Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(09-05-2016, 07:35 PM)Крајишник Пише:  Јел се зна где је стрељан Драгољуб Дража Михаиловић?

(Не знам јел било ово питање,нов сам на форуму).

Само да се надовежем на питање. Зашто се форсира прича да је стрељан? Прије ће бити да је мучен па заклан и искасапљен, вјерујући слици Дражиног леша.
Одговори

Има и слика!?
Одговори

Не изгледа ми стрељан....

[Слика: Screenshot_2016_05_10_16_45_19_766.png]
Одговори

(09-05-2016, 04:13 PM)Четник са Динаре Пише:  Чуо сам да су у битки на Козари учествовали четници,зашто су урадили кад су партизани бранили народ?
Нису учествовали.
А не бих рекао да су партизани бранили народ. Имате нпр. оно Темпово писмо Пуцару, у коме жали што Немци протерују усташе из тих крајева, јер каже ако усташе не убијају Србе, Срби неће долазити код њих у шуму. Уопште партизански концепт тог рата нема везе са одбраном народа. У ствари било је обратно.
Другим речима, било би боље да су четници учествовали, као у Операцији ''Вајс'', у дилу са Италијанима, када су поставили задатак да пре усташа стигну у ''Бихаћку републику'' и извуку цивиле.
Одговори

(09-05-2016, 07:09 PM)Жаре Пише:  
(09-05-2016, 04:13 PM)Четник са Динаре Пише:  Чуо сам да су у битки на Козари учествовали четници,зашто су урадили кад су партизани бранили народ?

За неког са тако претенциозним ником, постављаш врло чудна питања. Кад би се ја сад прозвао, рецимо, комунистом из бечкерека, јел би сте ми ви црвени поверовали да сам ваш?
Немој Бечкерек, тамо је био Банатски четнички одред. Smile
Одговори

Али био је и народни херој жарко зрењанин, што храбро погибе вршећи најсветији посао одбране једне другарице од усамљености и разних осталих недаћа, које нису да се спомињу на овако фином форуму
Одговори

(11-05-2016, 07:03 PM)Жаре Пише:  Али био је и народни херој жарко зрењанин, што храбро погибе вршећи најсветији посао одбране једне другарице од усамљености и разних осталих недаћа, које нису да се спомињу на овако фином форуму
Био је, али у Банату и Бачкој било је више четника - у Бачкој као илегалаца - док је у Срему било више партизана, зато што је Срем био у саставу НДХ и уједно у саставу КПХ до краја лета 1943.
Одговори

(01-05-2016, 10:09 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(30-04-2016, 11:49 PM)luka.luke Пише:  
(30-04-2016, 10:43 PM)Милослав Самарџић Пише:  Крајем 1944. и почетком 1945. било је око Сарајева око 1.000 четника под Баћовићевом командом.

Да, били су у нашим селима Требевићко - Јахоринског платоа, па и дјеловима Сарајевског поља. Зна ли се који су разлози доласка?
Да, детаљано сам то описао у Дражи 5.
А укратко, после напада на Немце у Требињу, када су их с леђа напали комунисти - нису више могли да остану на својој територији.

Хвала на одговору, а има ли података да су долазили и 1943, на прославу отварања и освештења цркве Сб. Пророка Илије у селу Луке. Ја сам чуо да су били и тада

Св.
Одговори

Могуће да је била делегација, нисам чуо.
Одговори

(10-05-2016, 05:00 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(09-05-2016, 04:13 PM)Четник са Динаре Пише:  Чуо сам да су у битки на Козари учествовали четници,зашто су урадили кад су партизани бранили народ?
Нису учествовали.
А не бих рекао да су партизани бранили народ. Имате нпр. оно Темпово писмо Пуцару, у коме жали што Немци протерују усташе из тих крајева, јер каже ако усташе не убијају Србе, Срби неће долазити код њих у шуму. Уопште партизански концепт тог рата нема везе са одбраном народа. У ствари било је обратно.
Другим речима, било би боље да су четници учествовали, као у Операцији ''Вајс'', у дилу са Италијанима, када су поставили задатак да пре усташа стигну у ''Бихаћку републику'' и извуку цивиле.

Комунисти наводе Четничко учешће у операцијама на Козари зато што сматрају да су положаји Четника око Србца, Прњавора, на Мањачи и близу С.Моста служили као заштита залеђа Њемцима и Усташама. Ко не размишља лако у то може повјеровати, међутим Четници им нису имали од кога чувати леђа а у том времену нису били остварени било какви контакти са НДХ нити Вермахтом (а кад су били остварени односили су се прије свега на заштиту и преживљавање Срба на матичним територијама), док Талијани нису нападали Козару. Поред осталог набројани положаји су сви на пристојној удаљености од Козаре и на њима нису вођене било какве борбе што се може видити и из Партизанских мапа.
Одговори

(09-05-2016, 07:16 PM)Четник са Динаре Пише:  
(09-05-2016, 07:09 PM)Жаре Пише:  
(09-05-2016, 04:13 PM)Четник са Динаре Пише:  Чуо сам да су у битки на Козари учествовали четници,зашто су урадили кад су партизани бранили народ?

За неког са тако претенциозним ником, постављаш врло чудна питања. Кад би се ја сад прозвао, рецимо, комунистом из бечкерека, јел би сте ми ви црвени поверовали да сам ваш?

Само покушавам сазнати шта се десило.Уосталом четници,партизани и усташе више не постоје сада постоје само њихови потомци.
Добро је што покушаваш сазнати истину. Који си ти разред?
Одговори

(12-05-2016, 07:01 AM)Брада Пише:  
(10-05-2016, 05:00 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(09-05-2016, 04:13 PM)Четник са Динаре Пише:  Чуо сам да су у битки на Козари учествовали четници,зашто су урадили кад су партизани бранили народ?
Нису учествовали.
А не бих рекао да су партизани бранили народ. Имате нпр. оно Темпово писмо Пуцару, у коме жали што Немци протерују усташе из тих крајева, јер каже ако усташе не убијају Србе, Срби неће долазити код њих у шуму. Уопште партизански концепт тог рата нема везе са одбраном народа. У ствари било је обратно.
Другим речима, било би боље да су четници учествовали, као у Операцији ''Вајс'', у дилу са Италијанима, када су поставили задатак да пре усташа стигну у ''Бихаћку републику'' и извуку цивиле.

Комунисти наводе Четничко учешће у операцијама на Козари зато што сматрају да су положаји Четника око Србца, Прњавора, на Мањачи и близу С.Моста служили као заштита залеђа Њемцима и Усташама. Ко не размишља лако у то може повјеровати, међутим Четници им нису имали од кога чувати леђа а у том времену нису били остварени било какви контакти са НДХ нити Вермахтом (а кад су били остварени односили су се прије свега на заштиту и преживљавање Срба на матичним територијама), док Талијани нису нападали Козару. Поред осталог набројани положаји су сви на пристојној удаљености од Козаре и на њима нису вођене било какве борбе што се може видити и из Партизанских мапа.

Па како нису били остварени контакти,битка на Козари је била 1942. године,а Урош Дреновић је потписао споразум са НДХ али то не мора да значи да су учетвовали у битци.
Одговори

Сви смо свједоци протеклог рата. Зараћене стране, значи непријатељске, свакодневно су преговарале, потпсивале на десетине и стотине разних споразума, примирја и мировних планова. Најчешће ти разговори и потписани документи не значе ништа. Поготово не значи да је неко починио издају, па чак и када је то наизглед на штету сопствебног народа. Лаику то често изгледа тако. Злонамјерник то користи да би се обрачунао са политичким противницима, па негативност таквих споразума преувеличава и сл.
Навешћу неке примјере:
Предаја аеродрама Сарајево који је био под српском контролом, под контролу УМПРОФОР-а, а практично употребу за муслиманске снаге. Предат је, јер је од стране "међународне заједнице", пријећено увођењем санкција Србији. Ставиш на вагу у том моменту шта је мања штета по српски корпус и тако поступиш. Други примјер, српске офанзиве на Сарајево и Горажде, директне пријетње од стране " међународне заједнице" (читај НАТО пакта, ако си свјестан величине љихове силе) бомбардовањем Србији. Па схватиш под притиском руководства из Србије, да је стратешка важност је...ог Горажда минорна у односу на штету коју би бомбардовањем Србије претрпио твој народ.
Зато немојмо тамо неке преговоре или неки споразум, као нпр. Дреновићев олако схватати као нешто лоше, издајничко и сл., јер одговорни људи некад морају изабрати шта је мање лоше. Неодговорним остаје да се коцкају са народом.
Одговори

Prije svega veliko poštovanje gospodinu Samardžiću koji je jedan od rijetkih koji godinama ulaže trud da našem narodu skine paučinu oko očiju nagomilanu dejstvom pređašnjeg režima koji je bukvalno uspio ljudima da ukine pravo na slobodno razmišljanje na više od pola vijeka.
Pravo je čudo i hvala Bogu na tome što posle takvog udarca upućenog srpskom narodu i dalje postoji kolika tolika volja da se dođe do prave istine koju bi trebali da spoznamo i na nju svoj život i stavove nadovežemo.
Gospodine Samardžiću, na internetu ste omogućili da toliko toga saznamo da treba puno vremena da se sve to pređe i shvati kako treba i hvala vam na tome.
Imam za vas samo par pitanja koja me zanimaju:
Da li su živi Petar Radan i David Damjanović sa kojima znam da ste radili intervjue i da li održavate kontakte sa našom četničkom dijasporom?

Pozdrav iz Crne Gore
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 2 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним