Оцена Теме:
  • 2 Гласов(а) - 3 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

***SREĆNA NOVA GODINA***

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори

Prođoše i praznici sada se treba vratiti u normalu...

Одговори

(08-01-2019, 08:11 PM)Mekenzi Пише:  Prođoše i praznici sada se treba vratiti u normalu...

ШТА'Е, ПРЕЛАЗАК НА СРБСКО ПИСМО БИО САМО ЗА ПРАЗНИКЕ?!

Јок

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
Одговори

(08-01-2019, 08:15 PM)ПРОСВЕТАР Пише:  
(08-01-2019, 08:11 PM)Mekenzi Пише:  Prođoše i praznici sada se treba vratiti u normalu...

ШТА'Е, ПРЕЛАЗАК НА СРБСКО ПИСМО БИО САМО ЗА ПРАЗНИКЕ?!

Јок

Joк. Kуцали смо са таблета. То ти је оно ђе твој порез завршава код Епла, сони-ја и тако тих старт ап-а , па тамо нема ћириличног писма.

Одговори

(08-01-2019, 08:25 PM)Mekenzi Пише:  Joк. Kуцали смо са таблета. То ти је оно ђе твој порез завршава код Епла, сони-ја и тако тих старт ап-а , па тамо нема ћириличног писма.

Нијесу се они овајдили од нашије пореза!

ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
Одговори

Не пропушташ ниједне године прилику да промовишеш атеистичку поставку празника на овом сајту. Имаш апсолутну подршку система , па то можеш да радиш и на већини других сајтова. Али , ти хоћеш да прикажеш како си храбар.
Само да те подсетим да празници нису завршени и да су поставку празника правили људи кроз векове, мало паметнији и од мене и од тебе. Према томе мани се мало ових удбашких штосева. Први сам те штитио на овом сајту, али олабави мало ....
Одговори

(09-01-2019, 11:44 AM)Бенито Пише:  

Не пропушташ ниједне године прилику да промовишеш атеистичку поставку празника на овом сајту. Имаш апсолутну подршку система , па то можеш да радиш и на већини других сајтова. Али , ти хоћеш да прикажеш како си храбар.
Само да те подсетим да празници нису завршени и да су поставку празника правили људи кроз векове, мало паметнији и од мене и од тебе. Према томе мани се мало ових удбашких штосева. Први сам те штитио на овом сајту, али олабави мало ....

Ха, да олабави Киза Smile Па не пита се он ту ништа. Јел и код вас, Кизо, у Румунији има оно: вежи коња ди ти газда каже?
Одговори

(09-01-2019, 02:11 PM)Жаре Пише:  
(09-01-2019, 11:44 AM)Бенито Пише:  

Ха, да олабави Киза Smile Па не пита се он ту ништа. Јел и код вас, Кизо, у Румунији има оно: вежи коња ди ти газда каже?

Ми нијесмо у Румунији, Ми смо на граници са Румунијом.

Иначе у некдашња времена Српски Банат је био од Арада до Темишвара тако да ође неби требало бити границе...

Срби су ође увек насељавали Банат од памтивека, па до дана днашњег.

Интересантно да ми Срби једино ским нисмо никада ратовали јесу Румуни.

Румуни су наша најјвећи пријатељи и то Срби не знају да цене.

Румуни никада Србији нису окренули леђа српском народу, никада ни најјмањег инцидента није било са њима.

Румуни су изузетно мирољубив народ..

Што се коња тиче, коњ је племенита животиња кажу и једна од најпаметнијих..

Е сад ђе коња везти. Наша браћа Румуни су православне вере, ал славе све ко нормалан свет...Тако да ми ође би најјрадије били да славимо када слави цео свет..

Ође у Банату је циркус са овим празницима. То прво они славе па ми њима честитамо, па онда ми славимо па они нама честитају.

Тако да се одвали једно 15 нерадних дана, распуста, одмора. Па људи могу да скокну на скијање на Коп, Златибор итд..

Ми када смо ође ишли у школе од св. Николе па до св. Јована нема нема школе, те католички божић, па нова година, па православни божић па нова година.

У оно време 90-их бујања националне мржње и верске нетрепељивости према мањинама друге вероисповести и нација јесте била и прослава српске нове године...Туна ође у вршачком дому војске се скупљали шешељеви и остали добровољци разних паравојних формација који су дивљали и ширили мржњу и верску нетрепљивост вршачким улицама. Елем свако ко се у оно време није сматрао "србином" био је поргањан онај који се сматрао "србином" био је принудно мобилисан или хапшен од стране Војне полиције и слат на ратишта најјчешће на Вуковарско па после и книнско ратиште, где је доста њих остало сакато а 20-ак их је побијено.

Мени српска нова година се од тада згадила и подсећа ме на то ужасно време, дивљање пијаних лудака и касније је никада нисам славио, да у сред јануара славиш неку нову годину.

Свакако понављам ко хоће нек слави и кинеску и било коју другу нову годину. Свако на ово земаљској кугли има право да слави.

Црква има право да слави било који празник, и црква је одвојена од државе.

Држава Србија као и цели остали свет воде датуме по садашњем календару.

Сво време овога света, датуми, мерења, сати и минуте записују се у садашњем времену.

Чак и српска православна црква обележава своје празнике који су по старом календару по новом календару.

Тако да живимо у времену свако има да слави оно што му се чини прихватљивом.

Оно што је суштина. Нити један календар не може да одреди тачно време и простор.

Сви покушаји да се направи неки правилан календар који ће мерити тачно време, никада није до дана данашњег направљен, већ се већина старих календара пагански а касније православни заснивају на временским променама годишњих доба најјчешће се рачуна по равнодневници и обданици.

Такође православни божић нема никакве везе са рођењем Исуса Христа, то је чиста превара.Исус се родио у рану јесен август-септембар.

Православни божић и храст и све остало има везе са паганизмом и старословенима и са ломачом.

Ко год слави нека слави, живимо ХХI веку и ко хоће да слави има право.

Боље славити, веселити се и опијати се уз народњаке него туговати..

Срећно.

Одговори

https://www.intermagazin.rs/zemljotres-p...ena-stete/
Одговори

Mekenzi Пише:Иначе у некдашња времена Српски Банат је био од Арада до Темишвара тако да ође неби требало бити границе...
Заиста недавно је објављена књига "Румунизација Срба".
Зато можда ти Румуни не би били најбољи пријатељи Срба...
Одговори

Свим члановима форума желим срећну, успешну педстојећу 2021 Нову Годину.

Живели

ХармоникаХармоникаХармоника

Одговори

(31-12-2020, 09:44 AM)Mekenzi Пише:  Свим члановима форума желим срећну, успешну педстојећу 2021 Нову Годину.

Живели

ХармоникаХармоникаХармоника

Дооообро ал'твој паорски сат нешта брза, показује погрешно време!

Ту "нову годину" римских папа, наследника тровача и курвара Борџија и Медичија, славили су само у време Јосипа Амброза кад је лично пегави, у мидере утегнути и свеже колмовани па у риђе офарбани Амброз, пред пониженим и поробљеним Србима славио шокачку Нову Годину под гасом, са шиљатом картонском капицом и конфетима и одокоглаве насмејаном Џованком, А СВЕ У ВРЕМЕ СРБСКОГ РОЖДЕСТВЕНОГ ПОСТА КАД СУ ПРЕОСТАЛИ СРБИ, ШАКА СИРОМАХА, ТИХОВАЛИ У КЛИЈЕТИ СВОЈОЈ ПРИПРЕМАЈУЋИ СЕ ЗА СВЕТЛИ ПРАЗНИК РОЖДЕСТВА ГОСПОДЊЕГ!

Из наведених разлога твоју честитку не прихватамо и са гњушањем одбацујемо!

Уместо новогодишње честитке:

Сере нам се од пристојне Србије!

табаџија

Испричај данас Србине ђеци,
коју су Нову славили Преци!

И за аманет што од њих оста,
да се не слави у време Поста!

Од кад постоји Србског бића,
Нова се слави ПОСЛЕ Божића!

Докле ћемо да живимо као Народ оболео од ШИЗОФРЕНИЈЕ-УДВОЈЕНОСТИ ЛИЧНОСТИ на нивоу нације?!

Докле?!

ДОКЛЕ:

ДВА УРАНКА !!!

ДВЕ НОВЕ ГОДИНЕ !!!

ДВА ПИСМА !!!

ДВА КАЛЕНДАРА !!!

ДВЕ ИСТОРИЈЕ !!!

ДВА „АНТИФАШИСТИЧКА ПОКРЕТА” !!!

ДВА ЛИЦА !!!

ДВЕ ИСТИНЕ !!!

Седење на:

ДВЕ СТОЛИЦЕ !!!

ДОКЛЕ БРАЋО СРБИ И СЕСТРЕ СРБКИЊЕ ?!!!

Ми немамо ништа против да потомци Срба атеиста који још тугују за Јожом Амброзом и његовим временом, празнују своју комуњарску и усташко-кримокатоличку нову годину,

АЛИ НЕК'НАМИ СРБИМА НЕ КРАДУ И НЕ ФАЛСИФИКУЈУ

К А Л Е Н Д А Р

СВАКОМ СВОЈЕ, БИВШИМ СРБИМА ЊИХОВО А НАМИ НАШЕ!

EX ORIENTE LUX!

ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
Одговори

Сви се датумски управљамо по грегоријанском рачунању времена, па и овај форум. Нити је то просто католички нити усташки календар као што тртомуда Љотићевац и антисемита из Канаде, већ светски календар који поштује цео свет.

.

Борити се са комунизмом до последње капи крви, не штедећи свој живот чак и онда када је тај комунизам на себе ставио маску ''Свете Русије''.

Влади́мир Христиа́нович Дава́тц
Одговори

(31-12-2020, 10:34 AM)Шумадинац Пише:  Сви се датумски управљамо по грегоријанском рачунању времена, па и овај форум. Нити је то просто католички нити усташки календар као што тртомуда Љотићевац и антисемита из Канаде, већ светски календар који поштује цео свет.

Ваистину!

Него, која се ракија туче вечерас.

РакијаХармоникаХармоникаРакија

Одговори

Скочи на Форум:

Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним