Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(20-01-2017, 06:01 PM)treca smena Пише:  
(20-01-2017, 02:25 PM)Никола002 Пише:  
(19-01-2017, 07:44 AM)treca smena Пише:  
Cekaj sad si me zbunio mislio sam na neki Ruski korpus koji je jurio komuniste. Zar SDK nije saradjivao sa Nemcima?
РЗК (Белогардејци) су чинили Руси избеглице (побегли од Лењина, Стаљина,). Били су добровољци, директно под немачком контролом, и углавном су их Немци постављали да чувају фабрике, руднике... а било је и сукоба са партизанима (за четнике нисам сигуран).
СДК (Љотићевци, припадници Збор-а) такође су били под немачком командом. Борили су се и против четника и против партизана. Д- као добровољачки није увек важило (вршили су и присилне мобилизације). Оба корпуса нису могли самостално да делују без одобрења и наређења Немаца.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ovo sto kaze Zivojin tako nesto sam i ja znao ali svakako cu procitati o njima kad dodju na red. Jos nesto zanima me da li je neko u buducnosti imao barjak kao SDK mnogo mi je poznat njihov barjak
Одговори

Pitanje za gospodina Samardžića,da li je tokom svog istorijskog istraživanje čuo za kapetana prve klase Adama Ostojića iz sela Jajčić kod Ljiga?Ono što se zna,jeste da je bio pripadnik Kraljeve vojske u otadžini,sve do 1942 kada je ubijen od strane partizana,zajedno sa još jednim uglednim domaćinom iz tog kraja.Takođe,zna se da je bila naređena nekakva odmazda od strane četnika prema tim partizanima koji su učinili taj zločin, i da je to predvodio izvesni Garagan...to mu je nadimak a prezivao se Jelisavčić,za koga postoje indicije da je posle rata uspeo da se domagne SAD.Inače,sam Ostojić nosilac Karađorđeve zvezde,prešao Albaniju do Krfa i nazad,sve do oslobođenja i vposle rata je bio vrlo uticajan i pravedan čovek...Ako imate nekakve informacije,voleo bih saznati?
Одговори

Поздрав. Знам само за капетана Јелисавчића, он је емигрирао, преминуон је у Америци.
Одговори

Ево на овој слици се види како свештеник,вероватно руски,обилази редове руског заштитног корпуса.
[Слика: 350px_Ruski_za_titni_korpus.jpg]

Једно питање.
Јел истина да је Коста Мушицки избавио Дражу од партизана када се "ослобађала" Србија,то је била битка за Ваљево чини ми се.
Одговори

(21-01-2017, 02:35 PM)Никола002 Пише:  Јел истина да је Коста Мушицки избавио Дражу од партизана када се "ослобађала" Србија,то је била битка за Ваљево чини ми се.
Шта ти мислиш, јел истина? Smile
Одговори

Ima snimak gostovanja kod Marica ovo sto je na YT je ocajan kvalitet zvuka?

Moje misljenje da se nije doslo do podele na cetnike i partizane da bi Balkanski front imao prekretnu ulogu i u ovom ratu. Kako kaze moj djed jedni su isli vamo jedni tamo nije se znalo ko je ko.
Одговори

(21-01-2017, 03:52 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(21-01-2017, 02:35 PM)Никола002 Пише:  Јел истина да је Коста Мушицки избавио Дражу од партизана када се "ослобађала" Србија,то је била битка за Ваљево чини ми се.
Шта ти мислиш, јел истина? Smile

А што ти је чудно питање?
Он има 15 година, а доктори историјских наука не знају тачан одговор на то питање.
Одговори

(21-01-2017, 05:32 PM)Бенито Пише:  
(21-01-2017, 03:52 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(21-01-2017, 02:35 PM)Никола002 Пише:  Јел истина да је Коста Мушицки избавио Дражу од партизана када се "ослобађала" Србија,то је била битка за Ваљево чини ми се.
Шта ти мислиш, јел истина? Smile

А што ти је чудно питање?
Он има 15 година, а доктори историјских наука не знају тачан одговор на то питање.
И то што кажеш.
Али он макар није индоктриниран и свакако ће знати да процени шта је шта.
Одговори

Јел то Грба тврдио?
Одговори

(22-01-2017, 09:40 PM)Романија Пише:  Јел то Грба тврдио?
Није Грба, Карапанџић. Такође да су љотићевци спасили и америчку мисију, итд.
Одговори

Да ли је било случајева да су четници бацали људе у јаме? Или да су бар оптужени за то.
Одговори

Оптужени су да су негде код Ћуприје бацили негде 1.000 људи у неку јаму/пећину.
А да су стварно бацали, нисам чуо.
Одговори

Да ли сте гледали филм херој Љиљан Видић,хрватски филм нека комедија
Највећу спрдњу направили са четницима па онда са партизанима а усташе су јако мало зезали.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 21 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним