Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(19-06-2023, 10:39 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(19-06-2023, 10:32 PM)luka.luke Пише:  
(17-06-2023, 06:56 PM)Јужносрбијанац Пише:  Колико људи који су ушли у јаму Понор је преминуло?
Можете ли ово појаснити? О чему се ради?

Наводно људи који су силазили отровали су се испарењема.
Али сигурно је да су ускоро преминули.
Да ли ти је познато нешто о томе?
Не, ништа, зато сам и питао.
Одговори

Како коментаришете ово што су Руси објавили о Катинској шуми?
https://sputnikportal.rs/20230622/nacist...15386.html
Одговори

(22-06-2023, 01:15 PM)Јужносрбијанац Пише:  Како коментаришете ово што су Руси објавили о Катинској шуми?
https://sputnikportal.rs/20230622/nacist...15386.html

Глупост најобичнија. Донели закључак на основу саслушања једног човека од стране совјетске државне безбедности и то ратног заробљеника, који можда чак није то ни рекао. То је аналогно послератним саслушавањима људи од стране ОЗНЕ и вредности таквих исказа.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Da li postoji sudski predmet koji se odnosi na rehabilitaciju ili slicno a u kome je vrseno ...vestacenje starosti mastila ili vestacenje pisace masine...
pitao sam iz razloga sto je -moguce da se utvrdi priblizna starost mastila a isto tako i da se utvrdi sa sigurnoscu koja je masina koriscena prilikom pisanja teksta...
na primer... pisaca masina koriscena 1944 od strane cetnika i 1965 godine od strane *nekoga*....
kao i dokmumenti pisani 1965 sa datumom 1944 god..
hvala na odgovoru..
Одговори

(22-06-2023, 11:59 PM)Vladinica Пише:  Da li postoji sudski predmet koji se odnosi na rehabilitaciju ili slicno a u kome je vrseno ...vestacenje starosti mastila ili vestacenje pisace masine...
pitao sam iz razloga sto je -moguce da se utvrdi priblizna starost mastila a isto tako i da se utvrdi sa sigurnoscu koja je masina koriscena prilikom pisanja teksta...
na primer... pisaca masina koriscena 1944 od strane cetnika i 1965 godine od strane *nekoga*....
kao i dokmumenti pisani 1965 sa datumom 1944 god..
hvala na odgovoru..

Мислим да нису.
Одговори

(23-06-2023, 12:31 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(22-06-2023, 11:59 PM)Vladinica Пише:  Da li postoji sudski predmet koji se odnosi na rehabilitaciju ili slicno a u kome je vrseno ...vestacenje starosti mastila ili vestacenje pisace masine...
pitao sam iz razloga sto je -moguce da se utvrdi priblizna starost mastila a isto tako i da se utvrdi sa sigurnoscu koja je masina koriscena prilikom pisanja teksta...
na primer... pisaca masina koriscena 1944 od strane cetnika i 1965 godine od strane *nekoga*....
kao i dokmumenti pisani 1965 sa datumom 1944 god..
hvala na odgovoru..

Мислим да нису.

tehnicki je to izvodljivo....u tom slucaju bi mnogi lazni dokumenti bili razotkriveni i bila bi utvrdjena istina...
--jedan istoricar ...da ne navodim prezime i ime..kaze da bi to bacilo .. senku na nas rad...zapitam se ..sta jd on zeleo time da kaze... хихихи табаџија
Одговори

Докумената и нема много лажних ( фалсификованих). Неколико таквих је имало улогу у стаљинистичком процесу.
Већи проблем је хрпа докумената склоњених /уништених.
Као и непристрасно ишчитавање ( тумачење) постојећих.
Одговори

(23-06-2023, 06:55 PM)Chicot Пише:  Докумената и нема много лажних ( фалсификованих). Неколико таквих је имало улогу у стаљинистичком процесу.
Већи проблем је хрпа докумената склоњених /уништених.
Као и непристрасно ишчитавање ( тумачење) постојећих.
razumem..... sto se tice tumacenja ... to moze da cini i jedna i druga a i treca strana....
sto se tice unistene i skonjene dokumentacije to ne znam...
kad kazete *sklonjena* mislite da i dan danas postoji tajna arhiva...sto se tice drugog svetskog rata....
????
Одговори

(22-06-2023, 02:24 PM)Николај Пише:  
(22-06-2023, 01:15 PM)Јужносрбијанац Пише:  Како коментаришете ово што су Руси објавили о Катинској шуми?
https://sputnikportal.rs/20230622/nacist...15386.html

Глупост најобичнија. Донели закључак на основу саслушања једног човека од стране совјетске државне безбедности и то ратног заробљеника, који можда чак није то ни рекао. То је аналогно послератним саслушавањима људи од стране ОЗНЕ и вредности таквих исказа.

И мени се тако чини, мада ми јесте чудно да су Немци први поменули тај злочин.
Одговори

Да ли су четници одржали суђење Милану Благојевићу?
Одговори

Је ли истина да је Кесеровић рехабилитован?

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(23-06-2023, 09:46 PM)Јужносрбијанац Пише:  
(22-06-2023, 02:24 PM)Николај Пише:  
(22-06-2023, 01:15 PM)Јужносрбијанац Пише:  Како коментаришете ово што су Руси објавили о Катинској шуми?
https://sputnikportal.rs/20230622/nacist...15386.html

Глупост најобичнија. Донели закључак на основу саслушања једног човека од стране совјетске државне безбедности и то ратног заробљеника, који можда чак није то ни рекао. То је аналогно послератним саслушавањима људи од стране ОЗНЕ и вредности таквих исказа.

И мени се тако чини, мада ми јесте чудно да су Немци први поменули тај злочин.

Потпуно логично, јер су Немци једини држали то подручје, по протеривању Совјета.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(23-06-2023, 09:47 PM)Јужносрбијанац Пише:  Да ли су четници одржали суђење Милану Благојевићу?

Нису. Према Уредби о Војним судовима, командант тога ранга - Вучко Игњатовић у овом случају - имао је право да ликвидира неког без суђења.
Одговори

(25-06-2023, 05:56 PM)Николај Пише:  Је ли истина да је Кесеровић рехабилитован?

Нисам чуо.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 37 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним