Оцена Теме:
  • 5 Гласов(а) - 3.4 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Монархија или Република?
#29

(27-01-2014, 02:37 PM)Bacvanin Пише:  
(27-01-2014, 02:32 PM)Громовник Пише:  Па ако гледаш само из тог угла, јесу ли онда Шпанци, Швеђани, Норвежани, Данци, Јапанци, Енглези луди што се још увек нису "ратосиљали" монархије...

A jel bio referendum o ukidanju monarhije u nekoj od tih zemalja? U Britaniji tek treba da bude referendum o nezavisnosti Skotske, a referendum o republici nisam siguran da li ce ikada dozvoliti...

Да постоји реална потреба за тим, расписали би га они одавно.

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори
#30

(27-01-2014, 02:40 PM)Громовник Пише:  Да постоји реална потреба за тим, расписали би га они одавно.

Da isto kao sto su "slusali" glas naroda u Irskoj, pa je IRA morala da dize oruzanu pobunu 1916...
Одговори
#31

Северна Ирска је окупирана, тако да ти то није неко поређење.

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори
#32

(27-01-2014, 02:54 PM)Громовник Пише:  Северна Ирска је окупирана, тако да ти то није неко поређење.


Mislim na celu Irsku. Isto kao sto Irce nisu pitali da li zele samoupravu a kamoli nezavisnu drzavu, isto tako ni Engleze nece pitati da li su za republiku... Смарање бре
Одговори
#33

Коју целу кад су то две државе, једна је независна република, док је друга под Британском окупацијом?

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори
#34

(27-01-2014, 06:22 PM)Громовник Пише:  Коју целу кад су то две државе, једна је независна република, док је друга под Британском окупацијом?


Sve do 1916. cela Irska je 800 godina bila pod engleskom okupacijom, a onda je IRA 1916. zapocela rat za oslobodjenje Irske. Irska je tek kasnije bila podeljena na severni deo koji je ostao pod okupacijom, i ostatak ostrva - tj. slobodna republika Irska.
Одговори
#35

И, ти очекујеш да се Ирци питају хоће ли Британија бити монархија или не? Кез

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори
#36

(27-01-2014, 06:57 PM)Громовник Пише:  И, ти очекујеш да се Ирци питају хоће ли Британија бити монархија или не? Кез


Ne, reko sam: isto kao sto ni Irce nisu pitali da li hoce drzavu, isto tako ni Engleze ne pitaju da li su za to da Engleska bude republika.

Jel ti sad jasno?
Одговори
#37

(27-01-2014, 07:35 PM)Bacvanin Пише:  
(27-01-2014, 06:57 PM)Громовник Пише:  И, ти очекујеш да се Ирци питају хоће ли Британија бити монархија или не? Кез


Ne, reko sam: isto kao sto ni Irce nisu pitali da li hoce drzavu, isto tako ni Engleze ne pitaju da li su za to da Engleska bude republika.

Jel ti sad jasno?

А ја ти кажем: да има потребе за тим, Енглески политичари би то већ урадили, јер је Енглеска династија на трону, а не Ирска. Овако, очекивати да се Ирци било шта ту питају је крајње нереално.

Али небитно, није Енглеска једина монархија на свету, има их још.

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори
#38

(27-01-2014, 07:41 PM)Владимир Петровић Пише:  Громовник, овом агенту провокатору не можеш дохакати, јер стално нешто трабуња и фалсификује! Бачванине држ се ти ЗвериБаја

Ti budalo sto ne razlikujes HAARP od obicnog predajnika mobilne telefonije, bolje da cutis!
Одговори
#39

МОНАРХИЈА ЈЕ ЈЕДИНИ ИЗЛАЗ ЗА СРБИЈУ !


НЕМА ЈЕДНОСТАВНИЈЕГ ГЕСТА КОЈИМ БИ СЕ СТАВИЛА ТАЧКА НА НЕСЛАВНУ ПРОШЛОСТ, СИШЛО СА СТРАНПУТИЦЕ И ОКРЕНУО НОВИ ЛИСТ СВЕТЛЕ БУДУЋНОСТИ СРБИЈЕ. НИКО СА МАЊЕ НАПОРА НЕ БИ ПОСТИГАО ВИШЕ . НЕ ЗНАМ КАКО БИ СЕ ТАКАВ ГЕСТ МОГАО ОСПОРИТИ. НЕ БИ ТО БИЛА ПОБЕДА ЈЕДНИХ НАД ДРУГИМА, ВЕЋ ПОБЕДА СВИХ НАС НАД НАМА СВИМА. КРАЉ ЈЕ КРАЉ СВИМА. У ГУБИТКУ БИ САМО БИО ЛАЖ И НЕПРАВДА. ОБНОВОМ СВОГ ВИШЕВЕКОВНОГ ДРЖАВНОГ УРЕЂЕЊА, ЗАСНОВАНОМ НА ШИРОКИМ И ЧВРСТИМ ТЕМЕЉИМА МОДЕРНОГ ГРАЂАНСКОГ ДРУСТВА, СРБИЈА БИ СЕ ВРАТИЛА НА МЕСТО МЕЂУ ДРЖАВАМА НА КОЈЕМ ЈЕ НЕКАДА БИЛА. ЗНАМО ДА ЈЕ МНОГО ОНИХ КОЈИ НИСУ ПРИСТАЛИЦЕ НИ МОНАРХИЈЕ НИ КРАЉА.РЕЧ ЈЕ О ПРИНЦИПУ, А НЕ ДА ЛИ ЈЕ НЕКО ЗА МОНАРХИЈУ ИЛИ НЕ, ВОЛИ ИЛИ НЕ ВОЛИ. ВАСПОСТАВЉАЊЕМ МОНАРХИЈЕ У СРБИЈИ УКИДА СЕ УКАЗ КОЈИМ ЈЕ ТИТО ИСПИСАО КАРАЂОРЂЕВИЋЕ ИЗ СРПСТВА, ЛИШИО ДРЖАВЉАНСТВА Њ.К.В. АЛЕКСАНДРА II И ЊЕГОВЕ ИМОВИНЕ, ЈОШ ДОК ЈЕ БИО У КОЛЕВЦИ, УЋИ ЋЕ НА ВЕЛИКА ВРАТА У ИСТОРИЈИ СРПСКОГ НАРОДА.

МОНАРХИЈА ЈЕ ЗАЛОГ ЈЕДИНСТВА,ВЕРЕ И НАЦИЈЕ ПОД КРУНОМ НАЈПОЗНАТИЈЕ СРПСКЕ ПОРОДИЦЕ И ЊЕНИМ ИСТОРИЈСКИМ НАСЛЕЂЕМ.

КРАЉЕВИНА ПРЕДСТАВЉА ГАРАНЦИЈУ ДА СРПСКА ДЕЦА НЕЋЕ ВИШЕ ДА РАСТУ ПОД СЛИКОМ ПОЛУПИСМЕНОГ ТИТА КОЈА ЈЕ ВИСИЛА НА ЗИДОВИМА ЊИХОВИХ УЧИОНИЦА.

СРБИЈА ТРЕБА ПОСТАТИ КРАЉЕВИНА И УСТАВОМ ЗАГАРАНТОВАТИ ПРАВА И ОБАВЕЗА МОНАРХА, КОЈЕ ЋЕ СПРЕЧАВАТИ НАСИЛНУ ВЛАДАВИНУ, ДУХОВНУ ПРОПАСТ, НАЦИОНАЛНУ ИЗДАЈУ И ЕКОНОМСКО РАСУЛО У КОЈЕ СРБИЈА СВЕ ВИШЕ УПАДА.

——– КУЛТУРНО ПРОСВЕТНА СЛУЖБА ЗА ПРОМОЦИЈУ МОНАРХИСТА У АУСТРАЛИЈИ ————
Одговори
#40

Зашто је Никола Пашић био републиканац?

Политичку каријеру отпочео је 1878. године као народни посланик, изабран у Зајечару. У идеолошком смислу, прошао је кроз неколико фаза: у младости је био социјалиста и револуционар, у зрелим годинама борац за парламентарну демократију, док је у касним годинама постао конзервативац.

Године 1881. кад је званично основана Народна радикална странка, Пашић је био први председник Главног одбора. Странка је брзо стекла популарност; радикали су на изборима септембра 1883. освојили 54% гласова, док је Напредна странка која је подржавала политику краља Милана Обреновића добила 30% гласова. Упркос убедљивој победи радикала, проаустријски настројени краљ Милан, који није подносио проруског Пашића и Радикалну странку, је за председника владе номиновао нестраначку личност Николу Христића.

Ову натегнуту ситуацију је још погоршала одлука владе да одузме оружје од становништва пошто је требало да се оснује редовна војска. Као последица тога у источној Србији избила је Тимочка буна. Краљ Милан је за буну оптужио радикале и послао војску да угуши буну. Пашић је једва избегао хапшење побегавши у Бугарску; у децембру 1883. у одсуству је осуђен на смрт. Још 21 особа је осуђена на смрт, а 734 је затворено.

Следећих 6 година Пашић је живео у Бугарској и уживао је подршку бугарске владе. Живео је у Софији, где је радио као грађевински предузимач и кратко време у Министарству унутрашњих послова. Чак је покушао да учествује у унутрашњој политици Бугарске након избора Фердинанда Кобурга за бугарског кнеза. Бугарска подршка Пашићу је била један од разлога да краљ Милан 1885. године почне Српско-бугарски рат. После тешког пораза у рату, краљ Милан је амнестирао осуђене за учествовање у Тимочкој буни, али не и Пашићу, који је остао у изгнанству све до Миланове абдикације 1889. Пар дана касније новооснована влада на челу са радикалом Савом Грујићем је амнестирала Пашића.
Одговори
#41

Краљ је симбол стабилности, јединства и континуитета.

Краљ је бранилац демократије и људских права.

Краљ је домаћин, а Влада влада.

Краљ је изнад политике и не припада ни једној политичкој партији.

Краљ је у стању да уједини нацију тако што поштује све верске групе, религије и политичка уверења, зато што монарх не мора да поседује наклоност бирача из било ког дела друштва.

Србија је поносна што има домаћу, изворну, народну династију коју чине наследници Карађорђа.

С' ВЕРОМ У БОГА, ЗА КРАЉА И ОТАЏБИНУ!!!
Одговори
#42

Ја сам дефинитивно за Монархију !

``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"[/size]
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 2 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним