Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Самарџићу,
да ли је био неки напад четника на аеродром Луфтвафеа или ЗНДХ?
Или било какво уништавање авиона на земљи?
Одговори

(05-02-2017, 01:32 PM)ватхра Пише:  Самарџићу,
да ли је био неки напад четника на аеродром Луфтвафеа или ЗНДХ?
Или било какво уништавање авиона на земљи?
На опсади Краљева 1941. топовском ватром оштећен је један авион, на Аеродрому КВ. Сем тога ништа ми није познато.
У лету је оборено неколико немачких авиона. Колико се сећам, два у Херцеговини 1943. и један јужно од Бруса, село Ботуња,
Одговори

(05-02-2017, 01:49 PM)Милослав Самарџић Пише:  У лету је оборено неколико немачких авиона. Колико се сећам, два у Херцеговини 1943. и један јужно од Бруса, село Ботуња,
Има ли ближих информација око ова три оборена авиона, попут приближнијег датума, описа или типа авиона?
Одговори

За прва два писао сам у Дражи :

У ово време, 21. септембра (43), једна летећа бригада из састава Дри­нског корпуса, којом је командовао потпоручник Василије Бо­­­­дирога, успела је да обори два немачка транспо­р­т­на авиона ти­па ''ЗВ45'', у долини реке Сутјеске, јужно од Фоче. Дража је 8. ок­то­бра похвалио Бодирогине четнике, преносећи детаље:
''Авиони су оборени из противаеропланског митраљеза и 10 ра­зних аутоматских оруђја. Летела су у групи четири авиона на ви­сини од 400 метара. Оба авиона су пала и изгорела, део посаде ко­ји се спасао одмах је примио борбу са нашима. После борбе од два сата сви су изгинули. Од исправног оружја заплењено је две `зо­рке`, четири митраљете и једна пушка.98
Британски официри известили су о овоме тек 19. новембра:
''Од Каверн Два (21): Армстронг јавља: `Михаиловићеве снаге обориле два хунска авиона близу Фоче''.99
98 АВИИ, ЧА, К-279, рег. бр. 6\1.
99 Родољуб или издајник: случај ђенерала Драже Михаиловића, 80.

За трећи, упознао сам четника који га је оборио пушкомитраљезом. Била је штука. И причали су ми старији људи. То је два км од мог села.
Одговори

Рачунају ли се бугарски авиони?
Одговори

(05-02-2017, 05:58 PM)Бенито Пише:  Рачунају ли се бугарски авиони?
Свакако, напиши ако имаш нешто.
Одговори

Проба уједно и питање.
Да ли је пред битку на Зеленгори било последње унапређење (Рачић, Кесер- пуковници, Калабић- потпуковник)?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(07-02-2017, 09:13 PM)Живојин Мишић Пише:  Проба уједно и питање.
Да ли је пред битку на Зеленгори било последње унапређење (Рачић, Кесер- пуковници, Калабић- потпуковник)?
Била су та унапређења 1945, али не знам датум.
Одговори

Самарџићу, у емисији код Марића сте изјавили да је Вук Драшковић лоше наступао и добио оцену да је аматер. Да ли заиста верујете да је то разлог неуспеха, јер видимо око нас људе који су лупетали и тад и сад па опет успеше некако....
Одговори

(09-02-2017, 11:07 PM)DIDzM Пише:  Самарџићу, у емисији код Марића сте изјавили да је Вук Драшковић лоше наступао и добио оцену да је аматер. Да ли заиста верујете да је то разлог неуспеха, јер видимо око нас људе који су лупетали и тад и сад па опет успеше некако....

Занимљиво питање. Smile

Мада рече господин Самарџић да је то процена неких из MI6.
Одговори

Шта ли би тек рекли да су чули Драшковићево (тада министар иностраних послова) "Плиз, бут плиз донт микс грандмас анд фрогс".
Одговори

(10-02-2017, 01:20 AM)ватхра Пише:  Шта ли би тек рекли да су чули Драшковићево (тада министар иностраних послова) "Плиз, бут плиз донт микс грандмас анд фрогс".

Не би рекли ништа зато што никад није изговорио тако нешто.
Одговори

(09-02-2017, 11:07 PM)DIDzM Пише:  Самарџићу, у емисији код Марића сте изјавили да је Вук Драшковић лоше наступао и добио оцену да је аматер. Да ли заиста верујете да је то разлог неуспеха, јер видимо око нас људе који су лупетали и тад и сад па опет успеше некако....
На које мислите?
Одговори

Kakav je vas odnos prema cetnicima u CG, koji su otvoreno saradjivali sa Italijanima i kakvo je misljenje Draza imao po tom pitanju? Posto se dosta navodi kao kolaboracij cetnika sa okupatorom.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 2 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним