Оцена Теме:
  • 1 Гласов(а) - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ТВ серија "Хероји Халјарда", аутора Радоша Бајића
#71

(08-06-2022, 10:54 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(08-06-2022, 06:26 AM)Перун Пише:  Последњи чин.

Тако је. Колико се сећам, једина слика где је Дража прекрстио руке, је она са Ознашима, када је био заробљен.

[Слика: general-mihailovic-with-the-members-of-t...41x521.jpg]

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори
#72

(08-06-2022, 07:28 PM)Николај Пише:  
(08-06-2022, 10:54 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(08-06-2022, 06:26 AM)Перун Пише:  Последњи чин.

Тако је. Колико се сећам, једина слика где је Дража прекрстио руке, је она са Ознашима, када је био заробљен.

[Слика: general-mihailovic-with-the-members-of-t...41x521.jpg]

Ајде нађи још једну. Баја
Одговори
#73

Бајићев син, изгледа глуми Лукачевића. Каква му је то униформа


Приложених Датотека Изведена сличица(e)
   
Одговори
#74

(15-06-2022, 12:47 PM)ZdravkoR Пише:  Бајићев син, изгледа глуми Лукачевића. Каква му је то униформа

У којој се вратио из Каира, маја 1944.
Одговори
#75

(15-06-2022, 08:42 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(15-06-2022, 12:47 PM)ZdravkoR Пише:  Бајићев син, изгледа глуми Лукачевића. Каква му је то униформа

У којој се вратио из Каира, маја 1944.
Хвала вам. Јес ми личило на неку енглеску варијанту. Колико пара имају могли су то мало лепше да направе. Сирома'
Видим и председник покрајинске владе је на свом инстаграму објавио да покрајинска влада подржава и финансира пројекат. Мог
ли су и вама да дају који динар па да наредни филм буде баш баш врхунски. Хармоника
Одговори
#76

Био сам статиста пре пар дана код Бајића...По ономе што сам ја видео биће нео-комунистичка прича.Бајић не жели никог да увреди ни равногорце ни субноровце.Биће срцепарајућа прича о "братоубилачком рату".Што се тиче техничког дела филма,чини ми се да ће бити,више мање океј,док сам чуо за"Оплољене"да су снимани из једног или два пута.Дакле,у "Хероји Халијарда" смо снимали цео дан,док су ми причали статисти из "Оплољених" да је са техничког дела,могло доста боље,јер се у филму види како војнику испада чутура,па је често митраљез главио....Да сумирам проблеме код Опкољених и. Халијарда:Код Опкољених је проблем финансије ,а код Бајића суштина.Самарџић има историјско знање,а Бајић има државни новац.Мени је жао што није г.Самарџић на месту Бајића.
Одговори
#77

(16-06-2022, 12:25 PM)Лука Калиманац Пише:  Био сам статиста пре пар дана код Бајића...По ономе што сам ја видео биће нео-комунистичка прича.Бајић не жели никог да увреди ни равногорце ни субноровце.Биће срцепарајућа прича о "братоубилачком рату".Што се тиче техничког дела филма,чини ми се да ће бити,више мање океј,док сам чуо за"Оплољене"да су снимани из једног или два пута.Дакле,у "Хероји Халијарда" смо снимали цео дан,док су ми причали статисти из "Оплољених" да је са техничког дела,могло доста боље,јер се у филму види како војнику испада чутура,па је често митраљез главио....Да сумирам проблеме код Опкољених и. Халијарда:Код Опкољених је проблем финансије ,а код Бајића суштина.Самарџић има историјско знање,а Бајић има државни новац.Мени је жао што није г.Самарџић на месту Бајића.
Е а где снимају. Свима је жао што Самарџић нема државне паре Сирома'  У једном биоскопу чак нису хтели ни да пусте филм Опкољени, милим да је Шабац у питању ако се не варам, једноставно власник биоскопа каже ово не пуштам. табаџија
Одговори
#78

(16-06-2022, 12:36 PM)ZdravkoR Пише:  
(16-06-2022, 12:25 PM)Лука Калиманац Пише:  Био сам статиста пре пар дана код Бајића...По ономе што сам ја видео биће нео-комунистичка прича.Бајић не жели никог да увреди ни равногорце ни субноровце.Биће срцепарајућа прича о "братоубилачком рату".Што се тиче техничког дела филма,чини ми се да ће бити,више мање океј,док сам чуо за"Оплољене"да су снимани из једног или два пута.Дакле,у "Хероји Халијарда" смо снимали цео дан,док су ми причали статисти из "Оплољених" да је са техничког дела,могло доста боље,јер се у филму види како војнику испада чутура,па је често митраљез главио....Да сумирам проблеме код Опкољених и. Халијарда:Код Опкољених је проблем финансије ,а код Бајића суштина.Самарџић има историјско знање,а Бајић има државни новац.Мени је жао што није г.Самарџић на месту Бајића.
Е а где снимају. Свима је жао што Самарџић нема државне паре Сирома'  У једном биоскопу чак нису хтели ни да пусте филм Опкољени, милим да је Шабац у питању ако се не варам, једноставно власник биоскопа каже ово не пуштам. табаџија

У Брајићима код Прањана.Код нас у биоскопу било је седам људи на премијери Опкољених.Опкољени су се рекламирали тај дан кад је била премијера.Срећом па сам пролазио поред биоскопа и случајно видео за премијеру.Филм Опкољени је био више него добар,надам се да ће следећи бити још бољи.

Ваистину!
Одговори
#79

(16-06-2022, 12:25 PM)Лука Калиманац Пише:  Био сам статиста пре пар дана код Бајића...По ономе што сам ја видео биће нео-комунистичка прича.Бајић не жели никог да увреди ни равногорце ни субноровце.Биће срцепарајућа прича о "братоубилачком рату".Што се тиче техничког дела филма,чини ми се да ће бити,више мање океј,док сам чуо за"Оплољене"да су снимани из једног или два пута.Дакле,у "Хероји Халијарда" смо снимали цео дан,док су ми причали статисти из "Оплољених" да је са техничког дела,могло доста боље,јер се у филму види како војнику испада чутура,па је често митраљез главио....Да сумирам проблеме код Опкољених и. Халијарда:Код Опкољених је проблем финансије ,а код Бајића суштина.Самарџић има историјско знање,а Бајић има државни новац.Мени је жао што није г.Самарџић на месту Бајића.

Одавно сам писао поводом тога да Бајић неће да се замери ни једнима ни другима да би могао да угоди широј јавности и држави, и свом дубоком џепу. Њему је и циљ да представи јавности како су "поделе" погубне и беспотребне, односно, наставља "неутралну идеологију" СНС режима која следи "Србску мајку" и пангерманску политику. То ће бити суптилнији наставак Булајићевог испирања мозга. Циљ је да се избрише континуитет ЈВ пре и током рата. Ко да су четници пали с Марса.

Е мој Лука.... Ја му не би био статиста ни за какве паре, па и да ми поклони сва блага на овом свету.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори
#80

(16-06-2022, 01:05 PM)Шумадинац Пише:  
(16-06-2022, 12:25 PM)Лука Калиманац Пише:  Био сам статиста пре пар дана код Бајића...По ономе што сам ја видео биће нео-комунистичка прича.Бајић не жели никог да увреди ни равногорце ни субноровце.Биће срцепарајућа прича о "братоубилачком рату".Што се тиче техничког дела филма,чини ми се да ће бити,више мање океј,док сам чуо за"Оплољене"да су снимани из једног или два пута.Дакле,у "Хероји Халијарда" смо снимали цео дан,док су ми причали статисти из "Оплољених" да је са техничког дела,могло доста боље,јер се у филму види како војнику испада чутура,па је често митраљез главио....Да сумирам проблеме код Опкољених и. Халијарда:Код Опкољених је проблем финансије ,а код Бајића суштина.Самарџић има историјско знање,а Бајић има државни новац.Мени је жао што није г.Самарџић на месту Бајића.

Одавно сам писао поводом тога да Бајић неће да се замери ни једнима ни другима да би могао да угоди широј јавности и држави, и свом дубоком џепу. Њему је и циљ да представи јавности како су "поделе" погубне и беспотребне, односно, наставља "неутралну идеологију" СНС режима која следи "Србску мајку" и пангерманску политику. То ће бити суптилнији наставак Булајићевог испирања мозга. Циљ је да се избрише континуитет ЈВ пре и током рата. Ко да су четници пали с Марса.

Е мој Лука.... Ја му не би био статиста ни за какве паре, па и да ми поклони сва блага на овом свету.

Ја сам отишао да видим да ли има неких промена код Бајића,није ми требало ни сат да се разочарам.Очигледно важи оно"бивши полицајци и бивши комунисти не постоје"...
Одговори
#81

(16-06-2022, 12:25 PM)Лука Калиманац Пише:  Био сам статиста пре пар дана код Бајића...По ономе што сам ја видео биће нео-комунистичка прича.Бајић не жели никог да увреди ни равногорце ни субноровце.Биће срцепарајућа прича о "братоубилачком рату".Што се тиче техничког дела филма,чини ми се да ће бити,више мање океј,док сам чуо за"Оплољене"да су снимани из једног или два пута.Дакле,у "Хероји Халијарда" смо снимали цео дан,док су ми причали статисти из "Оплољених" да је са техничког дела,могло доста боље,јер се у филму види како војнику испада чутура,па је често митраљез главио....Да сумирам проблеме код Опкољених и. Халијарда:Код Опкољених је проблем финансије ,а код Бајића суштина.Самарџић има историјско знање,а Бајић има државни новац.Мени је жао што није г.Самарџић на месту Бајића.

Шта сте снимали цели дан, један кадар (један потез камером)?
Имали смо и до осам понављања са глумцима, са статистима мање, јер је њихов задатак лакши, немају текст.
Да, митраљез је заглављивао, дешава се. То што је једном испала чутурица, што се неко спотакао, и сл, у колони, нисмо враћали, јер је нормално да се то дешава.
Које униформе сте имали?
Одговори
#82

(16-06-2022, 12:54 PM)Лука Калиманац Пише:  
(16-06-2022, 12:36 PM)ZdravkoR Пише:  
(16-06-2022, 12:25 PM)Лука Калиманац Пише:  Био сам статиста пре пар дана код Бајића...По ономе што сам ја видео биће нео-комунистичка прича.Бајић не жели никог да увреди ни равногорце ни субноровце.Биће срцепарајућа прича о "братоубилачком рату".Што се тиче техничког дела филма,чини ми се да ће бити,више мање океј,док сам чуо за"Оплољене"да су снимани из једног или два пута.Дакле,у "Хероји Халијарда" смо снимали цео дан,док су ми причали статисти из "Оплољених" да је са техничког дела,могло доста боље,јер се у филму види како војнику испада чутура,па је често митраљез главио....Да сумирам проблеме код Опкољених и. Халијарда:Код Опкољених је проблем финансије ,а код Бајића суштина.Самарџић има историјско знање,а Бајић има државни новац.Мени је жао што није г.Самарџић на месту Бајића.
Е а где снимају. Свима је жао што Самарџић нема државне паре Сирома'  У једном биоскопу чак нису хтели ни да пусте филм Опкољени, милим да је Шабац у питању ако се не варам, једноставно власник биоскопа каже ово не пуштам. табаџија

У Брајићима код Прањана смо снимали.Код нас у биоскопу било је седам људи на премијери Опкољених.Опкољени су се рекламирали тај дан кад је била премијера.Срећом па сам пролазио поред биоскопа и случајно видео за премијеру.Филм Опкољени је био више него добар,надам се да ће следећи бити још бољи.

Ваистину!
Одговори
#83

(16-06-2022, 03:16 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(16-06-2022, 12:25 PM)Лука Калиманац Пише:  Био сам статиста пре пар дана код Бајића...По ономе што сам ја видео биће нео-комунистичка прича.Бајић не жели никог да увреди ни равногорце ни субноровце.Биће срцепарајућа прича о "братоубилачком рату".Што се тиче техничког дела филма,чини ми се да ће бити,више мање океј,док сам чуо за"Оплољене"да су снимани из једног или два пута.Дакле,у "Хероји Халијарда" смо снимали цео дан,док су ми причали статисти из "Оплољених" да је са техничког дела,могло доста боље,јер се у филму види како војнику испада чутура,па је често митраљез главио....Да сумирам проблеме код Опкољених и. Халијарда:Код Опкољених је проблем финансије ,а код Бајића суштина.Самарџић има историјско знање,а Бајић има државни новац.Мени је жао што није г.Самарџић на месту Бајића.

Шта сте снимали цели дан, један кадар (један потез камером)?
Имали смо и до осам понављања са глумцима, са статистима мање, јер је њихов задатак лакши, немају текст.
Да, митраљез је заглављивао, дешава се. То што је једном испала чутурица, што се неко спотакао, и сл, у колони, нисмо враћали, јер је нормално да се то дешава.
Које униформе сте имали?

Једну сцену од 3 или 4 минита смо снимали цео дан,из ко зна колико углова...Нисам професионалац за филмове(да се видети) али мислим да је могло много брже.Униформе су као сако , и на сакоу има место на рамену где се уметну еполете,мада су на сету чинове лепили на рукав.Неко је имао шубару,неко шајкачу, што се тиче обуће неко је имао цокуле неко опанке.
Извин'те госим Самарџић за горе наведене замерке за ваш филм,морао сам написати неке замерке и о вашем филму ,зарад објективности.
Хармоника
Одговори
#84

Тако неозбиљан лик, ради озбиљне историјске пројекте. Не знам шта неко очекује ту добро. Видјели смо Равну Гору. Иначе, мени су и његове "хумористичке" серије тотална будалаштина. Не може да направи нормалну серију о српским сељацима и селу (нпр. кад упоредите "Село гори, а баба се чешља" и "Мој рођак са села" - разлика небо и земља) и сад ће као он да режира озбиљну историјску причу, како да не. А тек кад видите неке измишљотине које ће да убаци, на сугестију "историчара" - има да се оцрне четници као и у Равној Гори.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним