Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Да ли је Раковић убио свог оца и зашто?
Одговори

(07-01-2015, 02:17 PM)Романија1 Пише:  Да ли је Раковић убио свог оца и зашто?
Није, наравно.
Највероватније су га убили разбојници, јер се враћао са пијаце, са доста новца. А није искључено да су комунисти или љотићевци.
Раковићев брат, Жика, није знао тачно.
Истрага није успела.
Одговори

Поштовани Милославе, да ли си монархиста и да ли се слажеш са тврдњом да бити присталица четничке идеје значи и бити монархиста?
Одговори

Прочитах текст ''Миљан и вареника'' на Погледима. Свидио ми се текст, хумористичан је. Овај Миљан изгледа био легенда од човјека. Smile Има ли још текстова неких о њему. Баш ме заинтересовао, имењак је мој, а и категорија моја Smile Додуше мало је мањи од мене.
Одговори

(10-01-2015, 08:23 AM)Владимир Петровић Пише:  Поштовани Милославе, да ли си монархиста и да ли се слажеш са тврдњом да бити присталица четничке идеје значи и бити монархиста?
Да, с тим што на жалост ту постоји низ проблема.
Одговори

(10-01-2015, 07:38 PM)Вук92 Пише:  Прочитах текст ''Миљан и вареника'' на Погледима. Свидио ми се текст, хумористичан је. Овај Миљан изгледа био легенда од човјека. Smile Има ли још текстова неких о њему. Баш ме заинтересовао, имењак је мој, а и категорија моја Smile Додуше мало је мањи од мене.
Мислим да нема.
Одговори

Господине Самарџићу, да ли Вам је познато име МИХАЈЛО НЕНАДИЋ? Пријатељ из села Црљеница код Пљеваља каже да је комадовао једном летећом бригадом али није знао да ми каже да ли је код пљеваљских четника или негде у близини. Да ли можда Ви знате нешто више?

Част ти свака Гацко равно кад си чисто православно Smile
Одговори

Чуо сам само, не знам детаље.
Одговори

(10-01-2015, 08:08 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(10-01-2015, 08:23 AM)Владимир Петровић Пише:  Поштовани Милославе, да ли си монархиста и да ли се слажеш са тврдњом да бити присталица четничке идеје значи и бити монархиста?
Да, с тим што на жалост ту постоји низ проблема.

Де, објасни нам четнички славни писцу, каквих проблема има? Да није проблем онај орден по аманету Краља Петра Другог за Погледе? Или је проблем што четничка емиграција подржава монархију? Или не признајеш редослед наслеђа Престола Карађорђевића (а онда си, извини, морам ти то рећи, ЛАЖНИ МОНАРХИСТА!!!)??? Објасни нам овде јавно тај твој "низ проблема"...
Одговори

За крај мог учешћа на овом форуму, поставићу ти, Милославе Самарџићу, пар питања и један захтев:

Да ли си се икада упитао зашто овај форум има чланова на нивоу статистичке грешке?

Зашто неколико десетина хиљада активних чланова који имају компјутере и приступ интернету удружења Краљевина Србија и Равногорски Покрет нису чланови овог форума?

Зашто Стеван Ранђеловић, или Давид Дамјановић, или Антоније Ђурић, или, рецимо, Дуле Грубнић (а ти одлично знаш ко су они) нису чланови овог форума?

ЗАХТЕВАМ ДА У НАЈКРАЋЕМ МОГУЋЕМ РОКУ, НА МОЈ ЗАХТЕВ, БУДЕМ БРИСАН СА СПИСКА ЧЛАНОВА ОВОГ ФОРУМА И ДА СЕ БРИШЕ МОЈЕ КОРИСНИЧКО ИМЕ Владимир Петровић !!!
Одговори

Господине Самарџићу, тај пријатељ из Пљеваља и ја смо мало чачкали и тражили податке и дошли до следећих. МИХАЈЛО НЕНАДИЋ је био командант једне од летећих бригада на територији Првог равногорског корпуса под Звонком Вучковићем. Колико је мени познато то може бити само Љубићка летећа бригада и ни једна друга. Исправите ме ако грешим. Толико од мене Хармоника

Част ти свака Гацко равно кад си чисто православно Smile
Одговори

Нормално је да су сви они којима је у срцу четништво монархистички опредељени, али нити је монархија парламентарног типа истинска монархија, нити је она у Србаља почела са Карађорђевићима...

Мртва глава, кости двије,
то је значка из Србије!
Одговори

(11-01-2015, 05:48 AM)Милан Грујић Пише:  
Господине Самарџићу, тај пријатељ из Пљеваља и ја смо мало чачкали и тражили податке и дошли до следећих. МИХАЈЛО НЕНАДИЋ је био командант једне од летећих бригада на територији Првог равногорског корпуса под Звонком Вучковићем. Колико је мени познато то може бити само Љубићка летећа бригада и ни једна друга. Исправите ме ако грешим. Толико од мене Хармоника

Дошло је до мешања двојице Ненадића:
1. арт. наредник МИЛЕНКО[МИХАИЛО] НЕНАДИЋ МИША, из среза Пљеваљског.
Команд. Четвртог батаљона Пљеваљске бригаде Првог милешевског корпуса. Унапређен у чин арт.п.поручника, 6.септ.1942.
Погинуо 12.септ.1944.год.

2. пеш.п.поручник МИХАИЛО Т. НЕНАДИЋ МИЈАТ, из среза Коњичког, с. Бијела.
На дужностима у Првом равногорском корпусу.
Заробљен тек 1958. Робијао, емигрирао...
О њему сам овде писао, не знам, можда на старом форуму.
Одговори

Брате Зоране, пре ће бити да је овај други Ненадић којег си споменуо који је родом из Коњица и на служби у Првом равногорском корпусу. Побратим из Пљеваља каже да је био командант једне летеће бригаде. То може бити само Љубићка и ни једна друга. Зато сам и питао Милосава да ли зна нешо више Smile

Част ти свака Гацко равно кад си чисто православно Smile
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 19 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним