Оцена Теме:
  • 4 Гласов(а) - 3 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ДЕСЕТ НАЈВЕЋИХ БИТАКА ЧЕТНИКА ПРОТИВ НЕМАЦА И УСТАША
#57

(20-05-2020, 10:56 AM)Александар Динчић Пише:  Користе зборнике НОР-а (том 12, књ. 1 и том 1, књ. 1). Тамо стварно пише да се комунисти туку против Немаца. Превод оригиналних немачких докумената је проблематичан. Свуда где стоји "устаници" преводили су као "комунисти".

Извештај који сам користио је у 12/2. Тамо је изгледа превод ОК, јњр је разјашњена Данкелманова заблуда да је устанак комунистички. Такође се види по именима устаника. Немци не помињу ни једног комунисту, само четнике. Овде конкретно Рачића.
Одговори
#58

(20-05-2020, 12:26 AM)ОРЈУНА Пише:  
(19-05-2020, 11:56 PM)Милослав Самарџић Пише:  Нећете веровати, Википедија пише да су партизани, а не четници, победили Немце код моста на Јадру:

[Слика: Vikipedija-da-su-partizani-a-ne-Racic-po...-Jadru.jpg]

Наравно, нису знали датум.
Управо је објавио једна мој пријатељ на ФБ.
Један од већих фалсификата!

Зашто се не улогујете на Википедију, па да исправите грешке?
Из два разлога.
Прво што би ми било потребно 5-6 година да исправим десетине хиљада чланака.
Друго, што они имају плаћене уреднике, који "исправљају" исправке.
Одговори
#59

(20-05-2020, 12:15 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(20-05-2020, 10:56 AM)Александар Динчић Пише:  Користе зборнике НОР-а (том 12, књ. 1 и том 1, књ. 1). Тамо стварно пише да се комунисти туку против Немаца. Превод оригиналних немачких докумената је проблематичан. Свуда где стоји "устаници" преводили су као "комунисти".

Извештај који сам користио је у 12/2. Тамо је изгледа превод ОК, јњр је разјашњена Данкелманова заблуда да је устанак комунистички. Такође се види по именима устаника. Немци не помињу ни једног комунисту, само четнике. Овде конкретно Рачића.

То је један врло исцрпан извештај војног историчара Команде Југоистока, где су догађаји навођени мање-више како треба.
Проблем су дневни извештаји који су објављени у Зборнику НОР-а (том 14, књига 1 и том 1, књига 1). У тому 1, књига 1, чак су исекли извештај поручника Џака који говори о догађајима око Лознице и Бање Ковиљаче. Исто су проблематични преводи извештаја команданта Србије за догађаје од јануара до априла 1942. године. Сигурно још неки, али немогуће је све то проверити.
Тако да су википедијанци писали чланке на основу проблематичних превода, уз консултацију званичне ратне историје из угла КПЈ. Нема им се шта замерити, јер су и сами били обманути.
Одговори
#60

Комунисти користе и забуну генерала Данкелмана, тј. његове нетачне извештаје. Писао сам о томе у једној књизи.
Одговори
#61

(20-05-2020, 12:17 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(20-05-2020, 12:26 AM)ОРЈУНА Пише:  
(19-05-2020, 11:56 PM)Милослав Самарџић Пише:  Нећете веровати, Википедија пише да су партизани, а не четници, победили Немце код моста на Јадру:

[Слика: Vikipedija-da-su-partizani-a-ne-Racic-po...-Jadru.jpg]

Наравно, нису знали датум.
Управо је објавио једна мој пријатељ на ФБ.
Један од већих фалсификата!

Зашто се не улогујете на Википедију, па да исправите грешке?
Из два разлога.
Прво што би ми било потребно 5-6 година да исправим десетине хиљада чланака.
Друго, што они имају плаћене уреднике, који "исправљају" исправке.

Разговарао сам са једним администратором. Он ми је рекао да је за сваку тврдњу у тексту потребно навести извор. Јесте мало компликовано, али неће шкодити да пробате.
Одговори
#62

(20-05-2020, 03:01 PM)Милослав Самарџић Пише:  Комунисти користе и забуну генерала Данкелмана, тј. његове нетачне извештаје. Писао сам о томе у једној књизи.

Генерал-фелдмаршал Лист на конференцији у Београду, у новембру 1941. године, разбија ту мантру да је устанак комунистички.
Данкелману донекле иду у прилог и квислинзи. И они су све активности ставили партизанима у заслугу.
Одговори
#63

(20-05-2020, 05:26 PM)ОРЈУНА Пише:  
(20-05-2020, 12:17 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(20-05-2020, 12:26 AM)ОРЈУНА Пише:  
(19-05-2020, 11:56 PM)Милослав Самарџић Пише:  Нећете веровати, Википедија пише да су партизани, а не четници, победили Немце код моста на Јадру:

[Слика: Vikipedija-da-su-partizani-a-ne-Racic-po...-Jadru.jpg]

Наравно, нису знали датум.
Управо је објавио једна мој пријатељ на ФБ.
Један од већих фалсификата!

Зашто се не улогујете на Википедију, па да исправите грешке?
Из два разлога.
Прво што би ми било потребно 5-6 година да исправим десетине хиљада чланака.
Друго, што они имају плаћене уреднике, који "исправљају" исправке.

Разговарао сам са једним администратором. Он ми је рекао да је за сваку тврдњу у тексту потребно навести извор. Јесте мало компликовано, али неће шкодити да пробате.

Што онда не наводе валидне изворе, него комунистичку пропаганду?
Из мог угла, шкодило би ми да се наредних 5 година бакћем с тим.
Али сваког дана ми неко планира радно време.БајаБајаБаја
Одговори
#64

(20-05-2020, 07:14 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(20-05-2020, 05:26 PM)ОРЈУНА Пише:  
(20-05-2020, 12:17 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(20-05-2020, 12:26 AM)ОРЈУНА Пише:  
(19-05-2020, 11:56 PM)Милослав Самарџић Пише:  Нећете веровати, Википедија пише да су партизани, а не четници, победили Немце код моста на Јадру:

[Слика: Vikipedija-da-su-partizani-a-ne-Racic-po...-Jadru.jpg]

Наравно, нису знали датум.
Управо је објавио једна мој пријатељ на ФБ.
Један од већих фалсификата!

Зашто се не улогујете на Википедију, па да исправите грешке?
Из два разлога.
Прво што би ми било потребно 5-6 година да исправим десетине хиљада чланака.
Друго, што они имају плаћене уреднике, који "исправљају" исправке.

Разговарао сам са једним администратором. Он ми је рекао да је за сваку тврдњу у тексту потребно навести извор. Јесте мало компликовано, али неће шкодити да пробате.

Што онда не наводе валидне изворе, него комунистичку пропаганду?
Из мог угла, шкодило би ми да се наредних 5 година бакћем с тим.
Али сваког дана ми неко планира радно време.БајаБајаБаја

Зато што су комунисти на Википедији веома активни. Најчешће користе текстове са Знака. Тај администратор са којим сам разговарао је чуо за Погледе, рекао је да је један претходни администратор свашта радио, али да више није активан. Не морате све текстове да преправљате, само оно најпотребније. Схватите то као разоноду. Smile
Одговори
#65

Активни су јер су плаћени да то раде.
Одговори
#66

(19-05-2020, 04:18 PM)Милослав Самарџић Пише:  

Један коментатор је написао да Милослав личи на Шостаковича.
Одговори
#67

Кад већ помену Пецку.Што се тиче немачких заробљеника.22.октобра немци су спроведени у Ужице.Већина спроводника су били партизани али и група четника војно-четничког одреда.Са оних познатих слика из колоне у Ужицу препознао сам двојицу четника који су били у спроводу.А што се тиче одбране код Пецке,четници се јесу склонили али су постојали случајеви појединачног отпора.Појединци су имали и успеха али је зато платио главом народ из тог краја.
Одговори
#68

Не знам одакле су подаци да су те Немце партизани на превару заробили. Колико је мени познато они су њима предати:

- јер је претила опасноснт од немачке офанзиве са севера
- због проблема са исхраном

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори
#69

(21-05-2020, 08:15 PM)Петар Пише:  А што се тиче одбране код Пецке,четници се јесу склонили али су постојали случајеви појединачног отпора.Појединци су имали и успеха али је зато платио главом народ из тог краја.

Да ли је то било 7. новембра?
Одговори
#70

(21-05-2020, 09:52 PM)Александар Динчић Пише:  
(21-05-2020, 08:15 PM)Петар Пише:  А што се тиче одбране код Пецке,четници се јесу склонили али су постојали случајеви појединачног отпора.Појединци су имали и успеха али је зато платио главом народ из тог краја.

Да ли је то било 7. новембра?

Не знам тачан датум,али мислим да није.У том периоду о овом крају није било Немаца.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним