Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(17-12-2014, 05:01 PM)Милослав Самарџић Пише:  Гледао сам на ''Хисторију'' долументарац о силовањима у Немачкој, кажу да је било чак 30 милиона силовања Немица, од стране Совјета.
Имате ли неке податке о овоме? Било је доста интервјуа са жртвама и то делује уверљиво, али, како проверити цифру...

Појавио се на интернету резултат најновијег истраживања,после којег је цела Немачка остала у шоку.Немачки историчари су наиме објавили податак да је 190 000 Немица силовано од стране Западних Савезника.Господине Самарџићу,да ли је било случајева силовања код нас од стране спашених Савезничких пилота или чланова Војних мисија? Мислим да је број силовања Немица од стране Америчких и Британских војника далеко мањи у односу на војнике Црвене Армије, јер су им Немице пружале Сексуалне услуге у замену за конзерве хране и чоколаду!Иначе,цифра би била далеко већа.
Одговори

(10-03-2015, 11:36 PM)Милослав Самарџић Пише:  Је ли био род Алекси Шантићу?

Koliko ja znam bio mu je ili brat ili sin. Neka neko proveri. Smile

(11-03-2015, 12:52 PM)Vlad Alekš Пише:  
(10-03-2015, 11:36 PM)Милослав Самарџић Пише:  Је ли био род Алекси Шантићу?

Koliko ja znam bio mu je ili brat ili sin. Neka neko proveri. Smile

Definitivno mu nije bio sin, iz prostog razloga što mu srednje ime nije "A". A i Aleksa nije imao dece. Dakle, ostaje da su bili braća od stričeva. Čekamo potvrdu Zorana Nedeljkovića. Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(11-03-2015, 12:52 PM)Vlad Alekš Пише:  
(10-03-2015, 11:36 PM)Милослав Самарџић Пише:  Је ли био род Алекси Шантићу?

Koliko ja znam bio mu je ili brat ili sin. Neka neko proveri. Smile

(11-03-2015, 12:52 PM)Vlad Alekš Пише:  
(10-03-2015, 11:36 PM)Милослав Самарџић Пише:  Је ли био род Алекси Шантићу?

Koliko ja znam bio mu je ili brat ili sin. Neka neko proveri. Smile

Definitivno mu nije bio sin, iz prostog razloga što mu srednje ime nije "A". A i Aleksa nije imao dece. Dakle, ostaje da su bili braća od stričeva. Čekamo potvrdu Zorana Nedeljkovića. Smile

Отац му се звао Саво, а деда Ристо и били су мостарски трговци. Највероватније су били рођаци. Милан је, 1932.год. објавио -Одабране песме- Алексе Шантића.
Писац је и књиге -Витезови Карађорђеве звезде-, за коју су предговоре написали франц. генер. Франше д Епере и војв. Петар Бојовић. Наводно се чврсто држао на робији. У посети Забели Александра Ранковића, на њег. питање -Јел ти сад јасно Шантићу да је Карађорђева звезда симбол издаје народа-, Милан је одговорио -Ја то немогу рећи-.
Брат Војин, био је дописник Политике из Јапана.

Ипак јесу рођаци. Отац Алексе Шантића био је мостарски трговац Саво, тј. Миланов деда. Значи Алекса је Милану стриц.
Одговори

Сви Шантићи су Мостарци.
Ако има неки извор за ову изјаву Леке Ранковића, пошто је веома значајна.
Одговори

(11-03-2015, 12:47 PM)Ковач Пише:  
(17-12-2014, 05:01 PM)Милослав Самарџић Пише:  Гледао сам на ''Хисторију'' долументарац о силовањима у Немачкој, кажу да је било чак 30 милиона силовања Немица, од стране Совјета.
Имате ли неке податке о овоме? Било је доста интервјуа са жртвама и то делује уверљиво, али, како проверити цифру...

Појавио се на интернету резултат најновијег истраживања,после којег је цела Немачка остала у шоку.Немачки историчари су наиме објавили податак да је 190 000 Немица силовано од стране Западних Савезника.Господине Самарџићу,да ли је било случајева силовања код нас од стране спашених Савезничких пилота или чланова Војних мисија? Мислим да је број силовања Немица од стране Америчких и Британских војника далеко мањи у односу на војнике Црвене Армије, јер су им Немице пружале Сексуалне услуге у замену за конзерве хране и чоколаду!Иначе,цифра би била далеко већа.
Није код нас било таквих случајева.
Нема шансе да је тај број мањи у односу на Црвену армију.
Одговори

(11-03-2015, 03:04 PM)Бенито Пише:  Сви Шантићи су Мостарци.
Ако има неки извор за ову изјаву Леке Ранковића, пошто је веома значајна.
Исказ капет. Милана Даничића, интенданта Штаба ВК и послератног робијаша, Слободану Ћировићу за књигу -Разговори у порти под записом-, стр.74. Комплетан цитат -
Лија, лија, па долија Милане Шантићу!
Нити сам лијао, нити долијао, каже му Шантић. Ја не знам због чега сам осуђен.
А да ли ти је јасно сада, Шантићу, да је Карађорђева звезда симбол издајства, каже Титов министар полиције у Србији.
Никад тако нисам мислио , господине Министре, а ни сада ми није јасно...
Одговори

(11-03-2015, 04:20 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(11-03-2015, 12:47 PM)Ковач Пише:  
(17-12-2014, 05:01 PM)Милослав Самарџић Пише:  Гледао сам на ''Хисторију'' долументарац о силовањима у Немачкој, кажу да је било чак 30 милиона силовања Немица, од стране Совјета.
Имате ли неке податке о овоме? Било је доста интервјуа са жртвама и то делује уверљиво, али, како проверити цифру...

Појавио се на интернету резултат најновијег истраживања,после којег је цела Немачка остала у шоку.Немачки историчари су наиме објавили податак да је 190 000 Немица силовано од стране Западних Савезника.Господине Самарџићу,да ли је било случајева силовања код нас од стране спашених Савезничких пилота или чланова Војних мисија? Мислим да је број силовања Немица од стране Америчких и Британских војника далеко мањи у односу на војнике Црвене Армије, јер су им Немице пружале Сексуалне услуге у замену за конзерве хране и чоколаду!Иначе,цифра би била далеко већа.
Није код нас било таквих случајева.
Нема шансе да је тај број мањи у односу на Црвену армију.

Сигурно јесте мањи, али неупоредиво већи него што су западне "демократије" спремне да признају. Совјети су били мање избирљиви по питању старосне доби, а и гонила их је неутажива мржња и жеђ за осветом коју англоамериканци, и да су хтели, нису могли да доживе.
Треба имати у виду да до дана Д, а ни много после тога, огроман проценат савезничких војника није испалило ни метак у борби. Ветерани из Африке и Италије су били у мањини, а злочинима су склонији били они "пуни снаге" и неизбрушени у ратним страхотама.
Са совјетима је био супротан случај - што су веће грозоте видели и преживели, постајали су горе звери.
Факат је да су и једни и други починили многа зверства и злочине а да је ретко ко уопште изведен пред војни суд.


Ипак, не верујем да укупни број жртава силовања може бити већи од укупних цивилних губитака, а тај број је испод милион за период од када су савезници ушли у Немачку.


Прочитајте "Пакао" Макса Хејстингса, топло препоручујем
Одговори

Колико знам, на Западу је само један војник осуђен за силовање једне Британке, жене неког официра. А у ствари није било силовање, него је ''силоватељ'' био црнац.
Не верујем да је дужина ратног стажа главни узрок за масовност силовања. Главни разлог је комунистичка идеологија. Исто као што су и овде партизани масовно силовали, а четници нису.
Одговори

(11-03-2015, 08:10 PM)Милослав Самарџић Пише:  Колико знам, на Западу је само један војник осуђен за силовање једне Британке, жене неког официра. А у ствари није било силовање, него је ''силоватељ'' био црнац.
Не верујем да је дужина ратног стажа главни узрок за масовност силовања. Главни разлог је комунистичка идеологија. Исто као што су и овде партизани масовно силовали, а четници нису.
Није директно али је дефинитивно важан фактор девијантног понашања. Највеће страхоте западњаци су чинили из осећања немоћи (рецимо, када су им бројно и технички слабији Немци наносили ужасне губитке). Било је доста забележених случајева да су стрељане велике групе заробљеника.
Совјети су преживели битку за биолошки опстанак израсли у супериорну силу, пуни мржње плус индоктринирани до крајности. Комунизам им је давао одрешене руке да се иживе и још их је подбадао. Требало је обележити победу светске револуције над капиталистичким тлачитељима!
Одговори

Јесте ли гледали ,,Око,, на РТС вечерас?Мало лепих речи о Дражи на РТС У ударном термину.
Одговори

Морали су да постану "супериорни". Једноставно је било јуриш или метак у потиљак. Тако свако може да буде јунак и супериоран у борби. Друго, морали су сопствену земљу да очисте од окупатора.
Заправо су прави хероји били амерички и канадски војници који су се борили далеко од своје земље а да њихове земље нису директно биле угрожене и гинули за Француску која је седела и гледала шта се дешава и то све без претње да добију метак у потиљак.

Иде Џиџа кроз планине
гони српске душманине,
издајице Русе, Немце,
крџалије љотићевце.
Одговори

(11-03-2015, 11:00 PM)Felix Пише:  Морали су да постану "супериорни". Једноставно је било јуриш или метак у потиљак. Тако свако може да буде јунак и супериоран у борби. Друго, морали су сопствену земљу да очисте од окупатора.
Заправо су прави хероји били амерички и канадски војници који су се борили далеко од своје земље а да њихове земље нису директно биле угрожене и гинули за Француску која је седела и гледала шта се дешава и то све без претње да добију метак у потиљак.

Није то баш тако једноставно. Управо зато што нису имали мотив, углавном су се и борили врло млако. У време дана Д, на пример, свега 17% Американаца је имало непријатељски став према Немцима. Много веће непријатељство је било против италијана, јевреја и наравно Јапанаца током рата. Рат у Европи мало их се тицао. Американци су до Оверлорда против Немаца имали десетак дивизија, за само искрцавање и инвазију су напабирчили 27, да би крајем рата у Европу грунули преко 4 милиона војника Smile
Иначе, колико је америчких војника погинуло од искрцавања у Француску до капитулације Немачке, толико је француских цивила побијено бомбардовањем, током припреме за исту.

Прилично сам сигуран да циљ ових перипетија није био у "ослобађању поробљених народа од нацистичког јарма"

Исти принцип је и на другој - бољшевичкој- страни, само са много већим степеном уништавања и негативнијим сопственим салдом.
Одговори

Два питања:
1. Воз којим је Хитлер ушао у Пољску имао је име. Како се звао?
2. Видели смо по новијим историографским књигама да су центри моћи са Вол Стрита помагали Хитлера и да су тиме гурали Немачку на СССР. Из овог угла и руски историчари гледају на споразум Рибентроп-Молотов, па га сматрају одличним тактичким потезом Стаљина, јер је тиме себи дао времена да се спреми за рат. Путин је ово искористио као део своје идеологије руског идентитета. Оно што пренебрегавају је то да се Стаљин ни тада није спремио за рат и да је био силно погођен почетком рата, што значи да је веровао у тај споразум.
Питање гласи:Да ли је Стаљин уопште знао за игру Американаца или је потез повукао управо из разлога да гурне Хитлера на Британију и Француску?
Одговори

1. ''Барбароса''?
2. Не верујем да је знао за ту игру, али је морао знати за гомилање немачких трупа на совјетским границама, тј. да је могућ рат. Такође је морао видети да западна штампа отворено навија/прижељкује тај рат. Веровао је да је то питање решено потписивањем пакта са Хитлером.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 25 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним