Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања
#43

Лука иди на најлепше четничке слике. Велина на снегу је из Пецке и јадрани су испред цркве у Пецкој. Имаш ли ти слика? Ако није од којих си?Ко ти је деда? Ја ћу га знати?
Одговори
#44

Ево Рачићеве фотографије из Пецке 1944. године:

[Слика: slika241247copy2racicnak.jpg]
Одговори
#45

Николај, хвала ову слику имам.
Одговори
#46

(27-08-2013, 11:02 AM)Luka Пише:  Да ли је Војвода Дреновић био под Дражином командом?
Јесте.
Одговори
#47

(27-08-2013, 04:40 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(27-08-2013, 11:02 AM)Luka Пише:  Да ли је Војвода Дреновић био под Дражином командом?
Јесте.
Шта је са оним комунистичким оптужбама за сарадњу са окупатором?Да ли је истина да га је мајор Врањешевић окарктерисао као болесно амбициозаног човек и неспособног војног команданта?
Одговори
#48

Чији су ово ?
[Слика: 2121jpgsm7.jpg][/align]

Ако идем напријед, пратите ме...ако се повучем, убијте ме...ако умрем, осветите ме.
-Анри де ла Рошжаклен
Одговори
#49

Група Ђујићевих и херцеговачких четника, са др. Вељком Чворком, у зиму 1942/1943. године.
Одговори
#50

(27-08-2013, 06:01 PM)Luka Пише:  
(27-08-2013, 04:40 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(27-08-2013, 11:02 AM)Luka Пише:  Да ли је Војвода Дреновић био под Дражином командом?
Јесте.
Шта је са оним комунистичким оптужбама за сарадњу са окупатором?Да ли је истина да га је мајор Врањешевић окарктерисао као болесно амбициозаног човек и неспособног војног команданта?

Овде има детаљно на ту тему:

http://www.pogledi.rs/sporazumi-izmedju-...eda-i-ndh/
Одговори
#51

Дреновић је пре рата био резервни официр Краљевине Југославије тако стоји у биографији и учитељ локални.Побогу, зар мислите да неко ко је завршио курс резервног официра може да командује трупама у борби и да се изједначи са активним војним лицима?Није исто.Никад не могу у исту раван ставити рецимо Драгослава Рачића, питомца војне академије, активно војно лице са курсистиима уз поштовање, није исто.Титула војводе је више украс за локалне потребштине и одаје утисак одважности, још кад се титула стекне на фронту а не закљичивањам споразума са усташама онда има смисао.

Које је то војничке способности испољио Урош Дреновић у борби?Цените мало више официре од локалних сеоских, ограничених вођа.Упоредите пут ратни пут корпуса Драгослава Рачића, неко је по врлетима и босанским вукојебинама са војском прелазио божије и козије стазе и тукао усташе и комунисте, а неко се сликао са усташама у хотелу а при томе не водећи рачуна како фотографија може да има негативан утицај за покрет, а шта зна сеоски локалац, њему је рат само испред села, а глобално ма то је хајванисање и више политика.Знали комунисти шта је пропаганда слика дошла ко кец на десетку.
Одговори
#52

Да ли је неко одговарао за убиство Кондора и ону освету Ајдачића?
Одговори
#53

Није.
Одговори
#54

(30-08-2013, 10:14 PM)Милослав Самарџић Пише:  Није.
Шта је радио Калабић кад је дошао то да среди? То убиство је по мени најодвратнија ствар која се десила у покрету током рата.
Одговори
#55

Настојао је да смири страсти, спречио је Кондорове да се свете. Јесте гадна ствар.
Одговори
#56

Да ли можда знате нешто о Зарији Влаховићу Медвеђа,Јабланица ? Хвала унапред. Шок
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 23 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним