Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Gospodine Samardžiću ,možete mi reći brojno stanje crnogorskih četnika prilikom povlačenja iz Crne Gore krajem zime 44?Ja koliko vidim u nekim dokumentima se spominu brojke od 7 do 11 hiljada.I koliko je brojno stanje četnika u Crnoj Gori bilo na vrhuncu,tj. koliko ih je najviše bilo u jednom trenutku?Da li su u to vreme svi crnogorski četnici spadali u Crnogorski dobrovoljački korpus?
Одговори

Кад су ступили у Босну било их је 6.000 и 2.000 цивила - према подацима које је имао Дража.
Колико је кренуло, не знам, свакако више од ових цифара.
У 6.000 спада и Бококоторски корпус, а требало би да спада и Команда Старог Раса.
Да, сви су ишли као ЦДК, односно Други СДК.
Не знам колико их је било највише, јер је компликована ситуација, треба прво утврдити које треба бројати, легализоване или нелегализоване, који се могу ангажовати у борбама, а који не, итд.
Одговори

Интервју за ФБ Репортер, мада морам рећи да ми најава ''пара'' уши:
http://facebookreporter.org/2016/02/07/%...%B0%D0%B2/
Одговори

1. Како може Калабић бити рехабилитован кад није осуђен? Од чега да буде рехабилитован?
2. Зашто ниједан четник није добио пензију кад имају законско право, а поднесено је хиљаде захтјева?
Одговори

А ја мислио посвадили се због "Ваљевских Равногораца"? Сирома'
Како сећање може да буде варљиво. Ваистину!
Одговори

(08-02-2016, 10:09 PM)Романија Пише:  1. Како може Калабић бити рехабилитован кад није осуђен? Од чега да буде рехабилитован?
2. Зашто ниједан четник није добио пензију кад имају законско право, а поднесено је хиљаде захтјева?
1. На папиру о конфискацији плаца пише ''народни непријатељ''. Иначе суђења су била далеко ређа него овакве квалификације.
2. Зато што у Закони пише да четник може добити пензију само ако се са тиме сложи Субнор.
Одговори

Samardžiću koje je vaše mišljenje o Korneliju Kodrenau?
Одговори

Када ће бити галерија фотографија Требињског корпуса? Обећали сте...
Одговори

Немам мишљење јер немам неке посебне информације, сем да Румунија није хтела да окупира Банат 1941, с образложењем да су Срби пријатељи Румуна. Ова држава би требало да цени такве гестове.
Одговори

(09-02-2016, 07:54 PM)Ковач Пише:  Када ће бити галерија фотографија Требињског корпуса? Обећали сте...
Ускоро...
Одговори

Да ли је истина да ти је понуђено место на посланичкој листи ДСС-ДВЕРИ, а да си ти одбио?
Одговори

(09-02-2016, 08:22 PM)Бенито Пише:  Да ли је истина да ти је понуђено место на посланичкој листи ДСС-ДВЕРИ, а да си ти одбио?
Није.
Ја сам члан Политичког савета Двери, као нестраначка личност.
Одговори

Видим да вас ови недићевци нападају да вас финансира Америка, па реко...5+55+5
Одговори

(09-02-2016, 12:28 AM)Бенито Пише:  А ја мислио посвадили се због "Ваљевских Равногораца"? Сирома'
Како сећање може да буде варљиво. Ваистину!

Нисам добро разумео.Јел било неких неспоразума због књиге ,,Ваљевски равногорци,, или око рахабилитације Калабића.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 21 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним