Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Тачан одговор, терај даље...
Одговори

Где и када су Немци заробили ђенерала Милана Недића , априла 41. године, и тиме запечатили његову војну каријеру?
Одговори

(01-03-2017, 10:59 PM)Бенито Пише:  Где и када су Немци заробили ђенерала Милана Недића , априла 41. године, и тиме запечатили његову војну каријеру?

У његовом стану у Београду ?
Одговори

Onako pokusavam jun-jul, Smederevo.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Не.
Одговори

(01-03-2017, 11:04 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(01-03-2017, 10:59 PM)Бенито Пише:  Где и када су Немци заробили ђенерала Милана Недића , априла 41. године, и тиме запечатили његову војну каријеру?

У његовом стану у Београду ?
Mislim da nije.Milan Nedić je bio komandant Treće Grupe Armija,pa je predpostavljam zarobljen u južnoj Srbiji ili Makedoniji,možda 11-12 aprila.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Пале/ Сарајево ?
Одговори

(01-03-2017, 11:12 PM)ЈВуО-КГ Пише:  Пале/ Сарајево ?
Proverio sam,on jeste dočekao kraj AR u Palama,ali je uspeo da se izvuče iz ruku Nemaca i nekako se vrati u Beograd 9. aprila,e sad ne znam kako su se dalje stvari zbivale sa njim.

U suštini pogodiliste,pošto sam je pitanje glasilo gde je zarobljen pa sam ja pomislio negde na frontu,ali je ipak uspeo da se pametno izvuče(a sa neke druge strane nije dovoljno bordio svoje dve armije kojima je bio komandant).

19 aprila se vratio u Bg,greška u kucanju.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

(01-03-2017, 11:17 PM)Andrejevic Пише:  Proverio sam,on jeste dočekao kraj AR u Palama,ali je uspeo da se izvuče iz ruku Nemaca i nekako se vrati u Beograd 9. aprila,e sad ne znam kako su se dalje stvari zbivale sa njim.

U suštini pogodiliste,pošto sam je pitanje glasilo gde je zarobljen pa sam ja pomislio negde na frontu,ali je ipak uspeo da se pametno izvuče(a sa neke druge strane nije dovoljno bordio svoje dve armije kojima je bio komandant).

19 aprila se vratio u Bg,greška u kucanju.

Да видимо шта ће Бенито да каже. Smile Можда ни ово није тачно, шеткао се Недић тих дана на разне стране.
Одговори

Ништа није тачно.

(01-03-2017, 11:17 PM)Andrejevic Пише:  
(01-03-2017, 11:12 PM)ЈВуО-КГ Пише:  Пале/ Сарајево ?
Proverio sam,on jeste dočekao kraj AR u Palama,ali je uspeo da se izvuče iz ruku Nemaca i nekako se vrati u Beograd 9. aprila,e sad ne znam kako su se dalje stvari zbivale sa njim.

U suštini pogodiliste,pošto sam je pitanje glasilo gde je zarobljen pa sam ja pomislio negde na frontu,ali je ipak uspeo da se pametno izvuče(a sa neke druge strane nije dovoljno bordio svoje dve armije kojima je bio komandant).

19 aprila se vratio u Bg,greška u kucanju.

Дај извор за ово.
Одговори

(01-03-2017, 10:59 PM)Бенито Пише:  Где и када су Немци заробили ђенерала Милана Недића , априла 41. године, и тиме запечатили његову војну каријеру?
Трик питање?
Нису га заробили.
Одговори

Наравно да нису.
Али где се то " нису" догодило и када?
Одговори

(01-03-2017, 11:56 PM)Бенито Пише:  Наравно да нису.
Али где се то " нису" догодило и када?

У Скопљу, 11. априла 1941.

Ево једног питања из "историје књижевности". Smile
Снаја једног "буржоаског" политичара је била преводилац са енглеског и француског на српски језик. Презивала се као и њен муж, а то је било и презиме њеног свекра, разуме се. Комунисти су јој након доласка на власт "предлагали" да промени презиме, јер није баш било мило оку да се то и такво презиме појављује у јавности, а нарочито не у књигама. Које је презиме у питању?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Izvor: sr.Vikipedija
Odlomak:
"Недић је крај Априлског рата дочекао у Палама. У расулу је био један од ретких генерала који није доспео у заробљеништво и већ се 19. априла вратио у Београд, где је од немачке управе добио „одсуство из ратног заробљеништва“ и стављен у кућни притвор".

Da se razumemo,jedino što posedujem o njemu je biografija u najkraće mogućim crtama,pa shodno tome ne piše gde je i da li ja zarobljen,pa je i normalno da sam proverio na nekom izvoru koji je svima lako dostupan(ali da li je tačan,to je druga priča). Smile

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 43 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним