Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(03-02-2017, 07:51 PM)Громовник Пише:  
(03-02-2017, 07:32 PM)Никола002 Пише:  Како су неке усташе,које су прешле у партизане,могле да поубијају своје до недавно саборце?

Претпостављам да је и ово сарказам.

Не,шта је чудно код тог питања.
Доста се дешавало да од браћа један остане у усташама један у партизанима.
И како ће сад нпр. тај брат што је у партизанима убити овог што је у усташама.
Стави се у ту ситуацију мало.
Сад си ти четник који је прешао у партизане и мораш да убијаш своје пријатеље.

И ево још једно питање.
Зашто су четници 1.2.1944. године заклали 24 особе у Ћуприји и Параћину?
Да ли су црне тројке тог дана или ноћи заклале само симпатизере комунизма или им је било наређено због неких других разлога?
Одговори

А што ти , благо мени, не пробаш да нађеш нека средства и пазариш Дража и општа историја четничког покрета, у овом џепном издању? Одговори на сва та питања су тамо. А пошто си млад , а и сталан на Погледима, изаћи ће ти Самарџић у сусрет што се тиче цене.
Одговори

(04-02-2017, 02:08 PM)Бенито Пише:  А што ти , благо мени, не пробаш да нађеш нека средства и пазариш Дража и општа историја четничког покрета, у овом џепном издању? Одговори на сва та питања су тамо. А пошто си млад , а и сталан на Погледима, изаћи ће ти Самарџић у сусрет што се тиче цене.

Видећу,купио сам његову књигу о Динарској четничкој дивизији.
А јел може одговор барем на ово друго питањеSmile?
Одговори

Имало је о томе на сајту. Поставиће он и одговорити.
Одговори

(04-02-2017, 01:49 PM)Никола002 Пише:  
(03-02-2017, 07:51 PM)Громовник Пише:  
(03-02-2017, 07:32 PM)Никола002 Пише:  Како су неке усташе,које су прешле у партизане,могле да поубијају своје до недавно саборце?

Претпостављам да је и ово сарказам.

Не,шта је чудно код тог питања.
Доста се дешавало да од браћа један остане у усташама један у партизанима.
И како ће сад нпр. тај брат што је у партизанима убити овог што је у усташама.
Стави се у ту ситуацију мало.
Сад си ти четник који је прешао у партизане и мораш да убијаш своје пријатеље.

Те усташе које су прешли у партизане су опет слали на четнике. Усташе као формацију, као ни саме усташке логоре нису нападали, логор Јасеновац је радио до краја рата. Е сад ни ја не знам које су јединице на крају рата послали да их побију код Блајбурга.

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори

Јединица ко је имала Симо Добајић?
Одговори

Управо. Нисам сигуран за тачан назив јединице, али у принципу је била састављена од Срба.
Одговори

(04-02-2017, 09:41 PM)Жаре Пише:  Управо. Нисам сигуран за тачан назив јединице, али у принципу је била састављена од Срба.
То је говорио он и други комунисти. Али нисам сигуран, јер било је правило да Срби убијају Србе, Хрвати Хрвате, Словенци Словенце. А Хрватима одговара та прича да су у Блајбургу убијали Срби. Јер потомци тих Хрвата убица и данас су на власти у Хрватској.
Не знам колико је Хрвата убијено у Блајбургу. Неки Словенци истраживачи рекоше ми 40.000. Од Срба убијено је 2.000 љотићеваца и око 5.000 припадника Црногорске националне армије (бивши 22. српски добровољачки корпус, а пре тога четници). Четничких јединица тамо није било, оне су отишле у Италију.
Углавном та ликвидација Хрвата није била планирана од стране комуниста, као ликвидација Срба. Хрвати су били на безбедном, али Британци су их вратили. Нико није очекивао да ће их Британци вратили. А Британци су их вратили јер нису очекивали да ће комунисти убијати заробљенике.
Одговори

Да ли је ,међу словеначким четницима, био мајор Јозе Малхер Змагослав?
[Слика: major_joze_malher_zmagoslav.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Да, то је он на слици. Био је командант Штајерског четничког одреда. Најјачег у Словенији. Емигрирао је, написао је мемоаре. Урош је цитирао део његових мемоара у својој књизи.
П.С.
Колико се сећам, презиме је Мелехер.
Одговори

Хвала. Сад читам на страници ЈВуО:
Бригадни генерал Бајо Станишић (1890-1943). Бајо је постао генерал јула 1943. године, али му је чин потврђен тек 1944. године, после погибије на Острогу.
Је ли Вам познато да је Бајо унапређен у чин генерала? Мислио сам да је био пуковник.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Gospodine Samardjicu, gdje i kako mogu nabaviti vase knjige u Republici Srpskoj? Ja sam iz Banja Luke, da li se mogu negdje kupiti ili naruciti putem poste? U Narodnoj biblioteci BL, imaju samo dve vase knjige, i vjerujte nemoze se doci do njih zbog velikog interesovanja, mora se unapred rezervisati.
Одговори

(05-02-2017, 01:11 AM)Живојин Мишић Пише:  Хвала. Сад читам на страници ЈВуО:
Бригадни генерал Бајо Станишић (1890-1943). Бајо је постао генерал јула 1943. године, али му је чин потврђен тек 1944. године, после погибије на Острогу.
Је ли Вам познато да је Бајо унапређен у чин генерала? Мислио сам да је био пуковник.
Ако је заиста унапређен јула 1943, то је могло бити од Ђукановића и оног Националног већа. Шта пише тамо, који је извор?
Одговори

(05-02-2017, 08:59 AM)Ognjen Пише:  Gospodine Samardjicu, gdje i kako mogu nabaviti vase knjige u Republici Srpskoj? Ja sam iz Banja Luke, da li se mogu negdje kupiti ili naruciti putem poste? U Narodnoj biblioteci BL, imaju samo dve vase knjige, i vjerujte nemoze se doci do njih zbog velikog interesovanja, mora se unapred rezervisati.
Да ли постоји још књижара ''Ризница'', у пешачкој зони?
Имали смо у још једној књижари, али изгледа да се угасила.
Преко НБ Србије, за НБ Републике Српске поклонио сам пре годину дана 30 књига:

1. Прави и лажни Калабић ' 3 примерка.

2. Разговори са равногорцима, 1. том ' 3

3. Разговори са равногорцима, 2. том ' 3

4. Разговори са равногорцима, 3. том ' 3

5. Генерал Д. Михаиловић и општа
историја четничког покрета, 3. том ' 3

6. Генерал Д. Михаиловић и општа
историја четничког покрета, 2. том ' 3

7. Генерал Д. Михаиловић и општа
историја четничког покрета, 1. том ' 3

8. Фалсификати ТВ
серије „Равна Гора'' ' 3

9. У сужби српском народу ` 3 `

10. Браним ђенерала Дражу ` 3
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 14 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним