Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(02-01-2019, 01:59 PM)Бенито Пише:  
(02-01-2019, 11:55 AM)Милослав Самарџић Пише:  14-ти?

За једног четничког команданта сматрамо да је убијен у Маутхаузену. Међутим, он је преживео рат, узео лажно име, живео у Немачкој, оженио Немицу, добио ћерку, има унука, чак је под тим лажним именом био у окружењу краља Петра и учествовао у раду емигрантских организација.
О коме је реч?
Није, него 13- и . Они су били први на удару на Чеврнтији. То су Неготинци.
За њима су били ови синоћ из филма, 14- и пук из Књажевца.

13-ти пук улазио је у састав Тимочке дивизије која је имала најтежу улогу приликом повлачења, уједно и највише страдалих.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(02-01-2019, 11:55 AM)Милослав Самарџић Пише:  14-ти?

За једног четничког команданта сматрамо да је убијен у Маутхаузену. Међутим, он је преживео рат, узео лажно име, живео у Немачкој, оженио Немицу, добио ћерку, има унука, чак је под тим лажним именом био у окружењу краља Петра и учествовао у раду емигрантских организација.
О коме је реч?
Шта би?
Одговори

(02-01-2019, 03:59 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(02-01-2019, 11:55 AM)Милослав Самарџић Пише:  14-ти?

За једног четничког команданта сматрамо да је убијен у Маутхаузену. Међутим, он је преживео рат, узео лажно име, живео у Немачкој, оженио Немицу, добио ћерку, има унука, чак је под тим лажним именом био у окружењу краља Петра и учествовао у раду емигрантских организација.
О коме је реч?
Шта би?

Жарко Тодоровић Валтер.
Одговори

Није, он је живео под својим именом. И за њега сви знамо да је преживео рат.
Одговори

(02-01-2019, 07:21 PM)Милослав Самарџић Пише:  Није, он је живео под својим именом. И за њега сви знамо да је преживео рат.

Дај неку помоћ. Коју дужност је имао током рата?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Био је легализован код Пећанца, војвода, иначе резервни капетан
Одговори

Реч је о војводи капетану Богдану Гордићу. На мејл Погледа јавио се његов унук из Немачке, каже да је четвртина Србина. Каже да има ратмих слика дединих, тражио сам, надам се да ће послати. Ја сам њему послоа што сма имао.
Одговори

(03-01-2019, 06:13 PM)Милослав Самарџић Пише:  Реч је о војводи капетану Богдану Гордићу. На мејл Погледа јавио се његов унук из Немачке, каже да је четвртина Србина. Каже да има ратмих слика дединих, тражио сам, надам се да ће послати. Ја сам њему послоа што сма имао.

Већ сам раније написао на форуму да је Богдан Гордић умро у Лихтенштајну, пошто је Динчић написао да је то било у конц.логору.
Одговори

(03-01-2019, 07:56 PM)Мића Адмирал Пише:  
(03-01-2019, 06:13 PM)Милослав Самарџић Пише:  Реч је о војводи капетану Богдану Гордићу. На мејл Погледа јавио се његов унук из Немачке, каже да је четвртина Србина. Каже да има ратмих слика дединих, тражио сам, надам се да ће послати. Ја сам њему послоа што сма имао.

Већ сам раније написао на форуму да је Богдан Гордић умро у Лихтенштајну, пошто је Динчић написао да је то било у конц.логору.
Знао си да је преживео рат?
Али изгледа да није Лихтенштајн, недге у Немачкој.
Јел знаш које име је користио?
Одговори

(03-01-2019, 08:05 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(03-01-2019, 07:56 PM)Мића Адмирал Пише:  
(03-01-2019, 06:13 PM)Милослав Самарџић Пише:  Реч је о војводи капетану Богдану Гордићу. На мејл Погледа јавио се његов унук из Немачке, каже да је четвртина Србина. Каже да има ратмих слика дединих, тражио сам, надам се да ће послати. Ја сам њему послоа што сма имао.

Већ сам раније написао на форуму да је Богдан Гордић умро у Лихтенштајну, пошто је Динчић написао да је то било у конц.логору.
Знао си да је преживео рат?
Али изгледа да није Лихтенштајн, недге у Немачкој.
Јел знаш које име је користио?
Тада сам цитирао неке давне емигр.новине где је то писало за ову малу земљу.
Не знам за име.
Одговори

Која велика историјска личност је дошла на " генијалну" идеју да ће у будућности главни играчи на Балкану бити Албанци и да на ту карту треба играти?
Одговори

Прво сам помислио да је у питању Бизмарк, али не знам које планове је имао Бизмарк у вези са Албанцима. Можда је Мусолини нешто хтео да одигра на карту Албанаца
Одговори

(04-01-2019, 03:55 AM)Бенито Пише:  Која велика историјска личност је дошла на " генијалну" идеју да ће у будућности главни играчи на Балкану бити Албанци и да на ту карту треба играти?

Черчил?
Одговори

Није ни један, ни други. То је било средином 19 века. Ради се о једном од најзначајнијих политичара и најмаркантнијих личности 19 века.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 31 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним