Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Које две личности повезују данашњу власт и титоистичку Шумадију ? Те две личности су у родбинској вези.
Одговори

(30-07-2018, 05:18 PM)Бенито Пише:  Москва, Париз, Праг и Лондон.
Јесте, мада нисам тебе питао. Smile
Одговори

Извињавам се.Smile
Али, ово сам питао Тебе и ове твоје Шумадинце.

(30-07-2018, 08:31 PM)Бенито Пише:  Које две личности повезују данашњу власт и титоистичку Шумадију ? Те две личности су у родбинској вези.
Одговори

(31-07-2018, 12:13 AM)Бенито Пише:  Извињавам се.Smile
Али, ово сам питао Тебе и ове твоје Шумадинце.

(30-07-2018, 08:31 PM)Бенито Пише:  Које две личности повезују данашњу власт и титоистичку Шумадију ? Те две личности су у родбинској вези.
Има их колико хоћеш, а ти мислиш на једног, па боље ти кажи...
Одговори

Понукао ме Бранко Драгаш да се распитам за једног човека, када је за њега рекао:" Знам га још са Економског факултета, а тада је још био асистент. Сви смо знали да нити смрди , нит' мирише... "
То је професор Павле Петровић, председник Фискалног савета Владе Републике Србије.
Како сам сазнао Павле Петровић је син Душана Петровића Шанета, народног хероја НОБ-А.
Одговори

Извесни хрватски књижевник у току ДСР је био уредник једног проусташког часописа,такође је био и носилац Ордена Краља Томислава који му је уручио Павелић, а у ствари је радио за ДМ организацију односно обавештајну службу ЈВуО? После ДСР је обављао једну јако важну функцију у области културе. Ко је овај човек и коју је то функцију обављао после ДСР?
Одговори

Добриша Цесарић?
Одговори

(02-08-2018, 04:40 PM)Бенито Пише:  Добриша Цесарић?

Не. Ово је један који је деловао на територији твог града ,само са оне стране реке тј. у Земуну ? Smile
Одговори

Густав Крклец је био у Земуну за време Другог светског рата.
Одговори

(02-08-2018, 05:08 PM)Бенито Пише:  Густав Крклец је био у Земуну за време Другог светског рата.

Браво капетане Бенито! Smile

Крклец је уређивао лист "Граничар" у току ДСР. После рата је био председник Савеза књижевника Југославије. Smile

Терај даље.
Одговори

Зна ли се нешто ближе о његовим везама са Дражином обавештајном службом? Преко кога је ишла веза и слично?
Одговори

(02-08-2018, 09:34 PM)Бенито Пише:  Зна ли се нешто ближе о његовим везама са Дражином обавештајном службом? Преко кога је ишла веза и слично?

Зна се да је врло често,у току рата, прелазио у Београд и да се ту између осталог видео и са Ивом Андрићем који му је био кум. Индикативно је да се он заправо преселио у Земун по отпочињању рата и да се оженио 1941. године дамом за коју бих,по имену и презимену, рекао да је Српкиња.Не би ме изненадило ни да му је Андрић био нека веза нити та жена. Усташки часопис " Граничар" је почео да излази годину дана касније 1942. године и излазио је до 1944. године.

Нисам сигуран, али о томе би нешто више требало бити у књизи "Између српа и чекића".Та књига је,ваљда, из три дела, е сад у коме се ово помиње...нисам баш најсигурнији.
Одговори

Прочитао сам ту књигу, али изгледа да ми је то промакло.
Одговори

(02-08-2018, 11:57 PM)Бенито Пише:  Прочитао сам ту књигу, али изгледа да ми је то промакло.

Написао сам да нисам сигуран тако да не знам да ли ти је промакло или нема уопште. Милослав наводи тај податак у неком тексту цитирајући Перу Симића.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: Gapon, 1 Скривени Корисник(а), 12 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним