Оцена Теме:
  • 1 Гласов(а) - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ТВ серија "Хероји Халјарда", аутора Радоша Бајића

Gledao sam film sa suprugom koja nema veze sa istorijom, znači žena pojma nema ništa.

Supruga kaže Draža prikazan kao karikatura dok nije otvorio usta, kad je otvorio usta kao kreten....smejala se cirkus kaže...
Ostali vojnici kao da imaju šlog...

Fim je pravljen za široke narodne mase koj se obrazuju preko medija. Za glupane!

Više se ovo govno od serije neće gledati u mome domu. Nikakvu šansu nećeu dati više.

Izgubih sat vremena života a mogao sa pročitati nešto korisno.
Одговори

(16-03-2024, 10:24 PM)Капетан Пише:  Gledao sam film sa suprugom koja nema veze sa istorijom, znači žena pojma nema ništa.

Supruga kaže Draža prikazan kao karikatura dok nije otvorio usta, kad je otvorio usta kao kreten....smejala se cirkus kaže...
Ostali vojnici kao da imaju šlog...

Fim je pravljen za široke narodne mase koj se obrazuju preko medija. Za glupane!

Više se ovo govno od serije neće gledati u mome domu. Nikakvu šansu nećeu dati više.

Izgubih sat vremena života a mogao sa pročitati nešto korisno.

Баш тако Капетане! Нем' шта додати.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Синтагма "рђа драгачевска" је била у филму и опет се појавила у трећој епизоди у серији. У овој трећој нисам скапирао шта је значило задржавање Британаца у кући, па их онда наши убрзо потом евакуишу. То би било нешто као заплет да не буде монотоно.

У претходним епизодама су били још неки бисери, типа кад Мирко улази у кућу, затиче пилота у свом кревету, овај му каже "хелоу", а Мирко узврати "шта бре хелоу, шта ћеш ти у мом кревету".

Или кад Мирко оде код љубавнице, а она му каже да се обрије, да не буде као ови његови, јер јој брада смета и гребе је.

Плус, војници се потпоручнику Мирку обраћају са "шефе". Јел им он газда или надређени официр? Могли су само да му кажу "потпоручниче".
Одговори

Господине Самарџићу, шта знамо о ,,погибији" Милутина Јанковића ко га је убио, по чијем наређењу и где тачно. Пошто је у филму приказан као главни негативац и какво је мишљење Дража имао о њему као свом куму?
Одговори

Пошто је доколица ђавоља работа, човек узме да се бави тиме како би ваљда нашао опет неку грешку конкретно из ове серије.

Пошто ми је било мало сумњиво ово око бомбардерских формација, и ту су погрешили у сценарију.

На почетку прве епизоде, сударају се наредник америчке авијације и онај Енглез. И тада наредник каже да припада 99. бомбардерској групи, 327. бомбардерска ескадрила.

Ова 327. ескадрила је припадала 92. бомбардерској групи из Осме ваздухопловне армије. И уопште није била стационирана у Италији

https://www.americanairmuseum.com/archiv...bomb-group

https://www.americanairmuseum.com/archiv...b-squadron
Одговори

Ту је и сајт Осмог америчког ваздухопловства

https://www.8af.org/
Одговори

Пошто сам вратио серију уназад, лоше су превели са енглеског. Као и за Баћовића, лоше су превели са енглеског да је био поручник, а касније га неко ословљава са "потпуковниче".

Овај амерички наредник је лепо рекао на енглеском да припада 99. групи, 347. ескадрили. Али су лоше превели или је дошло до грешке у куцању.

Историја 99. бомбардерске групе

http://www.99bombgroup.org/history.php
Одговори

Мој кратак опис Серије "Ваздушни Мост", је:"Партизан донео Сапун у Прањане", у лето 1944. године!Морам још да споменем Генерала Михаиловића у Серији!!!Шта је оно људи моји ?Па оно није човек него неко Митолошко "Створење"!!!Чуди ме да од толиких Стручних Саветника и Историчара,нико да се сети да каже "Далибору са Равне Горе", нешто о Чичином правом изгледу или да му покаже неку Фотографију са Нета!Чика Дража је живео у Строгом Посту-Постио!Док онај њихов "Идиот", изгледа као да  има 1.500. до 2.500. хиљаде кила,што је скоро 3. Тоне!Ето толико од мене у вези највећег Филмског "пројекта"- "Српске Кинематографије", у Историји...!
Одговори

У 99/347 је била посада у којој је био Гас Браун, тако да су тај део неким чудом и погодили.

Ако је то сцена у којој посада из града креће у акцију, па их неки саобраћајац на улици пита где иду - на шта им они одговоре - то је потпуна небулоза. Погрешна јединица би ту била најмањи проблем. Али одавање војне тајне сигурно би. Као и то да су из града ишли у акцију.
Одговори

Та сцена из града кад се сретну са саобраћајцем им је сигурно била прва верзија сцене. И слажем се да је небулоза да ће да рапортирају саобраћајцу који нема никакве везе са војском.

Коначна верзија те сцене (која је ушла у серију) је да су у војној бази у Фођи амерички авијатичари налетели на британску војну полицију и тад рапортирају Британцима где иду.
Одговори

Ако су вам то замерке,онда је то још једна потврда да је ово велика серија.

Ја сам задовољан.Режија,камера,светло,глума,сценографија све је ту.

Прича о једној породици у вртлогу рата.

У прве две епизоде,равногорски покрет приказан више него позитивно.

Огромна гледаност,јако позитивни коментари.
Одговори

(17-03-2024, 10:19 PM)ексрежисер Пише:  Ако су вам то замерке,онда је то још једна потврда да је ово велика серија.

Ја сам задовољан.Режија,камера,светло,глума,сценографија све је ту.

Прича о једној породици у вртлогу рата.

У прве две епизоде,равногорски покрет приказан више него позитивно.

Огромна гледаност,јако позитивни коментари.

Како ко на пример Вучковић и Раковић приказани позитивно, док за разлику од Драже који је погубљен, као да није генерал, Калабић обична сеоска пијандура, Јанковић приказан као из Булајевићевих филмова. Врховна Команда као сеоски вашар. Сцена у којој Мирко признаје да ,,његови кољу" да се најежиш, остало је све донекле ок.
Одговори

У четвртој епизоди, Миладин Бркић прети Гојку Лудом да прича шта је видео, иначе ће му ископати друго око. То је било баш на крају ове вечерашње последње епизоде.

Да, може се рећи да је Звонко добро приказан као лик и да га је Радован Вујовић добро одиграо.

Мирко Јовић прича са оцем Костом и каже му да му смета што је он у четницима, што је Сретен у партизанима. А после Коста Јовић образлаже како је сачувао главу као Солунац, али већ је о томе добру анализу дао форумаш Горски штаб 52.

У техничком смислу, види се напредак у односу на серију "Равна Гора". И ова серија о Халијарду јесте породична драма.
Одговори

Ко ништа није читао о томе тешко може да се снађе.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 4 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним