Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Interesuje me zasto Vojvoda Jevdjevic posle rata ne podrzava rad Vojvode Djujica i vladike Dionisija koji je cini mi se rascinjen 1963 i smatrao se odgovoran za raskol u SPC.
Одговори

(22-04-2014, 10:03 PM)Tavita Пише:  Interesuje me zasto Vojvoda Jevdjevic posle rata ne podrzava rad Vojvode Djujica i vladike Dionisija koji je cini mi se rascinjen 1963 i smatrao se odgovoran za raskol u SPC.
Били су заједно првих десетак година, укључујући и еп. Дионисија.
Колико знам, лично неслагање је било по среди.
Не би се могло рећи да је еп. Дионисије био одговоран за раскол, одговорни су комунисти.
Одговори

Vojvoda Jevdjevic podrzava politicki rad Vuka Draskovica,za koga ja licno smatram da je romanopisac...Cak sta vise njegov politicki rad mi je neobican,on seljaku prica o Bukovskom itd. 5+5
Одговори

Можете ли ми рећи нешто о смрти Мустафе Голубића, како, зашто и Брозова улога у свему томе?
Одговори

(22-04-2014, 10:51 PM)Tavita Пише:  Vojvoda Jevdjevic podrzava politicki rad Vuka Draskovica,za koga ja licno smatram da je romanopisac...Cak sta vise njegov politicki rad mi je neobican,on seljaku prica o Bukovskom itd. 5+5
Јевђевић је преминуо 1962.
Одговори

(22-04-2014, 11:55 PM)ХраброСрце Пише:  Можете ли ми рећи нешто о смрти Мустафе Голубића, како, зашто и Брозова улога у свему томе?
Није ми познато ништа сем уобичајених прича. Нисам видео ништа документовано.
Одговори

(23-04-2014, 12:54 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(22-04-2014, 10:51 PM)Tavita Пише:  Vojvoda Jevdjevic podrzava politicki rad Vuka Draskovica,za koga ja licno smatram da je romanopisac...Cak sta vise njegov politicki rad mi je neobican,on seljaku prica o Bukovskom itd. 5+5
Јевђевић је преминуо 1962.

Можда је оставио аманет Вуку Драшковићу Smile
Одговори

http://www.nam.ac.uk/images/online/war-b...107206.jpg

Слика за НЕИНФОРМИСАНИХ посетилаца сајта!
Одговори

Mozete li ukratko da mi opisete vojnu aktivnost Baja Stanisica?Uskoro izdaju knjigu o njemu,ali autori su pristrasni jer su u bliskom srodstvu.
Одговори

(23-04-2014, 10:20 AM)Tavita Пише:  Mozete li ukratko da mi opisete vojnu aktivnost Baja Stanisica?Uskoro izdaju knjigu o njemu,ali autori su pristrasni jer su u bliskom srodstvu.
Имао је истакнуту улогу у устанку 1941. и у борбама пролећа 1942, када су комунисти протерани из ЦГ и Херцеговине. Међутим, заказао је на Неретви 1943, није добро одиграо улогу легализованог команданта, код Италијана. Практично је слушао њих, а не Дражу, па је легализација изгубила смисао. Исто тако није извршио мобилизацију септембра 1943, како је било наређено, већ је имао свега 50-так људи и зато је страдао.
Баћовић га је сматрао веома благом особом, која није за борбеног команданта.
Одговори

"Desnicarski fasisti svojom knjigom ljoticevskom protiv Draze duvaju u isti rog.Sekundiraju im djilasovci,Jugosloveni Bulatova tipa,"dvadesetsedmomartovci i lazni ravnogorci".Da drustvo bude kompletno prisao im je na zalost i cetnicki Vojvoda Djujic,koji zajedno sa njima podmekae Drazi jugoslovenstvo,filokomunizam i partitokratiju,sve ono sto olicava rezolucija u selu Ba na koju se svi zaklinju od ljoticevaca do Djujica."Da li mi mozete prokomentarisati citat,i objasniti odakle Djujic u toj prici.Rolleyes
Одговори

Без везе, откуд би Ђујић подметао Дражи комунизам итд.
Одговори

Одакле је овај цитат ?

Ако идем напријед, пратите ме...ако се повучем, убијте ме...ако умрем, осветите ме.
-Анри де ла Рошжаклен
Одговори

Citat je iz knjige "Vojvoda Dobroslav Jevdjevic u sluzbi srpskom narodu".Ima dosta kritika na racun politike Vojvode Djujica
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 11 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним