Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Не знам да ли је било питање.
Са којим четничким војводом, својим савремеником, је Драгутин Димитријевић Апис био у сродству?
Одговори

(27-03-2020, 03:33 PM)Бенито Пише:  Не знам да ли је било питање.
Са којим четничким војводом, својим савремеником, је Драгутин Димитријевић Апис био у сродству?

Да покушам нешто, мада стварно не знам

Можда војвода Брана Јовановић
Одговори

(28-03-2020, 12:18 AM)Mitic Пише:  
(27-03-2020, 03:33 PM)Бенито Пише:  Не знам да ли је било питање.
Са којим четничким војводом, својим савремеником, је Драгутин Димитријевић Апис био у сродству?

Да покушам нешто, мада стварно не знам

Можда војвода Брана Јовановић
Са Војином Поповићем, војводом Вуком.
Одговори

Али, још неко, врло важан из тадашњег живота Краљевине Србије, био је у сродству са Аписом.
Ко?
Одговори

Ђорђе Генчић?
Одговори

(28-03-2020, 12:26 PM)Краљ ће се вратити Пише:  Ђорђе Генчић?
Не, неко много, много, много важнији... Читај
Одговори

(28-03-2020, 02:10 PM)Бенито Пише:  
(28-03-2020, 12:26 PM)Краљ ће се вратити Пише:  Ђорђе Генчић?
Не, неко много, много, много важнији... Читај

Аписова сестра је била удата за политичара и министра Живана Живановића, а то су већ пријатељске везе.

Опет ћу да одвалим, а можда је Степа Степановић био у родбинским везама са Аписом
Одговори

(08-03-2020, 10:56 PM)Бенито Пише:  
(08-03-2020, 03:27 PM)Бенито Пише:  
(08-03-2020, 01:12 PM)Филип Ђукић Пише:  
(07-03-2020, 09:19 PM)Бенито Пише:  " Српски медији су писали да је било 10000 људи, да имам 94 године и да сам болестан.
Било је најмање 100000 људи, имам 86 година и нисам болестан."
Рекао је својевремено један човек, задивљен талентом српских новинара да "искреирају" стварност.
Ко је ово рекао и поводом ког догађаја?
Мислим да је оваква реторика допринела ширењу другосрбијанске куге. Сви садашњи аутошовинисти су некада били националисти, чак и неки који су писали за Погледе.
Нису ни "првосрбијанци" другачије извештавали. Исто је то друштво.
Постојао је списак за ликвидацију или заробљавање главних политичких личности у Краљевини Југославији. На првом месту био је краљ Петар Други, на другом патријарх Дожић.... На шестом месту био је Владимир Ћоровић. Од првих десет места, најмање петорица били су чланови СКК.
Овај списак који је имала немачка обавештајна служба Абвер, нетрагом је нестао. Данас га више не помиње.
Када сам о томе, својевремено, причао Самарџићу, рекао ми је да је то мало вероватно. Исто тако ми је говорио за још неке историјске пикантерије. Данас су то историјске истине.
И ово ће неко, негде, некад ископати.
Тако да није немогуће да је Ћоровић убијен.
Марко Даковић је тада погинуо са њим. Марко Даковић је једини министар Црногорац у историји Краљевине Југославије.

Који је извор?
Одговори

Дуга прича.
Одговори

(28-03-2020, 12:22 PM)Бенито Пише:  Али, још неко, врло важан из тадашњег живота Краљевине Србије, био је у сродству са Аписом.
Ко?
Карађорђевићи, веровали или не.
Одговори

С обзиром да је Апис цинцарског порекла, заиста ми је невероватно. Кез

Али ево, нека буде кнез Арсен од мене. Можда преко Ненадовића?
Одговори

Да, сигурно преко Ненадовића.
Милан Живановић, сестрић Аписов, који је после деценија истраживања написао књигу о Апису, износи овај податак.
Одговори

Ту књигу намеравам већ годинама да прочитам и увек ми промакне.
Одговори

Тешко се налази. Неколико издавача је заинтересовано да реиздају ову књигу.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: Ђорђе, 8 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним