Оцена Теме:
  • 1 Гласов(а) - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Сарадња / односи са Осовином
#57

"Обрад"

Цитат:Borise SUBAŠIĆU, Milisav Samardžić je nesvršeni ekonomista a ne istoričar.

Више не признају човеку ни економски факултет. А није био способан ни име да му запамти.
Одговори
#58

(18-07-2014, 07:20 PM)Николај Пише:  "Обрад"

Цитат:Borise SUBAŠIĆU, Milisav Samardžić je nesvršeni ekonomista a ne istoričar.

Више не признају човеку ни економски факултет. А није био способан ни име да му запамти.

Сви тако мисле - Ако ниси завршио ист. факултет - не знаш ништа нити икада можеш научити. А та чувена диплома историјског факултета је потпуно небитна за познавање саме историје. О Другом свјетском рату се учи површније него што се може научити овде или на комунистичким сајтовима. Једноставно имаш књигу и учи (неокомунистичку верзију) Једино о овој теми нема оног најважнијег - да историчар треба да буде критички настројен према свему и да ништа не узима здраво за готово.
Одговори
#59

(18-07-2014, 07:20 PM)Николај Пише:  "Обрад"

Цитат:Borise SUBAŠIĆU, Milisav Samardžić je nesvršeni ekonomista a ne istoričar.

Више не признају човеку ни економски факултет. А није био способан ни име да му запамти.
Међутим, ја њима признајем Кумровачку школу/факултет: Smile
Одговори
#60

Познајем неке који су завршили ову школу, сви су постали ''демократе'', уз Сорошеве или државне паре. Или и једне и друге.
Ено их на ТВ или у новинама доста често. Већ после 5 минута разговора види се да им је Тито у срцу, док се на помен Дражиног имена штрецају. У најамњу руку рећи ће да је био недорастао, за разлику од Тита...
Одговори
#61

Borise SUBAŠIĆU, Milisav Samardžić je nesvršeni ekonomista a ne istoričar.....

Па колико људи имају у свету ко су студирали некод предмет на университет....и се запослили у нешто сасвим разлићито.....

Били овај господин могао да забележи колико имају запосљених Економисти у државу....ко баш раде посла ко се бави са економијом...што су учили?

Па ових људи....нису више смешних него су суреалних.....и имају психичке проблеме!

Да то је та нова фора....стварање своје људе на разним факултетима.....ја сам причао за Брезинскија и Шмит у Чикаго....ко су створилих генерације докторе....са против Руску....тако и Српску политику...

Оваких програм....вероватно стварају ситуације где интелектуалци ради лично против државе....на пример тог Економиста из Црне Горе ко је уништио Српску привреду!
Одговори
#62

[Слика: 1476556_1418770711688342_1555463894_n_jpg_oh_d92.jpg]
Одговори
#63

Ко је на слици?
Одговори
#64

Не знам. Мислио сам да неко од вас зна.
Ова слика је са неког српског фашистичког сајта. Воле Љотића, Пећанца, Хитлера, Ђујића, Ђуришића а мрзе Дражу, четнике из Србије и комунисте.
Али немају појма, па трпају слике и Србијанаца и Босанаца и 1. равногорског корпуса, чак и ВК, па нисам сигуран ко је на слици.
Ево још једна занимљива:
[Слика: 1902762_1444300619135351_308922288_n_jpg_oh_860a.jpg]
Одговори
#65

[Слика: image.jpg]

https://www.google.rs/url?sa=i&rct=j&q=&...9017323986
Одговори
#66

Колико има "монтираних" (ретушираних или фотошоп) фотографија четника са нијемцима?
Одговори
#67

Премијер Пољске: Само Пољаци, Срби и Грци нису као народ били Хилтерови колаборанти

Бета | 14. фебруар 2018. 23:59 | Коментара: 36

Матеуш Моравјецки оценио да је недопустиво оптуживати Пољаке за "туђе ратне злочине": Не могу се мешати џелати са жртвама.


http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%81...olaboranti Читај

П.С. Али ипак господине Моравјецки, Руси су највише допринели уништењу Хитлеризма.
Одговори
#68

Крајем новембра 1943. године водио је Станко-Цаница Гпачић, члан партизанског Главног штаба за Хрватску, преговоре са фолксдојчером Пашким, који је био главни политички саветник при загребачком Гестапоу. Предмет преговора било је пропуштање немачких трупа преко Кордуна за Босну где су требале да буду употребљене против четника. Као противуслугу Опачић је тражио од Немаца већу количину оружја, муниције и војничке спреме, соли и хране. Посебно је тражио слободну размену робе између партизанске зоне и усташке. Паски је на све то пристајао осим последњега, које је било у надлежности Берлина 32).

32) АБСП (Архив београдске специјалне полиције)

Извор: Ђоко Слијепчевић, Југославија уочи и за време Другог светског рата, стр. 557
Одговори
#69

(Капетан) Крајгер, већ помињани пријатељ Војислава Гавриловића, дао је овоме једну изјаву која потпуно открива смисао ове тактике окупатора. Када је било речи о стварању јединственог покрета отпора Крајгер је рекао:

„То је оно чега се ми највише бојимо. Баш ради тога ми нисмо никада ни покушали да поведемо неку озбиљнију акцију против Тита која би могла уништити његов покрет, пошто нам је он потребан да служи као разбијач јединства отпора српскога и осталих југословенских народа. Када не било Тита ми би у случају нашег повлачења са Балкана имали на грбачи једног сложног и јединственог непријатеља, а то нам никако не иде у рачун. Титу је, такође, у интересу да нашом помоћи или бар у најбољем случају нашим индиферентним ставом према развоју његовог покрета, уништимо српски народ, који
ће бити главна кочница за коначно бољшевизирање Балкана и Југославије, ако до нашег повлачења дође. Сад вам је, ваљда, јасно да је и наш и Титов главни и заједнички непријатељ генерал Дража Михаиловић и његов демократски покрет отпора, те је стога много лакше и логичније да правимо споразум са Титом и њега користимо у борби против Михаиловића, који је 100% англоамерички експонент због чега је сваки споразум са њим немогућ" 43).

43) Из АБСП (Архив београдске специјалне полиције)

Извор: Ђоко Слијепчевић, Југославија уочи и за време Другог светског рата, стр. 562
Одговори
#70

(22-05-2018, 10:11 PM)Mitic Пише:  (Капетан) Крајгер, већ помињани пријатељ Војислава Гавриловића, дао је овоме једну изјаву која потпуно открива смисао ове тактике окупатора. Када је било речи о стварању јединственог покрета отпора Крајгер је рекао:

„То је оно чега се ми највише бојимо. Баш ради тога ми нисмо никада ни покушали да поведемо неку озбиљнију акцију против Тита која би могла уништити његов покрет, пошто нам је он потребан да служи као разбијач јединства отпора српскога и осталих југословенских народа. Када не било Тита ми би у случају нашег повлачења са Балкана имали на грбачи једног сложног и јединственог непријатеља, а то нам никако не иде у рачун. Титу је, такође, у интересу да нашом помоћи или бар у најбољем случају нашим индиферентним ставом према развоју његовог покрета, уништимо српски народ, који
ће бити главна кочница за коначно бољшевизирање Балкана и Југославије, ако до нашег повлачења дође. Сад вам је, ваљда, јасно да је и наш и Титов главни и заједнички непријатељ генерал Дража Михаиловић и његов демократски покрет отпора, те је стога много лакше и логичније да правимо споразум са Титом и њега користимо у борби против Михаиловића, који је 100% англоамерички експонент због чега је сваки споразум са њим немогућ" 43).

43) Из АБСП (Архив београдске специјалне полиције)

Извор: Ђоко Слијепчевић, Југославија уочи и за време Другог светског рата, стр. 562
Ово лепо звучи, и логично, сем наравно Операције Шварц, као и низа операција против црвених у зиму 1944/45, прво јер су Немци веровали да ће доћи до инвазије Јадрана па су чистили редом, друго јер је Би-Би-Си навукао Немце на комунисте.
Али пошто је у питању Слијепчевић, волео бих да видим тачну архивску ознаку. Пошто он уме директно да цитира погрешно, благо речено.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним