Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(28-09-2022, 11:30 PM)Бенито Пише:  
(28-09-2022, 11:14 PM)Лука Калиманац Пише:  Да ли је Милош Црњански био љотићевац?

Наравно да није.
Танак је Љотић за њега.

Писао је за онај лист Американски србобран,који је био колико ја знам љотићевдки лист...
Одговори

(29-09-2022, 07:38 AM)Лука Калиманац Пише:  
(28-09-2022, 11:30 PM)Бенито Пише:  
(28-09-2022, 11:14 PM)Лука Калиманац Пише:  Да ли је Милош Црњански био љотићевац?

Наравно да није.
Танак је Љотић за њега.

Писао је за онај лист Американски србобран,који је био колико ја знам љотићевдки лист...

Веома неумесно питање у вези највећег српског писца 20. века. То би исто било када би питао да ли је гос'н Самарџић комуниста, јер је писао за Вечерње Новости или за неки други лист.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Какав је било мишљење Црњанског о краљу Петру II?
Одговори

То су биле Пупинове новине.
Одговори

Поштовани господине Самарџићу,
Шта мислите о неким њемачким из 23. и 29. децембра 1944. у којима пише да се четници и усташе боре заједно против комуниста западно од Јајца?
Наводно је то из америчког архива.
Одговори

Милославе, чекао сам пар дана да се сам изјасниш или да Те неко од форумаша пита, али видим да Срби изузетно брзо забораве....
Који су Твоји коментари избора у РС?
Одговори

(08-10-2022, 01:20 AM)Бенито Пише:  Милославе, чекао сам пар дана да се сам изјасниш или да Те неко од форумаша пита, али видим да Срби изузетно брзо забораве....
Који су Твоји коментари избора у РС?
Шта мислите и причи да на фотографијама са Мартовских преговора није Коча, због носа.
Одговори

(29-09-2022, 04:13 PM)пек. Пише:  То су биле Пупинове новине.

Нисам нигде наишао на то.
Одговори

(04-10-2022, 11:27 PM)Potporucnik1 Пише:  Поштовани господине Самарџићу,
Шта мислите о неким њемачким из 23. и 29. децембра 1944. у којима пише да се четници и усташе боре заједно против комуниста западно од Јајца?
Наводно је то из америчког архива.

Нисам видео документ да се ма где боре четници и усташе против партизана (не рачунајући црвену пропаганду).
Има докумената да се партизани и усташе боре против четника.
Иначе западно од Јајца није било четника тада.
Одговори

(08-10-2022, 01:20 AM)Бенито Пише:  Милославе, чекао сам пар дана да се сам изјасниш или да Те неко од форумаша пита, али видим да Срби изузетно брзо забораве....
Који су Твоји коментари избора у РС?

Пратим само површно, недовољно за коментар. А ни проча није још готова.
Одговори

(10-10-2022, 02:43 PM)Potporucnik1 Пише:  
(08-10-2022, 01:20 AM)Бенито Пише:  Милославе, чекао сам пар дана да се сам изјасниш или да Те неко од форумаша пита, али видим да Срби изузетно брзо забораве....
Који су Твоји коментари избора у РС?
Шта мислите и причи да на фотографијама са Мартовских преговора није Коча, због носа.

Могуће да није.
Одговори

Полемика историчара
У емисји ”Коментар”, на Телевизији ”Стара Пазова”, историчар Института за савремену историју, др Немања Девић, критиковао је рад Милослава Самарџића. У следећој емисији, аутор ”Коментара”, Тина Миловановић, пружила је прилику Самарџићу да одговори. ”Слобода” преноси делове тог одговора, а цели одговор, као и цели интервју Немање Девића, можете погледати на Јутјуб каналу ”РТВ Стара Пазова”
ЦЕЛИ ЧЛАНАК:
https://www.pogledi.rs/polemika-istoricara-27361.html
Одговори

Шта је истина о Михајлу Гачићу, Мијајловој јами и четничким злочинима над "више од хиљаду родољуба и припадника КПЈ" током 1941-44.?
Одговори

Упс... *Чачића.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 4 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним