Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(26-07-2017, 05:15 PM)Милослав Самарџић Пише:  Не, тај одред (једнина) је преко зиме наставио да их гони, ослободио је Нову Варош. Они о повратку нису ни помишљали.

Господине Самарџићу, да ли је само Пожешки четнички одред учествовао у борби за Нову Варош или још неко помагао ( нпр. Калаитовић ). Од кога и када су четници ослободили Нову Варош од партизана , колико жртава на обе стране и колико су се ту задржали ? Хвала унапред.
Одговори

Учествовао је и Санџачки, мислим да је у њему тада био Калаитовић, а на ширем реону и Јаворски.
Од партизана.
Заджали су се док љотићевци нису убили Вучка Игњатовића, то је јун 1942. Тада у Нову Варош улазе Немци, па се ваљда враћају Италијани.
Не бих знао напамет за жртве.
Одговори

(26-07-2017, 06:35 PM)Ултрадесничар Пише:  Господине Самарџићу, да ли је само Пожешки четнички одред учествовао у борби за Нову Варош или још неко помагао ( нпр. Калаитовић ). Од кога и када су четници ослободили Нову Варош од партизана , колико жртава на обе стране и колико су се ту задржали ? Хвала унапред.

Гледај овако. На 295-ој страни си поставио скоро идентично питање и ту смо Самарџић и ја заједничким снагама одговорили на питања о легализованим одредима и њиховим борбама, с'тим да смо акценат ставили на Пожешко-златиборски из одређених разлога. У мемоарима Манојла Кораћа детаљно су описане борбе поменутог одреда и ту имаш већину одговора које си поставио и које ћеш поставити у наредном периоду.

Жртве су ретко у којој борби тачно пописане. Једна страна смањује своје а увећава противничке и обратно.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(26-07-2017, 07:00 PM)Перун Пише:  
(26-07-2017, 06:35 PM)Ултрадесничар Пише:  Господине Самарџићу, да ли је само Пожешки четнички одред учествовао у борби за Нову Варош или још неко помагао ( нпр. Калаитовић ). Од кога и када су четници ослободили Нову Варош од партизана , колико жртава на обе стране и колико су се ту задржали ? Хвала унапред.

Гледај овако. На 295-ој страни си поставио скоро идентично питање и ту смо Самарџић и ја заједничким снагама одговорили на питања о легализованим одредима и њиховим борбама, с'тим да смо акценат ставили на Пожешко-златиборски из одређених разлога. У мемоарима Манојла Кораћа детаљно су описане борбе поменутог одреда и ту имаш већину одговора које си поставио и које ћеш поставити у наредном периоду.

Жртве су ретко у којој борби тачно пописане. Једна страна смањује своје а увећава противничке и обратно.

Ја сам питао господина Самарџића. Погледај.
Одговори

Господине Самарџићу, једно питање у име мога оца. Он каже да је "главни" у зајечардком крају био Радомир Петровић "Кент". Ја му одговорих да је постојала Зајечарска бригада и Тимочки корпус а да је "Кент" командовао 1. и 2. бољевачком бригадом. Уопште ко је контролисао Тимочку и Неготинску Крајину осим градова ? Хвала унапред.
Одговори

Тимочки корпус, командант потпуковник Љуба Јовановић Патак.
Леонида Петровић, капетан, био је командант Зајечарске бригаде. Кент је остао најпопуларнији, вероватно зато тако каже.
Одговори

Милославе што знадеш од један Savoia-Marchetti бомбардер са војника СССП ко је успео да побегне и Краљевине до СССП у Мају 1941 године?
Одговори

Нисам чуо за то.
Одговори

Koliko su realne priče o dva brata koja su završila na suprotstavljenim stranama samo zato što su ih "pokupili" kad su bili kući u različito vreme. Da li su zabeleženi takvi slučajevi kod Četnika ili se mobilisalo isključivo po spiskovima? I da li je ljudsko sećanje tako varljivo? Pričala mi baba... Smile
Одговори

http://serbianna.com/analysis/wp-content...00x223.jpg
https://acesflyinghigh.wordpress.com/201...1-to-1952/
Одговори

(28-07-2017, 06:45 PM)Прст_у_ока_латиници Пише:  Милославе што знадеш од један Savoia-Marchetti бомбардер са војника СССП ко је успео да побегне и Краљевине до СССП у Мају 1941 године?

Preleteli su tokom Aprilskog rata. Posada je internirana, a avion su koristili Sovjeti. Posle napada Nemačke na SSSR posada se pridružila vladinim snagama u Egiptu.
Одговори

И од једном сви смо паметних!
Одговори

(28-07-2017, 11:20 PM)Прст_у_ока_латиници Пише:  И од једном сви смо паметних!
Нема на чему.
Одговори

(28-07-2017, 09:48 PM)DIDzM Пише:  Koliko su realne priče o dva brata koja su završila na suprotstavljenim stranama samo zato što su ih "pokupili" kad su bili kući u različito vreme. Da li su zabeleženi takvi slučajevi kod Četnika ili se mobilisalo isključivo po spiskovima? I da li je ljudsko sećanje tako varljivo? Pričala mi baba... Smile
Такви случајеви мерили су се промилима.
А на сећање утичу информације које се добијају касније.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 28 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним