Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(03-02-2018, 02:39 PM)komarvase92 Пише:  Znate li nesto vise o Bozidaru Cosovicu iz Ivanjice? I nesto o Srbima iz Malog Polja kod Han Pjeska, naravno u drugom svetskom ratu?
О Ћосовићу, да, а за село Мало Поље нисам чуо.
Шта конкретно о Ћосовићу, пошто је дуга прича?
Одговори

"Крајем маја Дража је са групом од десетак људи стигао у област Хан-Пијеска и ухватио везу са капетаном Радетом Тушевљаковићем, командантом Власеничке бригаде Романијског корпуса. О скривању трагова и обезбеђењу старао се Малопољски батаљон, којим је командовао Војин Лучић из села Врбачка код Хан-Пијеска. У овом крају Дража се налазио до половине септембра 1945. године, када га је Малопољски батаљон отпратио на Романију, тј. до села Соколовића, недалеко од Соколца. Ту је обезбеђење преузео Мркољски батаљон Летеће рогатичке бригаде, којим је командовао Арсен Даниловић Петрушић."
Ovo ste vi napisali, pa me zanima da li znate nesto vise o tom Malopoljskom bataljonu?
Одговори

Не знам, нисам знао ни да је име по селу Мало Поље.
Одговори

Kako se zove knjiga koju je pisao Nikola Bojovic?Provejava kroz intervju u prvom tomu razgovora sa ravnogorcima.
Одговори

Колико се сећам, Никола није писао књигу, то су у ствари одговори на Радмилова (његов син) и моја питања, од којих сам одабрао један велики део, који ми се чинио најзанимљивијим, за ''Разговоре''.
У ствари, прилично сам сигуран да није писао књигу, него да је Радимло записивао његова казивања.
Одговори

Steta.Jako zqnimljivo i iskreno je govorio.Imao bi sta da pretoci u neku vrstu memoara.
Одговори

Милославе што се знаде од КОМУНИСТИЧКЕ челије и њихова мрежа у Краљевини у 1937 године?
Одговори

(03-02-2018, 03:02 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(03-02-2018, 02:39 PM)komarvase92 Пише:  Znate li nesto vise o Bozidaru Cosovicu iz Ivanjice? I nesto o Srbima iz Malog Polja kod Han Pjeska, naravno u drugom svetskom ratu?
О Ћосовићу, да, а за село Мало Поље нисам чуо.
Шта конкретно о Ћосовићу, пошто је дуга прича?

Najjača tema na starom forumu.
Одговори

(04-02-2018, 07:38 PM)ватхра Пише:  
(03-02-2018, 03:02 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(03-02-2018, 02:39 PM)komarvase92 Пише:  Znate li nesto vise o Bozidaru Cosovicu iz Ivanjice? I nesto o Srbima iz Malog Polja kod Han Pjeska, naravno u drugom svetskom ratu?
О Ћосовићу, да, а за село Мало Поље нисам чуо.
Шта конкретно о Ћосовићу, пошто је дуга прича?

Najjača tema na starom forumu.

Чуо сам да је била добра али нисам тада пратио ПОГЛЕДЕ. Smile

Да се тражи од админа да је врате!

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(04-02-2018, 07:38 PM)ватхра Пише:  
(03-02-2018, 03:02 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(03-02-2018, 02:39 PM)komarvase92 Пише:  Znate li nesto vise o Bozidaru Cosovicu iz Ivanjice? I nesto o Srbima iz Malog Polja kod Han Pjeska, naravno u drugom svetskom ratu?
О Ћосовићу, да, а за село Мало Поље нисам чуо.
Шта конкретно о Ћосовићу, пошто је дуга прича?

Najjača tema na starom forumu.
Па била је нај опширније обрађена,а ти то мене мало боцкаш?Баја
Одговори

Valjda nisi jedan od one dvojice što su vazda guslali nešto o Boži kako je bio najbolji?
Одговори

Не не нисам,ја сам исто коментарисао о тој теми у том смислу,па сам помислио да мене зезаш.
Одговори

(04-02-2018, 08:31 PM)ватхра Пише:  Valjda nisi jedan od one dvojice što su vazda guslali nešto o Boži kako je bio najbolji?

Божа кад је ушао у Ужице није убио ниједног цивила за разлику од неких...

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ми у клин а Ватхра у плочу,што би рекaо наш народ!Стално нешто руши и пали ватру!Друже Ватхра требао би ову слику да ставиш на профил,јер то је одраз твоје личности.Да ли знаш нешто о овој Фресци?Кад се већ правиш толико паметан!
[Слика: beli-dvor-kapela-stefan-stojanovic-1.jpg]
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 33 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним