Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(01-02-2023, 01:02 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(31-01-2023, 11:59 PM)luka.luke Пише:  Милославе, потребан нам је савјет.
 Припремамо списак погинулих четника Тебавићког батаљона у и након ДСР, који ће бити уклесани на спомен обиљежју код цркве на Лукама. 
Имамо дилему да ли уврстити погинуле у току 41, прије подјеле , које комунисти својатају, а сигурни смо да би они били четници након подјеле. Наравно, њихова имена су одавно на комунистичком споменицима, породице су добијале пензије итд.
Шта чинити?
Лично сам зато да се њихова имена нађу на споменику.

Тако је. Сем ако је неко био члан КПЈ. Такав би био тамо да врбује борце. 
Иначе није било партизана у устанку 1941. Вероватно тек у октобру и на Требевићу, као и другде у западним крајевима, први пут се појављује неко са петокраком. Комунисти су имали штабове под које су покушавали да врбују и појединце и јединице. Они чак и Нешковића рачунају да је био партизан. Јер су прогласили да је изнад његове јединице неки штаб, за који он можда није ни знао, а можда само није хтео да се свађа са лудацима док траје борба против усташа.

Хвала!
Биће још питања за савјете!
Одговори

(01-02-2023, 01:11 PM)Београђанин Пише:  Да ли је Тито негде био потписан са презименом Брозовић?

Могуће, има код Пере Симића.
Одговори

(01-02-2023, 05:13 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(01-02-2023, 01:11 PM)Београђанин Пише:  Да ли је Тито негде био потписан са презименом Брозовић?

Могуће, има код Пере Симића.

Јесте, има код Симића.
Одговори

(31-01-2023, 06:09 PM)Милан Бабић Пише:  Има ли ико Војноисторијски гласник из 2005. године? Нигдје га нема у Cobiss -у нити на сајту института.

Изгледа да га уопште нема на интернету. Почели су са Гласником из 2006. године, па надаље. 

Можда некад окаче и ове старије.
Одговори

Поздрав и Помаже Бог г. Самарџићу!

Хтео би да знам у ком албуму има највише слика из Церско-Мајевичке групе корпуса? А могло би и Озренског, Требавског а и Дринског корпуса? Али углавном ми посебно треба из Мајевичког. 

Хвала унапред!
Одговори

(04-02-2023, 07:06 PM)истраживач Пише:  Поздрав и Помаже Бог г. Самарџићу!

Хтео би да знам у ком албуму има највише слика из Церско-Мајевичке групе корпуса? А могло би и Озренског, Требавског а и Дринског корпуса? Али углавном ми посебно треба из Мајевичког. 

Хвала унапред!

Бог помогао!
Највише има у 4. тому.
Одговори

Да ли је Пећанац говорио неки страни језик?
Одговори

(05-02-2023, 03:37 PM)Београђанин Пише:  Да ли је Пећанац говорио неки страни језик?

Француски се учио на академији.
Одговори

(04-02-2023, 08:54 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(04-02-2023, 07:06 PM)истраживач Пише:  Поздрав и Помаже Бог г. Самарџићу!

Хтео би да знам у ком албуму има највише слика из Церско-Мајевичке групе корпуса? А могло би и Озренског, Требавског а и Дринског корпуса? Али углавном ми посебно треба из Мајевичког. 

Хвала унапред!

Бог помогао!
Највише има у 4. тому.

Одлично, много вам хвала!

А имам и још једно питање за вас или ако неко други зна. Какве податке имате о Војину Дангићу, брат Јездимира Дангића? Једино сам о њему читао у књизи Момира Крсмановића где је само делимично описан. Постоји ли слика можда? Коју је фунцију имао (ако је имао) евентуално у Дринском корпусу? Каква му је судбина?
Одговори

(06-02-2023, 04:00 AM)истраживач Пише:  
(04-02-2023, 08:54 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(04-02-2023, 07:06 PM)истраживач Пише:  Поздрав и Помаже Бог г. Самарџићу!

Хтео би да знам у ком албуму има највише слика из Церско-Мајевичке групе корпуса? А могло би и Озренског, Требавског а и Дринског корпуса? Али углавном ми посебно треба из Мајевичког. 

Хвала унапред!

Бог помогао!
Највише има у 4. тому.

Одлично, много вам хвала!

А имам и још једно питање за вас или ако неко други зна. Какве податке имате о Војину Дангићу, брат Јездимира Дангића? Једино сам о њему читао у књизи Момира Крсмановића где је само делимично описан. Постоји ли слика можда? Коју је фунцију имао (ако је имао) евентуално у Дринском корпусу? Каква му је судбина?

До рата: рез. инж. поручник и управник поште у Љубовији.
У рату: командант Сребреничке бригаде Дринског корпуса, па Власеничке бригаде Босанско - јаворског корпуса. Одликован и унапређен.
После рата: погинуо 1947. године.
Одговори

(05-02-2023, 03:42 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(05-02-2023, 03:37 PM)Београђанин Пише:  Да ли је Пећанац говорио неки страни језик?

Француски се учио на академији.

Говорио је и албански, и то врло добро.
Одговори

(07-02-2023, 11:14 AM)Мића Адмирал Пише:  
(06-02-2023, 04:00 AM)истраживач Пише:  
(04-02-2023, 08:54 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(04-02-2023, 07:06 PM)истраживач Пише:  Поздрав и Помаже Бог г. Самарџићу!

Хтео би да знам у ком албуму има највише слика из Церско-Мајевичке групе корпуса? А могло би и Озренског, Требавског а и Дринског корпуса? Али углавном ми посебно треба из Мајевичког. 

Хвала унапред!

Бог помогао!
Највише има у 4. тому.

Одлично, много вам хвала!

А имам и још једно питање за вас или ако неко други зна. Какве податке имате о Војину Дангићу, брат Јездимира Дангића? Једино сам о њему читао у књизи Момира Крсмановића где је само делимично описан. Постоји ли слика можда? Коју је фунцију имао (ако је имао) евентуално у Дринском корпусу? Каква му је судбина?

До рата: рез. инж. поручник и управник поште у Љубовији.
У рату: командант Сребреничке бригаде Дринског корпуса, па Власеничке бригаде Босанско - јаворског корпуса. Одликован и унапређен.
После рата: погинуо 1947. године.

Хвала брате! 

Босанско-јаворски корпус? Први пут чујем за то. Зар није Дрински? Власеница, Сребреница су припадали Дринском корпусу колико ми је познато?
Одговори

Гдин Милослав на Балкан инфу

Одговори

Генерално ми се свиђају овакве емисије на алтернативним медијима, али ми се уопште не свиђа концепт истих (питања и потпитања). Тачније, скакање са једне на другу тему, а које су хронолошки посматрано прилично удаљене и неповезане. Од пуковника Тришића до Љубе Чупића, од Мустафе Голубића до Јасеновца, од Николе Калабића до Голог отока, од дрогирања Драже до филмских остварења из СФРЈ, од Закона о удруженом раду до психијатријске болнице у Горњој Топоници, од Недића до Иве Лоле Рибара, од Вере Милетић до Ејзенштајна, од вила на Дедињу до Ивице Дачића итд.
Свака тема - посебна емисија.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 26 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним