или Четницима?
Одговори

(11-02-2021, 12:37 AM)david11222331 Пише:  Поздрав Др Милославе, занима ме да ли је више било Четника или Партизана за време Другог светског рата у селима око манастира Гомионице (општина Бања Лука, село Кмећани код Бронзаног Мајдана), нпр. село Мелина код Бронзаног Мајдана, да ли је било више приклоњено Партизанима или Четницима?

На жалост, није ми познато. Можда зна Верољуб, ако види ово.
Одговори

Господине Самарџићу, да ли сте можда одговорили на ово? Видео сам да јесте за прву слику, али сваки пут када вас препоручим, шаљу ми ово.
http://www.antifasisticki-vjesnik.org/hr...nista/203/
Одговори

(08-02-2021, 11:46 PM)Александар Динчић Пише:  
(08-02-2021, 04:13 PM)Српска четничка команда Пише:  Зна ли се ко је овај кога су наши убили у априлу 1941?

Михајла Јосифовића (грешком). Питао си више пута.

Први пут чујем за њега. Да ли је и он имао неко овлашћење Врховне Команде? Да ли се знају околности његове погибије?
Одговори

(12-02-2021, 12:55 AM)Антитоталитаран Пише:  Господине Самарџићу, да ли сте можда одговорили на ово? Видео сам да јесте за прву слику, али сваки пут када вас препоручим, шаљу ми ово.
http://www.antifasisticki-vjesnik.org/hr...nista/203/

Биће емисија на Јутјубу.
Одговори

(12-02-2021, 12:29 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(12-02-2021, 12:55 AM)Антитоталитаран Пише:  Господине Самарџићу, да ли сте можда одговорили на ово? Видео сам да јесте за прву слику, али сваки пут када вас препоручим, шаљу ми ово.
http://www.antifasisticki-vjesnik.org/hr...nista/203/

Биће емисија на Јутјубу.

Хвала. Чекам са нестрпљењем. Smile
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 60 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним