Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Милославе да ли се планира ново издање ове књиге http://www.pogledi.rs/cetnicki-pokret-u-...1903-1918/ тек сам недавно сазнао за њу, вреди да се има у кућној библиотеци.
Одговори

Нисам.
Сутра, тј. данас у 21 х, гостујем на ТВ ''Марш'' у Ваљеву.
За неколико дана биће и на Јутјубу.
Одговори

Гостујем на ТВ Марш из Ваљева, уживо преко Интернета:
http://www.marsh.rs/
Одговори

Готово...
Сутра у 21,45 бићу гост на ТВ Палма плус.
Одговори

Реприза ове емисија не РТВ Марш је ноћас у 00,36, тј. пола сата после поноћи по српском времену.
Одговори

Синоћ сам налетео на Марићеву емисију Голи живот.Гост је био поп Велибор Џомић.Колико сам укапирао говорило се о страдању свештеника спц у другом светском рату од стране комуниста.Детаљ који ми је привукао пажњу јесте Марићева изјава да је 70их упознао у Београду Алију Изетбеговића који му је тада рекао да је био партизан за време рата и да је учествовао у хватању Драже Михаиловића Шок Зна ли се нешто о томе?
Одговори

Десетине хиљада њих је учествовало у потерама, могуће у том контексту.
Одговори

Ма ко зна да ли је то тачно, он је баш 1946. године осуђен на робију као члан екстремистичке организације "Млади муслимани".
Одговори

Господине Самарџићу, да ли бисте могли поставити једну Нојбахерову ратну фотографију ?
Тражих на Гуглу, али тамо нађох само оне из периода након рата...

Ако идем напријед, пратите ме...ако се повучем, убијте ме...ако умрем, осветите ме.
-Анри де ла Рошжаклен
Одговори

Немам, сем оне на насловној страни књиге, то има на Гуглу.
Одговори

Самарџићу, можеш ли ми препоручити литературу везано за четнике у Западној Босни. Треба ми формација или састав јединица. Пријатељов деда је био у четницима у јединици Лазара Тешановића па нешто тражим. Хвала унапред.

„Тромо се време вуче,
И ничег новог нема,
Данас све као јуче,
Сутра се исто спрема.

Право је рекао Жерајић,
тај српски соко сиви:
Ко хоће да живи нек мре,
ко хоће да мре нек живи!“
(Гаврило Принцип)
Одговори

Најбоље да се обратиш Верољубу Малетићу, објавио је 5-6 књига о њима.
Одговори

Г.Милославе, да ли можете, ако имате, да поставите слику Владе Илића, предратног градоначелника Београда.Био је најбогатији Србин и захваљујући њему направљен је ЗОО врт у Београду.После рата га црвени затворили али по захтеву Черчила пуштен је (јер су били пријатељи пре рата).Убрзо после пуштања умро је у беди и неимаштини.
Одговори

На жалост, немам је.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 27 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним