Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(10-12-2023, 11:51 PM)Mekenzi Пише:  
(10-12-2023, 08:30 PM)Милослав Самарџић Пише:  Интревју за радио станицу ''Глас Равне Горе'' из Мелбурна. Највише смо причали о играном филму ''Ђенерал''.
Линк у првом коментару, интеррву почиње  после химне ''Боже правде''.
https://omny.fm/shows/serbian/serbian-9-december-2023

Реално Самарџићу само о том филму и причаш већ 2-3 године исту плочу вртиш у круг у свим твојим интервјиума и о историји четника коју баш понављаш...Ништа ново да кажеш...

Могао си за радио оз Мелбурна да кажеш твоје виђење политичких дешавања у Србији?

Коју политичку опцију подржаваш и зшто не подржаваш ДВЕРИ више...

Где је четнички покрет у Србији данас?


Косовско питање?

Економија Србије данас?


Пре си био шаренолик и имао широк спектар тема са изјавама поготово око политичких, друштвених и економских дешавања у Србији..Сада само причаш о "Ђенералу"...

Мало постаје монотоно...

Звали су ме да причам о филму "Ђенерал".
Ти би прескочио то и у 20 минута о 20 других питања?
Делује као подметање то да не подржавам Двери, стално понављаш.
Док сам члан Савета, свакако да подржавам.
Одговори

То Киза чисто да помене Бошка. 
Као да су му преписали терапију један Бошко на свака два сата....
Одговори

Да не кваримо тему,само да изјавим за јавност!Ко није за Европску Србију није мој Кандидат.Амин!
Одговори

(11-12-2023, 12:24 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(10-12-2023, 10:45 PM)Mitic Пише:  На трибини Института за новију историју помињу се почеци са Погледима и том историографијом коју је радио Милослав Самарџић.

Погледати од 01:00:45
Ово је треће место где ме помињу од јутрос. Тужан
Додуше ово није било јутрос, али ево јутрос је објављено.
Али изгледа црвени решили да зацемњнтирају њихову пропаганду о Калабићу, а преко Калабића о целом том рату.


Ова трибина је постављена новембра прошле године. Јесте да помињу ревизионизам, али у позитивном контексту.

Тако сам их схватио да су причали о развоју историографије и резултат је позитиван, тј. салдо је позитиван. А модератор је навео Погледе као почетак тог развоја.
Одговори

Ја сам схватио обратно: Постоји добар ревизионизам (они) и лош (''Погледи'').
Одговори

(11-12-2023, 01:23 PM)Бесеровић Пише:  Да не кваримо тему,само да изјавим за јавност!Ко није за Европску Србију није мој Кандидат.Амин!

Тако је Шарац! Веома просто. Ко је за Европску Унију тај није за Европску Србију.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Мене кад приме у ЕУ тад ће и вас!Исто тако је свима јасно да нећу ни у "Тунгузију"!
Одговори

Вучић води политику да никада не уђе Србија у ЕУ док је он на власти, зашто га до сада нису примили када толико урла о њој, а са стране као да ради против ње.
Одговори

Да ли је ово фалсификат

STRANI PLAĆENICI - NEKAD I SAD

"Tvoj zadatak je da omasovljavaš našu agenturnu mrežu. U Beču si učila kako se radi. Vrbuj ljude u Generlštabu, policiji, novinskim i izdavačkim kućama, Srpskom klubu, Akademiji nauka i umetnosti; vrbuj bankare, trgovce, industrijalce, književnike, profesore... Svi oni mogu biti od velike koristi Rajhu... Policije se ne plaši. I sama si mnogo doprinela da ona postane puki registrator našeg rada i da se pasivno drži prema našim akcijama, a knez i vlada su pod uticajem Berlina. Ti uživaš našu zaštitu, i u tebe imamo potpuno poverenje. Zato smo ti dali 27 tajnih agenata na vezu." Karl Kraus, nemački špijun, Veri Pešić, srpskoj špijunki - 1940.
Одговори

(12-12-2023, 08:14 PM)Драган Пише:  Да ли је ово фалсификат

STRANI PLAĆENICI - NEKAD I SAD

"Tvoj zadatak je da omasovljavaš našu agenturnu mrežu. U Beču si učila kako se radi. Vrbuj ljude u Generlštabu, policiji, novinskim i izdavačkim kućama, Srpskom klubu, Akademiji nauka i umetnosti; vrbuj bankare, trgovce, industrijalce, književnike, profesore... Svi oni mogu biti od velike koristi Rajhu... Policije se ne plaši. I sama si mnogo doprinela da ona postane puki registrator našeg rada i da se pasivno drži prema našim akcijama, a knez i vlada su pod uticajem Berlina. Ti uživaš našu zaštitu, i u tebe imamo potpuno poverenje. Zato smo ti dali 27 tajnih agenata na vezu." Karl Kraus, nemački špijun, Veri Pešić, srpskoj špijunki - 1940.

Није.
Одговори

(12-12-2023, 08:23 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(12-12-2023, 08:14 PM)Драган Пише:  Да ли је ово фалсификат

STRANI PLAĆENICI - NEKAD I SAD

"Tvoj zadatak je da omasovljavaš našu agenturnu mrežu. U Beču si učila kako se radi. Vrbuj ljude u Generlštabu, policiji, novinskim i izdavačkim kućama, Srpskom klubu, Akademiji nauka i umetnosti; vrbuj bankare, trgovce, industrijalce, književnike, profesore... Svi oni mogu biti od velike koristi Rajhu... Policije se ne plaši. I sama si mnogo doprinela da ona postane puki registrator našeg rada i da se pasivno drži prema našim akcijama, a knez i vlada su pod uticajem Berlina. Ti uživaš našu zaštitu, i u tebe imamo potpuno poverenje. Zato smo ti dali 27 tajnih agenata na vezu." Karl Kraus, nemački špijun, Veri Pešić, srpskoj špijunki - 1940.

Није.
Дакле није, али је неко на друштвеним мрежама искористио ово да покаже да је Вера страни плаћеник и издајник као што тврди званична историја, итд, итд...
Одговори

Da li nam mozete reci neke Drazine mane, nedostatke i promasaje. Mozda je i on sam o tome nekome pricao ili su njegovi saradnici pricali.
Одговори

(21-12-2023, 04:29 PM)Darx99 Пише:  Da li nam mozete reci neke Drazine mane, nedostatke i promasaje. Mozda je i on sam o tome nekome pricao ili su njegovi saradnici pricali.
Највећи порок му је била цигарета коју је тешко вадио из устa, а највећи неуспех пораз од комуниста које је подржао страни фактор.
Одговори

(21-12-2023, 04:29 PM)Darx99 Пише:  Da li nam mozete reci neke Drazine mane, nedostatke i promasaje. Mozda je i on sam o tome nekome pricao ili su njegovi saradnici pricali.
Промашај је што мајора Радослава Ђурића није откачио још 1941.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 5 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним