Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(09-08-2021, 10:02 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(09-08-2021, 02:29 AM)Bojo Пише:  Поштовање Милославе, занима ме ваше мишљење о Милану Аћимовићу и да ли је помагао Србима?

Јесте. Било би боље да га нису сменила, али...
Да подсетим да је остао са четницима и страдао на Зеленгори.

Можете ли ми рећи нешто више о њему и његовим подвизима? Баба ми је причала да је нестао у Босни кад је покушао да емигрира, а не да је погинуо. Он јој је био ујак, а мени прадеда.
Одговори

(12-08-2021, 10:48 AM)Bojo Пише:  
(09-08-2021, 10:02 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(09-08-2021, 02:29 AM)Bojo Пише:  Поштовање Милославе, занима ме ваше мишљење о Милану Аћимовићу и да ли је помагао Србима?

Јесте. Било би боље да га нису сменила, али...
Да подсетим да је остао са четницима и страдао на Зеленгори.

Можете ли ми рећи нешто више о њему и његовим подвизима? Баба ми је причала да је нестао у Босни кад је покушао да емигрира, а не да је погинуо. Он јој је био ујак, а мени прадеда.

Он је био део мреже београдских илегалаца, помагао је у доласку до информација, набавци новца, куповини санитетског материјала, муниције, итд.
Не кад није откривен.
Страдао је на Зеленгори, што значи да није имао намеру да емигрира. Претпостављам да се кретао са позадином, тј. у великој групи цивила, професор Станковић итд, и да је са њима убијен после рата, у области Миљевине .- највероватније јама Понор.
Одговори

У једном вашем новијем интервјуу сам чуо да сте споменули да постоји интервју са Кочом Поповићем, где он подржава Фрању Туђмана, па ако није проблем волео бих да добијемо име тог чланка или неки линк?
Одговори

(12-08-2021, 02:33 PM)stefab97 Пише:  У једном вашем новијем интервјуу сам чуо да сте споменули да постоји интервју са Кочом Поповићем, где он подржава Фрању Туђмана, па ако није проблем волео бих да добијемо име тог чланка или неки линк?
Нема теорије да се сетим. То је било негде 1992, "Дуга", а било је у "Данасу" извода из интервјуа које је давао за сарајевске и друге новине.
Линкова наравно нема, једино да се тражи по библиотекама.
Одговори

(12-08-2021, 12:06 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(12-08-2021, 10:48 AM)Bojo Пише:  
(09-08-2021, 10:02 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(09-08-2021, 02:29 AM)Bojo Пише:  Поштовање Милославе, занима ме ваше мишљење о Милану Аћимовићу и да ли је помагао Србима?

Јесте. Било би боље да га нису сменила, али...
Да подсетим да је остао са четницима и страдао на Зеленгори.

Можете ли ми рећи нешто више о њему и његовим подвизима? Баба ми је причала да је нестао у Босни кад је покушао да емигрира, а не да је погинуо. Он јој је био ујак, а мени прадеда.

Он је био део мреже београдских илегалаца, помагао је у доласку до информација, набавци новца, куповини санитетског материјала, муниције, итд.
Не кад није откривен.
Страдао је на Зеленгори, што значи да није имао намеру да емигрира. Претпостављам да се кретао са позадином, тј. у великој групи цивила, професор Станковић итд, и да је са њима убијен после рата, у области Миљевине .- највероватније јама Понор.

У реду, хвала на одговору!
Одговори

Поздрав не знам у којој теми да питам па ћу овде. Важи за све питање не само за господина Самарџића. Да ли се сад у суботу одржава парастос краљу Петру Првом и Тополи, и ако се одржава у колико сати почиње?

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Питање за Милослава али и остале форумаше. Мислим да је пре извесног времена Шарац објавио слику неког мајора Рогића из Златиборског корпуса. Разболио се и умро у Горњем Жабару (Пелагићеву) касне јесени 1944. и сахрањен у порти цркве. Мислим да је Милослав писао да је поручник Ивко Јовановић из Пожеге долазио са Рогићевом породицом и показивао гроб јер је присуствовао сахрани. 
Е сад, зна ли се шта је са тим гробом? Да ли су посмртни остаци пренесени након 1990.? Можда су их комунисти после рата ископали па бацили, а можда и даље леже у порти. Ја сам из околине Жабара, али живим у Шведској па не могу приупитати свештеника. 
Милослав зна, да ли је поручник Јовановић емигрирао одмах по завршетку рата? И да ли је долазио у отаџбину?
Одговори

Поздрав,

Ивко Јовановић је робијао после рата.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Да, Ивко је све време живео у Србији. Укључујући и 20 година у Сремској Митровици (у ствари нешто мало му је скраћена робија).
Крстове су комунисти поломили, гробови у црквеним портама су остали.
Одговори

Питање за све форумаше, има ли неко у пдф ону Димитријевићеву књигу о усташама што је писао са тројицом хрватских историчара? Треба ми први део, ја имам други, па можемо евентуално да се мењамо.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(15-08-2021, 03:29 PM)Николај Пише:  Питање за све форумаше, има ли неко у пдф ону Димитријевићеву књигу о усташама што је писао са тројицом хрватских историчара? Треба ми први део, ја имам други, па можемо евентуално да се мењамо.


Само други део имам, а ако налетим на први, јавићу.
Одговори

Питање за све форумаше. Да ли вам је познат неки сукоб домобрана са партизанима у селу Драксенић средином јануара 1942? То нешто као доказује да су четници који су напали Јасеновац крајем децембра 1941. у ствари партизани.
Одговори

[Слика: 20210815-161133.jpg]Знате ли нешто о четнику са слике из села Маркова Црква близу Ваљева, мислим да смо у сродству али нисам сигуран. Слика је иначе одличног квалитета али је окачена високо на зиду кафане па сам морао да зумирам.
Одговори

Балкан инфо је данас поставио нову емисију о партизанима и четницима. Поново је гост Ђенић, али уместо гдина Милослава је неки други гост.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 10 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним