Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(02-12-2017, 12:59 AM)Романија Пише:  не, али јеcте везано за једну важну битку.
Варварин?
Одговори

(01-12-2017, 08:46 PM)Романија Пише:  Ево док он не дође једно лако
Кад, гдје и зашто је Карађорђе хтјео да убије Милоша? (Пуцао је на њега док је бјежао али промашио)?

Сјеница?
Одговори

Док дође четник са Романије, да завршимо са трилингом.
Био је члан Младе Босне, али је по томе мање познат. За њега је била резервисана друга врста славе. Она која долази са дугим трудом и великим учењем. Својим проучавањима много је задужио српску културу и отворио неке теме које ће данас добрано растурити теорију о досељавању Словена, тј Срба. Његов научни опус је невероватно велики, поготово због невероватне чињенице да је 40 година каријере одрадио потпуно слеп.
Како се звао овај пионир и великан једне гране српских друштвених наука?
Одговори

Зар је ово толико тешко питање?
Оно што је заједничко Кашанину и Решетару, важи и за овог великана. То је веза за овај триптих.
Одговори

(02-12-2017, 05:44 PM)Бенито Пише:  Зар је ово толико тешко питање?
Оно што је заједничко Кашанину и Решетару, важи и за овог великана. То је веза за овај триптих.
Је ли истраживање у вези са биологијом?
Одговори

Милан Будимир?
Одговори

Будимир?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(02-12-2017, 05:46 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(02-12-2017, 05:44 PM)Бенито Пише:  Зар је ово толико тешко питање?
Оно што је заједничко Кашанину и Решетару, важи и за овог великана. То је веза за овај триптих.
Је ли истраживање у вези са биологијом?

Не, филолог је у питању.

(02-12-2017, 05:50 PM)Вукашин Петковић Пише:  Милан Будимир?

Тако је.

(02-12-2017, 05:51 PM)Перун Пише:  Будимир?

Три најзначајнија Милана у двадесетом веку после Милана Ракића.
Одговори

Који Карађорђевић је поред краља Александра похађао Пажевски корпус?
Одговори

Ђорђе Алексин.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Јесте, као и његов отац Алекса, терај даље.
Одговори

У питању је Србин са ,,несрпским" именом и презименом. Историчар, богослов, професор који је допринео развоју историографије нашег и једног суседног народа који покушава да фалсификује оно што је поменути аутор писао пре више од 100 година.

Ко је овај великан?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ајде помози мало.
Одговори

Србин римокатолик.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 54 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним