Оцена Теме:
  • 0 Гласов(а) - 0 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ТВ серија "Хероји Халјарда", аутора Радоша Бајића

Чини ми се да је заплет требало да буде љубавна прича, падобранац и мештанка?
Одговори

(03-06-2022, 10:43 AM)Милослав Самарџић Пише:  Чини ми се да је заплет требало да буде љубавна прича, падобранац и мештанка?

Знаш ли да је постојао такав случај?
Одговори

За евакуисане током Халијарда, јако тешко.
- нису били дуго на терену, и често су мењали место
- проблем комуникације, Американци су слабо знали друге језике (осим потомака досељеника), а енглески се овде мало говорио (повратници из Америке и образованији, којих је било мало на селу у Србији)

Тако да је тешко могло да се деси нешто озбиљније.

Али Инкс је у својој књизи описао свој однос са једном девојком. Сцена је врло драматична, и без икакве дораде би могла да се нађе у неком филму.
Међутим, мислим да екранизацију те књиге нећемо видети.
Одговори

Не може се постављати слика на форуму, Закон о ауторским правима.
Може само линк:
https://postimg.cc/QV8jcYbk
АДМИН

С вером у Бога, за Краља и Отаџбину!  Баја 
Извор:ФБ Равногорски покрет Љубовија
Одговори

[quote="Monarhist" pid="156603" dateline="1654593383"]

https://postimg.cc/QV8jcYbk
Ку ку.... Сваки носи браду, ко Булајићевци  Скојевац

Или се то односи на оне 1% четника који су носили браде по гос'н Самарџићу? 

Море бит'!  Јок

.

После свих перипетија и свих лутања Срби се морају вратити на идеју свога великог Вожда: Савез свих православних народа на Балкану с наслоном на православну Русију. 

Св. Владика Николај
Одговори

Претече ме... То сам прво хтео да прокоментаришем.
Код овог Булајића ће и бабе носити браде у овој серији.
Одговори

Је ли са шубаром Калабић? Онај глумац што је играо Палошевића у тв серији Равна гора
Одговори

Јесте.
Лечић је Драгиша Васић.
Ниђе везе са животом.
Одговори

Хвала на одговору
Одговори

А Јанаћко је Раковић Креза

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Јест мало чича буцмаст, (због врућег печења и шумадијске лозе, наравно  Баја ) 

Контам да онај изнад чиче са шајкачом и дужом брадом игра Рачића, само не знам шта ће он ту тада.
Одговори

Последњи чин.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(08-06-2022, 06:26 AM)Перун Пише:  Последњи чин.

Тако је. Колико се сећам, једина слика где је Дража прекрстио руке, је она са Ознашима, када је био заробљен.
Одговори

Њих само погледати како су се фотографисали и одмах се види на чему смо са целим пројектом. Наставак ''Равне Горе''...
Дража са вишком килограма, подадуо (вероватно од ракије и масне хране), на фотографији у ставу као да је обезбеђење неког београдског сплава, Раковић држи руке на шнали од каиша, само му фали каиш ''Долче&Габана'', Драгиша Васић и Калабић нигде везе с везом, нигде две исте униформе (вероватно да се прикаже да то није била војска), ту су каме (чудо да је и свештеник не носи), кућа оронула да употпуни мрачни амбијент...

Претпостављам, биће прича да је Чича био предобар, за патријарха, али га осиони и бахати команданти (зли кољачи и силоватељи) нису слушали...

Жали, Боже, државног новца... Боље да снимају римејкове партизанских филмова, поштеније би било.
Одговори

Скочи на Форум:

Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним