Оцена Теме:
  • 3 Гласов(а) - 4.33 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Равногорски сабор

(05-05-2018, 09:53 AM)Перун Пише:  
(05-05-2018, 09:46 AM)Шумадинац Пише:  8. или 12. мај? Rolleyes

Од ова два датума бирам 11.

Историјски да, али..... тиче се окупљања, прво је "скромно" а друго "вашарско", СПО- вско...

Којег датума је ове године оно прво? До сада је било увек на Марков Дан 8. маја.

.

Борити се са комунизмом до последње капи крви, не штедећи свој живот чак и онда када је тај комунизам на себе ставио маску ''Свете Русије''.

Влади́мир Христиа́нович Дава́тц
Одговори

.
ОБАВЕШТЕЊЕ И ПОЗИВ НА РАВНУ ГОРУ

[Слика: IMG_7703.jpg]

Равногорски покрет и председник РП Момчило Живковић позивају браћу равногорце, четнике, монархисте и све честите Србе да дођу на свесрпски равногорски сабор на Равној Гори 12. маја 2018. године на Св. Василија Острошког и да присуствујемо светој литургији у цркви Св. Ђорђа у 9 часова.

Затим, у братској љубави обједињени, са свећама воштаницама…. присуствујемо парастосу Ђенарала Драже Михаиловића вожда Трећег српског устанка и свим честитим саборцима, јунацима, који дадоше своје животе за краља и отаџбину…

У 11:30 часова, обраћање духовника РП, Проте Драгомира Јовановића, обраћање председника РП Момчила Живковић, и сарадника, српских историчара и гостију.

У 12 часова почиње културно-уметнички програм.

Драга браћо равногорци, сматрамо као обавезу да упознамо млађу браћу равногорце да је руководство Равногорског покрета радило на предмету и случају цркве Св. Ђорђа на Равној Гори да би из приватног поседа прешла у посед Српске православне цркве, и да служи целокупном православном народу.
Прошлу годину је црква на Равној Гори прешла у посед СПЦ.

На састанку са владиком Милутином у Ваљеву 2010. год био је присутан председник Срђан Срећковић са сарадницима и на састанку је договорено да на том предмету испред СПЦ буде задужен и ради духовник протојереј Милован Теовановић, а испред Равногорског покрета у то време начелник секретаријата Милан Баришић, а данас заменик председника РП. На том предмету рађено је пар година и на самом завршетку предмета и преласка цркве у оквире СПЦ на велику нашу жалост упокојио се изненада протојереј Милован Теовановић, а нас равногорце је неизмерно задужио, тако да је владика Милутин именовао за духовника и цркву на Равној Гори проту Драгомира Јовановића.

У Ваљеву, на састанку прошле године, од стране владике Милутина и духовника Драгомира предложено је да Равногорски покрет и сва наша браће се обједине и да се обележавање подизања Трећег српског устанка убудуће организује под покровитељством СПЦ и РП и да буде свесрпски равногорски сабор на Равној Гори и то први викенд ( субота ) после Ћурћевдана. Да сви станемо под једну заставу, заставу Српске православне цркве, и да позовемо сву браћу равногорце, четнике, монархисте, све православце и обожаваоце лика и дела ђенерала Драђе Михаиловића, и свих наших војвода, команданата четничких јединица који су дали своје животе за краља и отаџбину.

Драга браћо, наш духовник и руководство РП, позивају на јединство и раде на обједињавању честите браће равногораца, четника и монархиста.

Исто тако, на предлог духовника, руководство покрета је договорило да се убудуће окупимо на Равној Гори у јулу на Дражин дан, дан када је наш ђенерал Дража ликвидиран ,а убијен је 17. јула на исти дан кад је убијен и руски цар Николај, а ни то није сигурно случајно, а убисто и цара николаја и ђенерала Драже починили су безбожници, комунистички зликовци и ако Бог да, убудуће сваке године да се окупимо и да присуствујуемо парастосу на Равној гори ђенералу дражи и руском цару Николају.

Браћо равногорци, четници, монархисти и сви честити српски роде, очекујемо да и ви желите као и ми, да се сви објединимо и дођемо на Равну гору на свесрпски сабор и као честити светосавци наставимо светосавским путем јединства, слоге и победе.

С вером у Бoга за крст часни и злободу златну.

Равна гора победити мора..

Равногорски Покрет

.

Борити се са комунизмом до последње капи крви, не штедећи свој живот чак и онда када је тај комунизам на себе ставио маску ''Свете Русије''.

Одговори

Је л' ово војска јуче положила венац на споменик:

[Слика: Dcl_Z6z_UWk_AAzdk3.jpg]

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Ко је објавио ову фотографију?
Одговори

Видео сам на твитеру.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(07-05-2018, 12:18 PM)Николај Пише:  Је л' ово војска јуче положила венац на споменик:

Војска Србије одаје почаст ђенералу Михаиловићу, 5. мај 2018!

Фотографија - Равногорски покрет

Саопштење Савеза Равногорског покрета .

На само три дана пред централну прославу Равногорског Покрета на Равној гори а која се тиче прославе подизања Трећег Српског устанка под командом пуковника Драгољуба Драже Михајловића, први пут после седамдесетседам година свечани вод Војске Србије на целу са официрима и подофицирима није остао имун на вапај Руководства покрета да се ода ваљана и заслузена почаст првом герилцу поробљене Европе и његовим саборцима.
Наиме Српска војска је пред спомеником ђенерала на Равној гори положила цвеће и одала војну почаст и признање првом герилцу поробљене Европе...
После рехабилитације ђенерала Михајловића, Николе Калабића и великог броја њихових сабораца ово је још једна у низу великих победа Равногорског покрета и Равногорске идеје. Ово је резултат братских победа а не подела.

Са вером у бога за Краља и отадзбину.
Прес слузба Равногорског покрета.

Секретар СРБИООРС - Р.П.
Радовановић Владан

Председник СРБИООРС - Р.П.
Предраг Богићевић

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Ja bih isao i sutra i usubotu, a bice dobro ako budem mogao i u subotu. Za sada po prognozi se predvidja kisa preko vikenda,al ne mora da znaci da ce uopste padati.

Idem naravno kao i uvek peske, od Druzetica ili sa Divcibara.
Ako neko ide istom trasom bilo bi prijatnije u drustvu...

Ako je neko rad da se upoznamo gore popijemo pice, neka kaze..
Одговори

(07-05-2018, 12:18 PM)Николај Пише:  Је л' ово војска јуче положила венац на споменик:
Јесте. Имам доста слика, објавићу у следећем броју ''Српских новина''. И чланак о томе шта и како је било, свакако.
То је било први пут, веома важан дан у историји Србије.
Одговори

Дакле, Равногорски Покрет је одлучио да уместо фиксног Марковдана скуп и парастос се одржава прве суботе после Ђурђевдана сваке године.

.

Одговори

(07-05-2018, 04:14 PM)Милослав Самарџић Пише:  
Јесте. Имам доста слика, објавићу у следећем броју ''Српских новина''. И чланак о томе шта и како је било, свакако.

Нов сам што се тиче тих часописа,све на интернету тражим...Како доћи до ''Српских новина''?

https://www.facebook.com/kolorizovanaproslost/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

(07-05-2018, 05:24 PM)Mario Пише:  

Нов сам што се тиче тих часописа,све на интернету тражим...Како доћи до ''Српских новина''?

Можеш их купити у манастиру Св. Јустина у Барајеву, епархија Рашко-призренска у егзилу.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

(07-05-2018, 06:02 PM)смедерево Пише:  

Можеш их купити у манастиру Св. Јустина у Барајеву, епархија Рашко-призренска у егзилу.

Равногорски Покрет је уз СПЦ, а строго осуђује ту секту у Егзилу.

.

Одговори

(07-05-2018, 06:07 PM)Шумадинац Пише:  
(07-05-2018, 06:02 PM)смедерево Пише:  

Равногорски Покрет је уз СПЦ, а строго осуђује ту секту у Егзилу.
Кме,кме,кме..Сирома'

Одговори

Свакако Историјски тренутак,само не знам коме да захвалимо?Дали Министру Војном или Председнику Републике?
Одговори

Скочи на Форум:

Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним