Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(26-05-2016, 05:56 PM)Романија Пише:  
(26-05-2016, 01:40 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(25-05-2016, 04:12 PM)Романија Пише:  Које је љотићевско објашњење заједничког фронта током битке за Србију?
Чијег заједничког? Није постојао заједнички фронт љотићеваца и четника.

Како није, не могу се сад тачно сјетити која битка, то мислим описује Вучковић у мемоарима, да су на једном крилу фронта били и сдк.
Вучковић описује догађај из априла 1944. јужно од Чачка, кад је налетео на љотићевски батаљон којим је командовао његов класић. И огребао се мало муниције. Али није било заједничке акције.
Одговори

Тачно све осим географије. Инкриминисани догађај се десио изнад Каоне, места у Драгачеву. То није јужно од Чачка, него је Чачак место северно од Драгачева.Ваистину!
Одговори

(27-05-2016, 12:05 AM)Бенито Пише:  Тачно све осим географије. Инкриминисани догађај се десио изнад Каоне, места у Драгачеву. То није јужно од Чачка, него је Чачак место северно од Драгачева.Ваистину!
И то што кажеш. Smile
Одговори

Када је био продор групе армије Е из Грчке, чуо сам да су у том продору,поред Немаца и усташа,учествовали и Ђујићеви четници.
Да ли је то истина и да ли су уопште учествовали четници?
Одговори

Није био продор, било је повлачење. Немачке заштитнице напустиле су Атину 1. новембра 1944. године. То нема везе са Ђујићем и четницима.
Одговори

Боље речено, то нема везе са памети.

Када виђех витешку невољу
забоље ме срце, проговорих:
"Што, погани, од људи чините?
"Што јуначки људе не смакнете?
"Што им такве муке ударате?"
Одговори

Г. Самарџићу,
зна ли се гдје је било командно мјесто-а капетана Милорада Момчиловића када је био командант 1. Романијског корпуса
Одговори

(11-06-2016, 01:15 PM)luka.luke Пише:  Г. Самарџићу,
зна ли се гдје је било командно мјесто-а капетана Милорада Момчиловића када је био командант 1. Романијског корпуса
Не знам. Где?
Одговори

Не знам ни ја, зато питам. Уствари, знам да је једно вријеме био у селу Петровићи, испод Требевића.
Одговори

И то је нешто... Сигурно је мењао места.
Одговори

Зар се није звао само Романијски корпус, откуд "Први"?

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Да, само Романијски. Не вјерујем да је био иначе тако близу Сарајева...

Зна ли се заа комунистички штаб? Вјерујем да је био сјеверније око Сокоца или Власенице јер су туда иоле били бројнији....
Одговори

У Шековићима. То су држали скоро цели рат.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(09-06-2016, 02:56 PM)Никола Пише:  Када је био продор групе армије Е из Грчке, чуо сам да су у том продору,поред Немаца и усташа,учествовали и Ђујићеви четници.
Да ли је то истина и да ли су уопште учествовали четници?

(09-06-2016, 06:05 PM)Милослав Самарџић Пише:  Није био продор, било је повлачење. Немачке заштитнице напустиле су Атину 1. новембра 1944. године. То нема везе са Ђујићем и четницима.

https://sr.wikipedia.org/wiki/Пробој_гру...роз_Санџак
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 14 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним