Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(17-03-2017, 07:59 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(12-03-2017, 11:37 PM)Перун Пише:  Је ли Титов генерал, Златко Рендулић, био у усташама пре него што је дошао у партизане?
Не знам, питај Ватру.
Пошто Самарџић није о томе написао ни словца у својим делима, рекао бих да не постоји ни такав трач.
Одговори

Како се звао члан Дражиног Штаба, чији је отац био двоструки доктор наука, научник светског гласа, професор универзитета...?
Одговори

Зар такви нису били код Тита и партије? Smile
Одговори

(18-03-2017, 08:25 PM)Милослав Самарџић Пише:  Зар такви нису били код Тита и партије? Smile
Јесу, али испред пушчаних цеви или на оптуженичкој клупи.
Одговори

(18-03-2017, 08:13 PM)Зоран Недељковић Пише:  Како се звао члан Дражиног Штаба, чији је отац био двоструки доктор наука, научник светског гласа, професор универзитета...?

Ovo je pravo pitanje za kviz.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(18-03-2017, 08:25 PM)Милослав Самарџић Пише:  Зар такви нису били код Тита и партије? Smile
Илузија је да таквих није било код Броза. Већина нас који смо прошли кроз титоистичке школе знамо за та имена. Проблем је у томе што их је било толико много мало, да се то може сматрати инцидентом. Чак се може рећи да их је код других народа било више него код Срба. Рецимо, у Француској или Италији било је више код комуниста синова интелектуалне елите него код Срба.
Било је више таквих случајева код Недића него код комуниста, па једно сто пута, а код Драже хиљаду пута. Е, толико су комунисти замаглили историју ДСР.

(18-03-2017, 08:13 PM)Зоран Недељковић Пише:  Како се звао члан Дражиног Штаба, чији је отац био двоструки доктор наука, научник светског гласа, професор универзитета...?

Зоране, тешко да ће неко знати на кога мислите. Напишите о коме се ради.
Одговори

(18-03-2017, 08:13 PM)Зоран Недељковић Пише:  Како се звао члан Дражиног Штаба, чији је отац био двоструки доктор наука, научник светског гласа, професор универзитета...?
МИЛЕНКО П. РАДОСАВЉЕВИЋ,р.14.фебр.1906. у Њујорку, од оца Павла и мајке Љубице. Након свршених студија, негде 1934. дошао у Београд и неко време предавао енг. језик, као професор.
На служби у Штабу ВК ЈВуО, као преводилац са енгл.језика у Агенцији Демократска Југославија у Групи пропаг. станица Центра везе, 1944. На услузи генер. Дражи у разговорима са савезн.мисијама, као и при руци савезн. пилотима до њих. евакуације из Прањана, 1944. У Београду на судском процесу, предмет РКТГ 30407, под формулацијом " Дражин тумач на енглеском језику ", 4.јан.1945, осуђен је на смрт стрељањем, а после хитне интервенције амер. владе, већ 9.јан.1945, казна је приначена на 6.мес.принудног рада и трајан губитак грађ. права. Умро је 15.марта 1991. у Њујорку.
Миленков отав је био :
Др Павле Р. Радосављевић( р.9.јан.1879.Обреж,Срем - 7.апр.1958.Сент Питерсбург, Флорида, Сад ). Професор психологије и педагогије на Станфорд универзитету и до пензије на Њујоршком универзитету. Најближи пријатељ Николе Тесле, скоро четири деценије... О њему може да се пише сатима, а да се некаже све, невероватна биографија. Ког интересује има пуно тога на интернету.
Одговори

(19-03-2017, 06:34 PM)Зоран Недељковић Пише:  
(18-03-2017, 08:13 PM)Зоран Недељковић Пише:  Како се звао члан Дражиног Штаба, чији је отац био двоструки доктор наука, научник светског гласа, професор универзитета...?
МИЛЕНКО П. РАДОСАВЉЕВИЋ,р.14.фебр.1906. у Њујорку, од оца Павла и мајке Љубице.
Писао сам скоро, помињу га и неки авијатичари.
http://www.pogledi.rs/forum/Thread-najle...5#pid68615
Одговори

(19-03-2017, 07:36 PM)ватхра Пише:  
(19-03-2017, 06:34 PM)Зоран Недељковић Пише:  
(18-03-2017, 08:13 PM)Зоран Недељковић Пише:  Како се звао члан Дражиног Штаба, чији је отац био двоструки доктор наука, научник светског гласа, професор универзитета...?
МИЛЕНКО П. РАДОСАВЉЕВИЋ,р.14.фебр.1906. у Њујорку, од оца Павла и мајке Љубице.
Писао сам скоро, помињу га и неки авијатичари.
http://www.pogledi.rs/forum/Thread-najle...5#pid68615
Јеси. Твоје писање ми је била потврда, за моју претпоставку да је Миленков отац Павле Паул Радосављевић.
Одговори

Знате ли када се Шкава вратио у Србију из, наводног, заробљеништва? Је ли још за време рата или пред Дражино суђење?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

За време рата, можда почетком 1944.
Одговори

Због чега тада није био ликвидиран? Је ли поправљао четницима оружје?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Да, радио је за четнике, био је оружар.
Не знам, можда се чекао крај рата за сужења те врсте.
Одговори

По причама старих и по прич моје мајке да су Четници у Пожешком крају ко није био за Дражу да су их клали јел то истина ???
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 13 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним