Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(02-11-2017, 06:07 PM)Милослав Самарџић Пише:  Слетели су на равницу у области Мајевице, тј. Мајевичког корпуса. Ето, ја сам нашао.
Четнички документ. Говоримо о немачком.
У четничком документу о пилоту који је пао код Соко бање се наводе такве исте фантазије, таоци, стрељање и остало... А сам пилот наводи да су га исто вече проследили Недићевцима, и још су му рекли да се не боре против Немаца, већ само против партизана.
Зато имам одређену дозу скептицизма према таквом наводу.

(02-11-2017, 06:07 PM)Милослав Самарџић Пише:  Мени је чудније што су Немци стрељали оног генерала који је наводно заробљен у Бањалуци, јер да је заробљен, не би га стрељали.
Чуј наводно заробљен.
Да није и онај СС генерал наводно убијен?

А можда је и овај његов колега наводно убијен?
https://de.wikipedia.org/wiki/Willi_Brandner
Одговори

Да, четнички документ. Више дукомената, тј. депеша, преписка између Драже и Дамјановића.
Знам да не признајете четничка документа. Уосталом, не признајете ни немачки документ где пише да је Бугарин био генерал.
Одговори

O kakvom “priznavanju“ pričate?
Osnovno je da uporedite dokumenta svih strana. Vama je izgleda dovoljno da pronađete bilo šta, nema veze da li se tako desilo ili ne.
Одговори

Ма да. Упоредити оригинални немачки документ са Википедијом и у предности је Википедија јер то боље звучи.
Одговори

(02-11-2017, 06:20 PM)ватхра Пише:  У четничком документу о пилоту који је пао код Соко бање се наводе такве исте фантазије, таоци, стрељање и остало...

Ma да, где Немци да стрељају таоце, таман посла...Rolleyes

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(02-11-2017, 11:46 AM)ватхра Пише:  Током повлачења јесу летели са транспортним авионима, али ми је чудно да би слетели на Мајевицу, кад је свуда около равница.

Гдје је равница? Јеси ли икад ишао из Тузле за Бијељину преко Мајевице?
Одговори

Imaš ravnicu i oko Bijeljine, Brčkog, južno od Tuzle, pa i kod Loznice, severno od Save. Ukratko skoro svuda okolo. Za avion su to male daljine.
Одговори

Има равница свуд около, али колико авион може да планира?
Имаш ли податке за транспортне (и бомбардере који су кориштени као транспортни) авионе које су Нијемци користили у том периоду, колико су могли да планирају под пуним оптерећењем?

Наравно све то важи да на авиону није дошло до пожара.
Одговори

Види овако, у Југославији је пало преко 550 америчких авиона.
Од тога у Војводини да избројиш на прсте једне руке - само они који су директно оборени и пали на лицу места. Још једно пет авиона је ту принудно слетело по оштећењу, али кад је била ослобођена територија.

До ослобођења, у ужу Србију је пало скоро стотину авиона.
Дакле, могли су лако да изаберу у коју ће регију да слете.

Авион, ако није критично оштећен, може јако далеко да прелети.
Транспортни авиони могу да пређу и 10 пута висину без мотора.
Одговори

А колико је авиона пало у ужу Хрватску?
Одговори

(03-11-2017, 03:59 PM)ватхра Пише:  Авион, ако није критично оштећен, може јако далеко да прелети.
Транспортни авиони могу да пређу и 10 пута висину без мотора.

Питао сам конкретно за њемачке транспортне (и бомбардере који су кориштени као транспортни авиони) авионе из тог периода. Немој износити те паушалне оцјене. Интересују ме конкретне цифре.

Изнио си тврдњу, докажи је!
Одговори

Posmatrač,
Svaki transportni i bombarderski avion iz tog perioda može da pređe pristojnu razdaljinu i ako mu je npr oštećen jedan od motora. Mora da bude katastrofalni otkaz da bi odjednom morao da sleti na manje od 10km, i uz to da leti nisko. Da li je sleteo tamo zbog npr magle nije nemoguće. Ali ukupno uzev je čudno.

A sve to bi mogli da saznamo iz nemačkog izveštaja, koji bi morao da postoji za tako bitan događaj.
Одговори

Интересују ме твоји извори за те тврдње.

Имаш ли икакву техничку документацију која то потврђује?
Одговори

(04-11-2017, 07:00 PM)posmatrač Пише:  Интересују ме твоји извори за те тврдње.

Имаш ли икакву техничку документацију која то потврђује?
Јок
Јавите се кад нађете о ком типу авиона се ради, виђећемо шта може да се уради...
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 16 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним